ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




І ВИСТАВКИ, Й ЕКСКУРСІЇ
05.06.2014 / Газета: Чорноморські новини / № 43(21514) / Тираж: 8525

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей в Одеській національній науковій бібліотеці ім. М. Горького з 1 по 10 червня триває бібліо-мистецька акція, у рамках якої експонуються книжкові виставки «Здорові діти — наше майбутнє», «Права дитини: гарантії, захист», «Світ очима дітей».

Тут представлені сучасні матеріали щодо фізичного та психологічного розвитку дитини, охорони безпеки її життєдіяльності, книги та періодичні видання із захисту прав дітей в Україні, а також з розвитку творчої особистості. Пропоновані матеріали цікаві й корисні викладачам дошкільних і шкільних навчальних закладів, психологам, правознавцям і, звісно, батькам.

З огляду на те, що 2014-й — рік Тараса Шевченка в Україні, підготовлена також виставка «Ох, діти! Діти! Діти! Велика Божа благодать!»: образ дітей у творчості Т. Г.Шевченка». Цікавим є дослідження Дмитра Чуба «Живий Шевченко: біографічні та літературознавчі оповіді» (К., 1994). Автор книги — український письменник з Австралії, який багато років присвятив вивченню життя та творчості Великого Кобзаря. У пропонованому виданні він прагне показати, яким був Тарас Шевченко у повсякденному житті, який мав характер, а також ставлення до дітей (цій темі присвячено окремий розділ). Ще одне цікаве видання — «Шевченко Т. Г. Буквар південноруський 1861 р.» (К., 1991) . До книжки увійшли фототипічне видання «Букваря южнорусского 1861 р.», укладеного й виданого Шевченком, тексти для читання з нього в сучасній транскрипції, розповідь про його педагогічні погляди та любов до дітей. Представлені в експозиції й інші видання для юних читачів: «Красицький Д. Ф. Дитинство Тараса» (К., 1959), «Шевченко Т. Г. Малий Кобзар: вірші» (О., 2000), «Кобзарик-школярик. Т. Г.Шевченко / Укл. О.Д. Сиплива» (Д., 2006), «Палієнко М. О. Маленька книжечка Тарасика. Поезії» (О., 2004) тощо.

Окрім книжкових виставок, на відвідувачів «Горьківки» чекає приємний подарунок від учнів Одеського центру дитячої та юнацької творчості «Моряна» — виставка «Мені тринадцятий минало…»: поезії Т.Г. Шевченка у світі дитячого малюнка». Роботи дітей вражають своєю щирістю та яскравістю.

З нагоди свята для школярів проводяться екскурсії по бібліотеці.

Автор: Людмила ХУДЕНКО, завідувач сектором відділу зв’язків з громадськістю і реклами ОННБ ім. М. Горького.

Пошук:
розширений

Вікторія Марченко
«Укриття в школах — не формальність, а базовий обов’язок влади»: експертна думка Вікторії Марченко
Забезпечення закладів освіти укриттями в умовах повномасштабної війни — це питання не комфорту, а елементарної безпеки. Про системні проблеми з укриттями в школах Одеси, управлінську бездіяльність та ризики для дітей розповіла фахівчиня освітнього напрямку громадської організації «За Одесу!» Вікторія Марченко.

В Одесі відкривається фотовиставка «Місто світла і тіні»
15 грудня о 15:00 в АРТ-просторі за адресою вул. Європейська, 67 відкривається фотовиставка Одеської обласної організації Національної спілки фотохудожників України «Місто світла і тіні».

Останні моніторинги:
00:00 04.12.2025 / Вечірня Одеса
00:00 04.12.2025 / Вечірня Одеса
00:00 04.12.2025 / Вечірня Одеса
00:00 04.12.2025 / Вечірня Одеса
00:00 04.12.2025 / Вечірня Одеса


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.162