ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час



На Одещині розпочалися жнива
20.06.2018 / Газета: Одесские известия / № 47(5071) / Тираж: 18937

На Одещині стартувала збиральна кампанія ранніх зернових та зернобобових культур. Одними з перших приступили до косовиці хлібної ниви аграрії північних районів області.

В розпал жнив на полях працюватимуть 4500 комбайнів, з яких чверть залучених. Адже під ранні зернові та ріпак землероби відвели 1 млн. 28,5 тис. га орних площ. За прогнозами фахівців, наша область засипле у засіки 3 млн. тонн збіжжя. Це разом з кукурудзою. Аби уникнути втрат врожаю, збір ранніх зернових за сприятливої погоди планується завершити до кінця червня. Найбільші площі збирання ранніх зернових та ріпаку — в Саратському, Тарутинському та Білгород-Дністровському районах.

Стосовно врожайності ранніх зернових, то перші намолоти становлять понад 29 центнерів з гектара.

Досить оптимістичні надії на гарний врожай демонструє озимий горох, який експериментально посіяно на 600 га. Так, у ТОВ «Дунай-Агрос» Ренійського району його врожайність сягнула 60 ц/га! Непоганий ужинок цієї культури отримано і на Любашівщині, де уже завершено його косовицю.

Державна продовольчо-зернова корпорація України в рамках спотової програми розпочала закупівлю ранніх зернових культур нового врожаю 2018 року. 12 червня були отримані перші заявки на закупівлю ячменю у Південному регіоні. До кінця червня планується закупити 20 тис. тонн ячменю та 20 тис. тонн пшениці.

Наразі до Одеського зернового терміналу вже надійшли перші автомобілі зі збіжжям нового врожаю.

Перші тонни нового врожаю прийнято на ДП «Хлібна база №77», що в Іванівському районі. Закупівельна ціна за тонну ячменю становить 5 тис. 450 грн.

Також на Роздільнянському елеваторі відкрито приймання ріпаку, який відзначається високою олійністю насіння.

Фахівці стверджують, для початку сезону в центрі Одеської області — це високий показник.

Цьогоріч озимим ріпаком у області цьогоріч засіяно 130,4 тис. га площ.

Автор: Юрій Федорчук

Пошук:
розширений

Одеський зоопарк
Одеський зоопарк розповів, скільки птахів вдалося врятувати після екокатастрофи
Одеський зоопарк підбиває підсумки великої рятувальної операції після екологічної катастрофи, спричиненої ворожим обстрілом наприкінці минулого року. Тоді через витік олії в море на одеському узбережжі постраждали сотні птахів, а до зоопарку доправили близько 300 забруднених пернатих. Завдяки зусиллям працівників зоопарку, ветеринарів, науковців і небайдужих одеситів частину птахів вдалося врятувати та повернути у природне середовище.

На Одещині для лелек створили ще 64 безпечні домівки
До Міжнародного дня птахів ДТЕК Одеські електромережі підбили підсумки екологічної ініціативи #Лелеченьки. У 2025 році енергетики встановили на Одещині 64 захисні платформи для гнізд білих лелек та допомогли орнітологам окільцювати 50 пташенят.

Останні моніторинги:
00:00 19.03.2026 / Вечірня Одеса
00:00 19.03.2026 / Вечірня Одеса
00:00 19.03.2026 / Вечірня Одеса
00:00 19.03.2026 / Вечірня Одеса
00:00 19.03.2026 / Вечірня Одеса


© 2005—2026 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 0.023