ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




ІЗ ЧОРНОГОРІЇ З НАЙКРАЩИМИ НАМІРАМИ
30.09.2010 / Газета: Одесские известия / № 106(4088) / Тираж: 23655

Меморандум про співпрацю між Одеською обласною радою та громадою міста Херцег Нові (Чорногорія) підписали 27 вересня голова облради Микола Скорик та голова Херцег Нові Деян Мандіч. На офіційній зустрічі були присутні також перший заступник голови обласної ради Микола Тіндюк та заступник голови облради Георгій Арабаджи.

До складу іноземної делегації також увійшли голова Скупщини (місцевої ради) Предраг Анджеліч та депутати Нада Сіманіч і Андрія Радман. Крім зустрічей із керівниками області та обласного центру, програмою їхнього офіційного візиту передбачені знайомство із Іллічівськом та Білгород-Дністровським, вистава в Одеському оперному театрі, відвідування дитячого реабілітаційного центру для інвалідів «Майбутнє» та Одеського національного медичного університету, знайомство з роботою «Промислово-торговельної компанії «Шабо». Така велика програма повинна забезпечити нашим новим європейським партнерам досить повне уявлення про регіон та спричинити активні ділові і гуманітарні контакти.

Під час зустрічі Микола Скорик та Деян Мандіч висловили багато добрих слів на адресу Надзвичайного та Повноважного Посла України у Чорногорії Оксани Слюсаренко (до речі колишньої одеситки) за активну участь у встановленні двосторонніх зв'язків між територіальними громадами Одещини та громадою Херцег Нові. Як відзначив Микола Скорик, Одеська обласна рада нинішнього скликання протягом усієї своєї каденції активно розбудовувала міжрегіональні відносини із різними суб'єктами Російської Федерації, країн Європи та Азії. Підписання нинішнього меморандуму стало логічним продовженням цієї роботи.

Одесу та Херцег Нові поєднує близькість до моря і статус курортних міст. У чорногорському містечку живе всього 40 тисяч чоловік. Майже стільки ж – 30 тисяч туристів (серед них українських) відвідують його щороку. Тут добре розвинений туристичний та рекреаційний бізнес, існує широка мережа готелів, кількість яких буде лише зростати.

– Наші регіони мають багато спільного між собою. Одеська область більша за розмірами. Але гадаю, що досвід розвитку туристичної сфери, який є у наших партнерів, буде корисним і для нашого регіону, – вважає голова обласної ради. – Підписання меморандуму я однозначно розцінюю позитивно. Це дасть поштовх до розвитку двосторонніх відносин між нашими регіонами та нашими країнами у цілому.

У свою чергу, Деян Мандіч висловив думку, що між Україною та Чорногорією потрібно встановити регулярний авіазв'язок. За його інформацією, над цим питанням вже працюють у транспортних міністерствах Чорногорії та України. Втім, туристичний обмін – далеко не єдиний напрям для взаємовигідного партнерства.

– У нас теж є різні підприємства щодо ремонту суден. І в цій галузі існують чудові перспективи співпраці. Під час відвідування оперного театру ми ще раз переконалися, що є величезні можливості і в культурній співпраці між нашими містами. Херцег Нові було засновано 620 років тому, і в нас теж є чудова культурна спадщина, яку ми збагачуємо і сьогодні. Найголовніше, що сторони підійшли до підписання цього меморандуму із любов'ю та щирим трепетом. І це буде найголовнішою підставою для розвитку наших подальших взаємин, – відзначив пан Мандіч.

Автор: Людмила ВОРОБЙОВА

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Сергій Токарєв розповів про способи зміцнення та масштабування стартап-екосистеми ЦСЄ
Центральна та Східна Європа (ЦСЄ) має сильні сторони, які роблять з неї серйозного конкурента на світовому ІТ-ринку. Загальний обсяг стартап-екосистеми з 2014 року виріс у 15,5 рази в порівнянні з країнами Західної Європи. Але через брак відданих менторів і релокацію засновників стартапів регіон все ще залишається обмеженим. ІТ-бізнесмен та інвестор Сергій Токарєв розповів, як ЦСЄ мусить діяти, аби стати потужним стартап-хабом.

Одеська національна опера 26 та 27 грудня запрошує на заключні у 2025 році покази балету «Снігова Королева»
Балет «Снігова Королева» на музику Туомаса Кантелінена у постановці творчої команди театру надихає, зворушує і повертає віру в казку маленьким і дорослим глядачам та не втрачає актуальності попри свою холодну назву — ні в спеку, ні коли на вулиці сніжить. Адже його сенси — поза сезоном і поза часом: про силу любові, яка здатна розтопити будь-яку кригу, про вірність, вибір серця і шлях крізь випробування.

Останні моніторинги:
00:00 18.12.2025 / Вечірня Одеса
00:00 18.12.2025 / Вечірня Одеса
00:00 18.12.2025 / Вечірня Одеса
00:00 18.12.2025 / Вечірня Одеса
00:00 18.12.2025 / Вечірня Одеса


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.033