![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
Мітинг-реквієм на Люстдорфській
27.10.2016 / Газета: Чорноморські новини / № 92(21770) / Тираж: 8525
Однією з найтрагічніших дат в історії Одеси є 23 жовтня 1941 року. Саме з цього дня у нашому місті почалося масове знищення єврейського населення, комуністів, а також червоноармійців і червонофлотців, що опинилися в полоні після того, як радянські війська покинули Одесу. Безпосереднім приводом до початку репресій став підрив увечері 22 жовтня заздалегідь замінованої будівлі НКВС на Маразліївській, у якій розміщувалася військова комендатура окупаційних військ. У результаті вибуху загинуло кілька десятків румунських та німецьких офіцерів. Під час масових репресій, які відразу ж розпочалися після цього, на вулицях міста були повішені сотні жителів, а в колишніх артилерійських складах у районі 3-ї станції Люстдорфської дороги були заживо спалені близько 25 тисяч євреїв, членів компартії та полонених. Напередодні 75-ї річниці цієї трагічної дати, 21 жовтня, на місці масових страт на 3-й станції Люстдорфської дороги відбувся мітинг-реквієм та відкриття після реконструкції пам’ятника жертвам нацизму. У жалобній церемонії взяли участь голова облради Анатолій Урбанський, заступник голови облдержадміністрації Соломія Бобровська, перший секретар посольства Держави Ізраїль в Україні Болеслав Ятвецький, голова Одеської регіональної асоціації євреїв — колишніх в’язнів гетто і нацистських концтаборів Роман Шварцман та очевидець тих жахливих подій, який зумів утекти з палаючого складу, ветеран Другої світової війни Михайло Заславський, представники духовенства, учні одеських шкіл. Учасники мітингу-реквієму вшанувати пам’ять загиблих та поклали квіти до монумента. Оновлений пам’ятник являє собою постамент у вигляді шестикутної зірки Давида, на якому стоїть плита з вигравіруваними словами пам’яті. Автор: Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ
|
Пошук:
![]() Євген Плінський
Період штучного стримування тарифів та гучних політичних обіцянок поступово добігає кінця. Економічні реалії, потреба у відновленні інфраструктури та стабільній роботі комунальних систем змушують владу переходити від популістичних рішень до більш прагматичної тарифної політики. Експерти наголошують: без економічно обґрунтованих тарифів забезпечити якісні послуги та модернізацію галузі буде дедалі складніше.
![]() В Одеському обласному центрі української культури відкрили виставку образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Радісний подих», присвячену Дню Української Державності. Експозиція об’єднала роботи митців артгурту «Одеський вулик», які через живопис, графіку, вишивку, витинанку та інші мистецькі техніки відображають красу української культури, духовну силу народу та незламність державотворчих традицій. Виставка триватиме до 14 серпня.
Останні моніторинги:
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
|
||||||||||||||||
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 0.019 |