ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час



Фрегат на маневрах
25.07.2015 / Газета: Чорноморські новини / № 58(21630) / Тираж: 8525

Учора у Чорному морі закінчилися багатонаціональні навчання «Морський щит—2015», у яких взяв участь фрегат Військово-морських сил України «Гетьман Сагайдачний» з вертольотом Ка-27пч на борту.

Мета тренувань — відпрацювання взаємодії при виконанні поставлених завдань у складі багатонаціональних тактичних з’єднань кораблів відповідно до стандартів НАТО, підвищення рівня взаємосумісності підрозділів та їхніх оперативних можливостей.

У рамках навчань українські моряки стали гостями міста Констанца (Румунія), взяли участь у брифінгах та протокольних візитах, а тамтешнє населення мало змогу відвідати «Гетьман Сагайдачний».

Після виходу з порту Констанци фрегат українських ВМС у складі багатонаціонального тактичного з’єднання відпрацьовував завдання з проведення кораблів за тралами, з передачі вантажів, буксирування, оборони суден від повітряного та надводного противника, а також з перехоплення. «Гетьман Сагайдачний» і вертоліт Ка-27пч задіяні, зокрема, у тренуваннях з пошуку та стеження за підводним човном одиночним кораблем та у складі групи кораблів.

Довідково. Фрегат «Гетьман Сагайдачний» збудований у 1993 році на заводі «Залив» у Керчі. Брав участь у низці багатонаціональних операцій та військово-морських навчань, здійснив численні далекі походи, у тому числі до берегів США (1996). Зокрема, в активі корабля виконання завдань антитерористичних та антипіратських операцій «Активні зусилля», «Океанський щит», «Аталанта», міжнародних навчань серій «Кооператив партнер», «Сі Бриз», відвідання з візитами портів Болгарії, Великої Британії, Італії, Держави Ізраїль, Об’єднаних Арабських Еміратів, США, Туреччини, Португалії, Франції та інших. Командир корабля — капітан 2 рангу Денис Іванін.

Автор: Прес-центр командування Військово-морських сил України.

Пошук:
розширений

Одеський зоопарк
Одеський зоопарк розповів, скільки птахів вдалося врятувати після екокатастрофи
Одеський зоопарк підбиває підсумки великої рятувальної операції після екологічної катастрофи, спричиненої ворожим обстрілом наприкінці минулого року. Тоді через витік олії в море на одеському узбережжі постраждали сотні птахів, а до зоопарку доправили близько 300 забруднених пернатих. Завдяки зусиллям працівників зоопарку, ветеринарів, науковців і небайдужих одеситів частину птахів вдалося врятувати та повернути у природне середовище.

В Одеській національній науковій бібліотеці стартує ювілейний конкурс читацьких відгуків «Книголюб-2026»
28 квітня 2026 року о 15.00 у відділі рідкісних видань та рукописів Одеської національної наукової бібліотеки відбудеться урочисте відкриття XV ювілейного Всеукраїнського конкурсу читацьких відгуків «Книголюб-2026».

Останні моніторинги:
00:00 19.03.2026 / Вечірня Одеса
00:00 19.03.2026 / Вечірня Одеса
00:00 19.03.2026 / Вечірня Одеса
00:00 19.03.2026 / Вечірня Одеса
00:00 19.03.2026 / Вечірня Одеса


© 2005—2026 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 0.012