![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
Китайські заводи на Одещині?
29.05.2014 / Газета: Чорноморські новини / № 41(21512) / Тираж: 8525
Низка китайських компаній у рамках національного проекту «Індустріальні парки України» розглядає можливість інвестувати в будівництво заводів з виробництва побутової техніки на території індустріальних парків Одеської області. Нещодавно голова Держінвестпроекту Сергій Євтушенко, повідомляє прес-служба відомства, і президент Китайської бізнес-асоціації Олександр Громико обговорили деталі реалізації цих проектів. «Вітчизняне виробництво для України зараз найактуальніша проблема, адже 8 років поспіль імпорт іноземних товарів перевищує наш експорт. У 2013-му дефіцит торгового балансу становив $13,652 млрд. Безумовно, такий негативний показник створює критичну загрозу економічній безпеці країни», — сказав С. Євтушенко. За його словами, Китай уже тривалий час розглядає нашу державу як стратегічного партнера. Тому після підписання довгоочікуваної політичної частини асоціації з Європейським Союзом, а згодом, як першого результату співпраці з ЄС, — скасування митних зборів на українські товари провідні країни світу зацікавилися Україною як потенційним майданчиком для залучення інвестицій і розвитку виробництв. Й одним з перших у цьому переліку є Китай. У свою чергу О. Громико зазначив, що динамічний розвиток північних районів Китаю призвів до того, що підприємства стали відчувати гострий дефіцит у робочій силі і в можливості інтенсивно розвивати виробництва на своїх територіях. «Китайським інвесторам необхідні три фактори при розміщенні своїх виробництв: доступ до ринків ЄС, які ми зараз маємо, наявність відносно недорогої робочої сили і базової інфраструктури на земельних індустріальних майданчиках, завдяки яким можна швидко почати будівництво заводів. До того ж, китайські компанії не потребують державної підтримки у формі держгарантій та інших пільг. Однак для них важливі відсутність непотрібних бюрократичних процедур і підтримка та сприяння на рівні місцевої влади», — зазначив президент Китайської бізнес-асоціації. Автор: -
|
Пошук:
![]() Одеський зоопарк
Одеський зоопарк підбиває підсумки великої рятувальної операції після екологічної катастрофи, спричиненої ворожим обстрілом наприкінці минулого року. Тоді через витік олії в море на одеському узбережжі постраждали сотні птахів, а до зоопарку доправили близько 300 забруднених пернатих. Завдяки зусиллям працівників зоопарку, ветеринарів, науковців і небайдужих одеситів частину птахів вдалося врятувати та повернути у природне середовище.
![]() 28 квітня 2026 року о 15.00 у відділі рідкісних видань та рукописів Одеської національної наукової бібліотеки відбудеться урочисте відкриття XV ювілейного Всеукраїнського конкурсу читацьких відгуків «Книголюб-2026».
Останні моніторинги:
00:00 19.03.2026 / Вечірня Одеса
00:00 19.03.2026 / Вечірня Одеса
00:00 19.03.2026 / Вечірня Одеса
00:00 19.03.2026 / Вечірня Одеса
00:00 19.03.2026 / Вечірня Одеса
|
||||||||||||||||
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 0.013 |