ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час



Гарне свято і успішні будні
19.06.2019 / Газета: Одесские известия / № 46(5169) / Тираж: 18937

У День Святої Трійці селище Суворове Ізмаїльського району святкувало свій 204-й день народ­ження.

Цей день був заповнений різ­номанітними заходами — і спор­тивними, і культурними, а та­кож спогадами про те, які зміни трапились у селищі, та планами на майбутнє.

Нагадаємо, до першої по­ловини ХХ століття с. Суворове, роз­та­шоване на березі озера Кат­лабух, називалося Шикірли-Кітай, що в перекладі з тюркського означає — «Цукровий берег». Ця назва добре відома всім поколінням суворовців, які свято бережуть традиції свого села.

- Ми вклоняємося болгарам-переселенцям, які заснували на­ше селище в 1815 році, — заз­на­­чив селищний голова Петро Ген­­­чевський. — Вони зуміли зберегти культуру, мову, звичаї і традиції.

Це засвідчив і святковий кон­церт перед будинком культури на оновленій площі. Тут увечері зібралася вся громада подивитись на виступи місцевих талантів, ан­самблю танцю і пісні з Тараклії (Молдова) та послухати привітання гостей свята.

- Все це — результати нашої спіль­ної роботи, — звертаючи ува­гу на добрі зміни у селищі, під­креслив народний депутат Ук­раїни Олександр Урбанський, який приїхав на свято в Суворове разом зі своїм братом — головою Оде­ської обласної ради Анатолієм Ур­бан­ським та депутатом облради Валентином Волкановим. — Ми разом зробили так багато, що майже не пригадуємо, як не було пам’ятника, плитки, парку ... Ми разом зробили багато, і селище стало краще, більш затишне та комфортне. Давайте робити правильний вибір, щоб ця командна робота тривала, і ці наші п’ять років разом не канули в Лету.

- Ми зробили, справді, багато — зосередившись, в першу чергу, на соціальній сфері, — продовжив голова Одеської облради Анатолій Урбанський. — Тепер потрібно зосередитися на проблемі праце­влаштування — створенні нових робочих місць. Тут, в Бессарабії, живуть працьовиті люди, тому у нас разом все вийде. Хочу побажати всім нам сімейного благополуччя, а всій Україні — мирного неба.

- Ми зібралися на день народ­ження селища Суворове — свято, створене працею людей, що меш­кають тут, які зберігали його історію і творять його майбутнє, — звернувся до присутніх депутат Одеської облради Валентин Волканов. — Ми разом намагаємося робити все, щоб селище процвітало.

Спільними зусиллями тут дали і прекрасний концерт, який скла­дався з виступів народного вокаль­ного ансамблю «Співаночка», танцю­вальних колективів «Бяла роза» і «Веселія», вокального ансамблю «Які наші роки» та «Мальви», вокалістів Віри Георгиці, Надії Баркової і Іллі Стефанова, а також ансамблю танцю і пісні з Тараклії (Молдова).

Відмінною прикрасою свята став конкурс «Каварма — 2019», який заснував АРК «Придунайська Нива» і який обіцяє стати традиційним.

Завершальним акордом святку­вання Дня селища Суворове став феєрверк, який глядачі зустріли оплесками.

Додамо, що за останні п’ять ро­ків в селищі Суворове багато що змінилося на краще. Під пат­ронатом народного депутата Ук­ра­їни Олександра Урбанського капітально відремонтовано огорожу парку відпочинку і територію скверу, дороги, мости. Крім того, капітально відремонтовані ам­булаторія загальної практики сі­мей­ної медицини та терапевтичне відділення № 2 КНП Ізмаїльської районного ради «Центральна районна лікарня», а також Суво­рівська загальноосвітня школа. Змінився і дитсадок «Колосок», який теж капітально відре­мон­тували і де реконструювали ко­тельню з установкою котлів на аль­тер­нативному паливі. У садочок придбали меблі, комп’ютерне, побутове та кухонне обладнання. Се­ред планів на майбутнє — дорога в центрі селища. І, як кажуть мешканці Суворового, вони впевнені у тому, що вона — буде.

Автор: Тетяна Корнілова

Пошук:
розширений

Євген Плінський
Тарифний популізм завершується: ринок переходить до реальних економічних умов
Період штучного стримування тарифів та гучних політичних обіцянок поступово добігає кінця. Економічні реалії, потреба у відновленні інфраструктури та стабільній роботі комунальних систем змушують владу переходити від популістичних рішень до більш прагматичної тарифної політики. Експерти наголошують: без економічно обґрунтованих тарифів забезпечити якісні послуги та модернізацію галузі буде дедалі складніше.

В Одесі відкрилася виставка «Радісний подих» до Дня Української Державності
В Одеському обласному центрі української культури відкрили виставку образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Радісний подих», присвячену Дню Української Державності. Експозиція об’єднала роботи митців артгурту «Одеський вулик», які через живопис, графіку, вишивку, витинанку та інші мистецькі техніки відображають красу української культури, духовну силу народу та незламність державотворчих традицій. Виставка триватиме до 14 серпня.

Останні моніторинги:
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса


© 2005—2026 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 0.020