ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час



НАДВАЖЛИВІСТЬ РАННЬОГО ВТРУЧАННЯ
15.08.2019 / Газета: Чорноморські новини / № 62(22081) / Тираж: 8525

Цими днями в Одеському центрі інтегрованих послуг під головуванням Олександри Чуркіної, заступника міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції, відбулася підсумкова нарада з нагоди закриття 27-місячного проєкту Twinning.

Мета його — зміцнення потенціалу органів влади України на центральному і місцевому рівнях у розробленні та впровадженні системи раннього втручання для дітей з інвалідністю і дітей, які мають ризик її отримати.

Впроваджувався проєкт спільно з Міністерством праці, зайнятості, професійної підготовки та соціального діалогу Французької Республіки і Французьким Агентством міжнародної технічної експертизи (AFETI) й передбачав активну співпрацю між Міністерством соцполітики, охорони здоров’я та освіти і науки України в розробленні ефективного нормативно-правового підґрунтя в сфері надання послуги раннього втручання відповідно до стандартів Європейського Союзу.

У підсумковій нараді взяли участь представники Міністерства соціальної політики, Одеської обласної державної адміністрації, місцевих органів влади, громадських організацій, європейські експерти.

Одеса є одним з пілотних регіонів, що підтримується Мінсоцполітики в розвитку послуги раннього втручання для сімей з дітьми з обмеженими можливостями або затримками розвитку.

У вступному слові лідер проєкту від країни-партнера Андрій Третяк підкреслив стратегічну важливість запровадження та поширення раннього втручання, що допомагатиме маленьким дітям з інвалідністю, порушеннями розвитку й ризиком їх виникнення отримувати якісні медичні, соціальні та освітні послуги.

Під час заходу учасникам представили проєкт Twinning на прикладі Київського району Одеси та обговорили перспективи впровадження послуги раннього втручання в нашій області.

Філіп Еврар, видатний французько-бельгійський професор педіатрії, фахівець з аутизму, прочитав учасникам спеціальну лекцію «Методи, стратегія і результати раннього втручання та реабілітації».

Прісцилія Декуфле, експертка проєкту Twinning з питань статистики в секторі соціального захисту, представила результати роботи з моніторингу та оцінювання послуги раннього втручання.

Особливий інтерес у присутніх викликав виступ Сергія Горіщака, головного лікаря Одеської міської дитячої полі-клініки №6, який презентував «Медичну картку моєї дитини» (скринінг розвитку, призначений для виявлення проблеми або затримки під час розвитку малюка).

Чого досягнуто завдяки проєкту? Передусім, в Одесі узгоджено план заходів на 2019 рік щодо створення системи надання послуг раннього втручання. Серед пунктів цього плану — надання матеріальної допомоги на закупівлю продуктів інформаційно-комунікативних технологій на 140 тис. грн, виплата грошової компенсації на адаптивне обладнання для позиціонування дитини на 100 тис. грн.

Крім цього, готується проєкт рішення Міської програми «Рівність» на 2020 — 2023 роки, до якого, зокрема, включено проведення тренінгів для мультидисциплінарних команд раннього втручання (обійдеться бюджету в 450 тис. грн, щорічної конференції «Літня школа» (500 тис. грн) та інформаційно-роз’яснювальної роботи (50 тис. грн).

Автор: -

Пошук:
розширений

Одеський зоопарк
Одеський зоопарк розповів, скільки птахів вдалося врятувати після екокатастрофи
Одеський зоопарк підбиває підсумки великої рятувальної операції після екологічної катастрофи, спричиненої ворожим обстрілом наприкінці минулого року. Тоді через витік олії в море на одеському узбережжі постраждали сотні птахів, а до зоопарку доправили близько 300 забруднених пернатих. Завдяки зусиллям працівників зоопарку, ветеринарів, науковців і небайдужих одеситів частину птахів вдалося врятувати та повернути у природне середовище.

29 березня Одеса втратила двох видатних артистів
29 березня померли відомі одеські артисти Володимир Комаров та Віллен Новак

Останні моніторинги:
00:00 19.03.2026 / Вечірня Одеса
00:00 19.03.2026 / Вечірня Одеса
00:00 19.03.2026 / Вечірня Одеса
00:00 19.03.2026 / Вечірня Одеса
00:00 19.03.2026 / Вечірня Одеса


© 2005—2026 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 0.014