ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час



ПОЧНУТЬ З БОРОТЬБИ З МОВОЮ?
01.06.2019 / Газета: Чорноморські новини / № 42(22061) / Тираж: 8525

У четвер інтернет-видання «Детектора медіа» (https://detector.media) опублікувало інтерв’ю з близьким соратником Президента Володимира Зеленського – співвласником студії «Квартал 95» Борисом Шефіром.

У ньому він висловлює жаль через втрату російського ринку і водночас упевненість, що вже за два роки цей ринок буде знову відкритим. Називає Путіна розумною людиною, хоч і з імперськими амбіціями, з якою «Якщо ми сильно захочемо, то ми з ними домовимося». Виступає проти квотування і заборон у кіновиробництві та книговиданні, каже, що «зараз не потрібно смикати проблему мови, вона ділить суспільство», а на запитання про те, яких рішень очікує від нового Президента, відповідає: «Я очікую перегляду квот. 90% — це багато. Закон про мову потрібно скасувати і прийняти нормальний закон. Це перший крок для скасування війни…».

Таке одкровення впливової у «Зе-команді» людини, хоч і зроблене з ремаркою, що це суто його, Шефіра, думка, викликало шквал обурення в українському політикумі.

Так, голова Верховної Ради Андрій Парубій, коментуючи це інтерв’ю, сказав: «Учора ми почули, як представники Президента, члени його команди говорять про те, що необхідно відмінити закон про мову, відмінити квоти, відмінити декомунізацію. І, на жаль, це сьогодні стає для них звичною полі-тикою. Я хочу сказати від імені Верховної Ради й уряду: український народ цього вам не дозволить. Земля під вами буде горіти. Ми не дозволимо ні відмінити закон про мову, ні квоти, ні декомунізацію».

У свою чергу голова парламентського Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицькийy на своїй Facebook-сторінці застеріг: «Від того, кого оберуть українці, залежатиме майбутнє. Ми ж справді близькі до антиукраїнських репресій, капітуляції, розколу України. Це не жарти, а відповідальність кожного політика і громадянина».

«Співавтор виборчої програми Президента Б. Шефір виступив за скасування закону про мову, квот та підтримки українського кіно. Думаю, це і є реальні плани Зеленського у гуманітарній політиці. Якщо так, то це реалізація путінської програми боротьби з усім українським. І шлях Януковича», – написав віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко у Twitter.

Член фракції «БПП», голова парламентської делегації у ПАРЄ Володимир Ар’єв упевнений: «Скандальне антиукраїнське інтерв’ю бізнесмена Шефіра, брата помічника Президента, передусім є перевіркою суспільства на реакцію: буде жорстка – означені плани відкладуть, проковтне – до кінця року буде масштабна здача країни ворогу. Стратегічний напрямок бізнес-партнер Зеленського окреслив».

Автор: -

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Сергій Токарєв і SET University відкрили стипендію на MBA-програму в UC Berkeley Haas
SET University і Tokarev Foundation відкрили стипендію на навчання в Берклі. Ініціатива дозволить будь-якому громадянину України подати заявку та отримати компенсацію 100% вартості дворічної програми. Йдеться про 178 000 доларів. Стипендія покриває лише витрати на навчання, а вступ і підготовку документів кандидат здійснює самостійно. Про це розповів Сергій Токарєв — інвестор і засновник Tokarev Foundation.

«Для Одеси з любов’ю»: у музеї Блещунова відкриють виставку до 40-річчя музею
18 серпня о 16:00 в Одеському муніципальному музеї особистих колекцій імені О.В. Блещунова (вул. Польська, 19) відбудеться відкриття виставкового проєкту «Для Одеси з любов’ю». Подія приурочена до 40-річчя заснування першого і єдиного в Україні Музею особистих колекцій.

Останні моніторинги:
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса


© 2005—2026 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 0.018