![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
Звільнення від меланжу
13.03.2014 / Газета: Чорноморські новини / № 20(21491) / Тираж: 8525
З відправкою на утилізацію останньої партії меланжу зі складу Сухопутних військ Збройних сил України, розташованого поблизу районного центру Любашівка на Одещині, наша країна повністю звільнилася від некондиційних залишків цього токсичного компоненту ракетного палива. Як розповів завідувач сектору утилізації компонентів ракетного палива департаменту утилізації компонентів ракетного палива та ракет і боєприпасів Міністерства оборони України Олександр Романюк, у спадок від Радянського Союзу ми отримали понад 16,5 тисячі тонн меланжу, які необхідно було утилізувати. Завдяки домовленостям уряду України та Орга-нізації з безпеки та співробітництва у Європі з 2009 року розпочалася реалізація контракту з утилізації цього компоненту ракетного палива на промислових підприємствах Російської Федерації. — Сьогодні остання партія із 489 тонн меланжу зі складу ракетного палива завантажена у залізничні цистерни й відправлена на утилізацію, — зазначив Олександр Романюк. — На початку реалізації програми тут зберігалося понад 3500 тонн цього небезпечного компоненту. У свою чергу менеджер проектів ОБСЄ Антон Мартинюк відзначив, що цей позабюджетний контракт є найбільш затратним з реалізованих Організацією з безпеки та співробітництва у Європі. Загальний вклад країн-донорів в утилізацію меланжу складає понад 20 мільйонів євро, Україна ж витратила лише 15 мільйонів гривень. Свій внесок в екологічну безпеку українців зробили уряди Швеції, Данії, Фінляндії, Німеччини, Норвегії, Іспанії, Польщі, Чехії, Угорщини та США. Медіа-центр Міністерства оборони України, м. Одеса. Автор: -
|
Пошук:
![]() Сергій Токарєв
SET University і Tokarev Foundation відкрили стипендію на навчання в Берклі. Ініціатива дозволить будь-якому громадянину України подати заявку та отримати компенсацію 100% вартості дворічної програми. Йдеться про 178 000 доларів. Стипендія покриває лише витрати на навчання, а вступ і підготовку документів кандидат здійснює самостійно. Про це розповів Сергій Токарєв — інвестор і засновник Tokarev Foundation.
![]() В Одеському обласному центрі української культури відкрили виставку образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Радісний подих», присвячену Дню Української Державності. Експозиція об’єднала роботи митців артгурту «Одеський вулик», які через живопис, графіку, вишивку, витинанку та інші мистецькі техніки відображають красу української культури, духовну силу народу та незламність державотворчих традицій. Виставка триватиме до 14 серпня.
Останні моніторинги:
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
|
||||||||||||||||
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 0.014 |