ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час



ПОРТИ НАРОЩУЮТЬ ПЕРЕВАЛКУ
18.05.2019 / Газета: Чорноморські новини / № 38(22057) / Тираж: 8525

За перші чотири місяці нинішнього року морські порти України обробили 48,8 млн тонн вантажів, що на 5 млн тонн (на 12%) перевищує відповідний торішній показник.

Понад третину цього обсягу — трохи менше 18 млн тонн — складає перевалка хлібних вантажів, яка зросла майже на третину (+ 4,4 млн тонн) порівняно із січнем-квітнем 2018-го. Більш ніж на чверть — понад 10,5 млн тонн — зросла перевалка руди, Досить суттєво — на 385 тис. тонн — збільшилися обробки хімічних та мінеральних добрив (сипучих — на чверть, фасованих — у п’ять з лишком разів). Зберігається тенденція зростання обробки контейнерів: + 47,8 тис. TEU (+ 18,6%) проти перших чотирьох місяців минулого року.

Як і раніше, драйвером позитивної динаміки обробки вантажів вітчизняними портами залишається експорт, який порівняно з відповідним періодом 2018-го зріс на 20%. Тоді як імпорт і транзит зменшилися на 5% та 18,5% відповідно.

Серед українських морських портів лідерами є чотири, які протягом останніх чотирьох місяців забезпечили понад 87% усього обсягу перевалки. Так, Південний перевалив трохи менше 15,5 млн тонн (+19,6% до січня-квітня 2018-го), Миколаїв — майже 10,7 млн тонн (+20,3%), Чорноморськ — 8,4 млн тонн (+20,9%), Одеса — понад 8 млн тонн (+5,5%).

За перші чотири місяці морські порти України обробили 3787 суден, що лише на 42 одиниці (1,1%) менше, ніж у січні-квітні торік.

З початку року послугами водного транспорту в морських портах скористалися понад 55 тисяч пасажирів — на 19% більше, ніж у2018-у. Три чверті від загальної кількості пасажирів (42149 осіб) — це внутрішні перевезення водним транспортом у порту Херсон та на прогулянкових катерах в Одесі. Іноземні перевезення із січня по квітень склали майже 13 тисяч пасажирів. Переважно це поромна переправа у Чорноморську та круїзні річкові лайнери в Усть-Дунайську.

Автор: -

Пошук:
розширений

Євген Плінський
Тарифний популізм завершується: ринок переходить до реальних економічних умов
Період штучного стримування тарифів та гучних політичних обіцянок поступово добігає кінця. Економічні реалії, потреба у відновленні інфраструктури та стабільній роботі комунальних систем змушують владу переходити від популістичних рішень до більш прагматичної тарифної політики. Експерти наголошують: без економічно обґрунтованих тарифів забезпечити якісні послуги та модернізацію галузі буде дедалі складніше.

В Одесі відкрилася виставка «Радісний подих» до Дня Української Державності
В Одеському обласному центрі української культури відкрили виставку образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Радісний подих», присвячену Дню Української Державності. Експозиція об’єднала роботи митців артгурту «Одеський вулик», які через живопис, графіку, вишивку, витинанку та інші мистецькі техніки відображають красу української культури, духовну силу народу та незламність державотворчих традицій. Виставка триватиме до 14 серпня.

Останні моніторинги:
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса


© 2005—2026 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 0.017