ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час



Вищий рівень – вища відповідальність
04.07.2015 / Газета: Чорноморські новини / № 51-52(21623-21624) / Тираж: 8525

Із квітня активісти Комітету виборців України спостерігали за проведенням ЗНО на Одещині та за роботою експертних груп при регіональному центрі оцінювання якості освіти, які визначали порогові бали «склав/не склав». Результати дослідження представили громадськості.

Перше, що зауважили експерти КВУ, — нинішні особливості кампанії не позначилися на рівні підготовки і проведенні тестування, а в окремих випадках навіть покращили його ефективність. Особливо це видно на прикладі української мови та літератури. Зважаючи, що цього року результати тестів зараховувалися випускникам і як державна підсумкова атестація з цих предметів, а також те, що тестування було обов’язковим для вступу у вищі навчальні заклади, явка учасників суттєво збільшилася.

Позитивні зрушення спричинені й ще одним нововведенням. Завдяки запровадженню тестів базового і поглибленого рівнів з української мови та літератури, а також з математики учасники ЗНО підійшли до тестування відповідальніше. «В Одеській області ми звернули увагу на таку тенденцію. Учасники тестування, які обрали для себе підвищений рівень складності завдань, продемонстрували практично 100% явку. Причому, що цікаво, в районах вона була ще вищою, ніж в обласному центрі», — зазначила Анастасія Матвієнко, керівник аналітичного відділу КВУ.

Попри значний позитив від проведення цьогорічного зовнішнього незалежного тестування, не обійшлося і без порушень. Як і раніше, учасники проносили до аудиторій мобільні телефони та інші технічні пристрої, з допомогою яких можна легко передавати інформацію. Відзначилися й учасники додаткового тестування — абітурієнти минулих років і ті, хто складав іспити задля отримання другої вищої освіти: замість абітурієнтів писати тести приходив хтось із рідних чи й узагалі підставні особи.

Розгорнуту інформацію щодо результатів ЗНО-2015 та особливостей цьогорічної вступної кампанії читайте в наступному номері «Чорноморських новин».

Автор: Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО

Пошук:
розширений

Євген Плінський
Тарифний популізм завершується: ринок переходить до реальних економічних умов
Період штучного стримування тарифів та гучних політичних обіцянок поступово добігає кінця. Економічні реалії, потреба у відновленні інфраструктури та стабільній роботі комунальних систем змушують владу переходити від популістичних рішень до більш прагматичної тарифної політики. Експерти наголошують: без економічно обґрунтованих тарифів забезпечити якісні послуги та модернізацію галузі буде дедалі складніше.

Причорномор’я відкриває нові маршрути
Триденний форум «Берег майбутнього: нове життя туризму Причорномор’я під впливом війни» у Коблево об’єднав представників громад, туроператорів, бізнесу та державних інституцій. Учасники заходу обговорили трансформацію туристичної галузі в умовах війни, знайшли нові точки зростання для регіону та презентували перспективні маршрути, що охоплюють узбережжя, лимани та природні рекреаційні території Причорномор’я.

Останні моніторинги:
00:00 18.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 18.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 18.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 18.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 18.06.2026 / Вечірня Одеса


© 2005—2026 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 0.019