ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
СОНЦЕСВІТ ЛАРИСИ ДЕМ’ЯНИШИНОЇ
11.07.2020 / Газета: Чорноморські новини / № 54(22172) / Тираж: 8525

Мій світе, малювати хочу світлом,

Святих небес торкатися крилом.

Сплітати кольори у музику одвічну,

Єднати душі шовковим мостом…

Лариса ДЕМ’ЯНИШИНА.

Цими днями святкує гарний ювілей знана українська художниця, живописець, ілюстраторка, графік, член НСХУ і творчого об’єднання митців м. Южного «Новація», громадська діячка, багаторічна партнерка та користувачка Одеської національної бібліотеки Лариса Дем’янишина.

Народилася 1965 року в селі Селище Чернівецької області. Закінчила Одеське художнє училище ім. М.Б. Грекова і художньо-графічний факультет Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського, удосконалювала фах в Одеській міжнародній академії мистецтв ім. Леонардо да Вінчі. Педагоги з фаху — В. Полно-бродський, О. Слешинський, О. Волошинов та інші.

Пані Лариса — активна учасниця міжнародних, всеукраїнських та регіональних виставок, пленерів. Живе і творить у затишному місті Южному. Із 2004-го очолює тамтешнє відділення Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка.

Мисткиня працює у розмаїтих техніках — олійному й акварельному малярстві, пастелі, гуаші, рисунку пером та вугіллям, книжковій графіці. Письменники дуже часто звертаються до неї з проханням про художнє ілюстрування їхніх творів, бо вона «має рідкісний дар оформлювача». Серед графічного доробку Лариси Семенівни ілюстрації до збірок та окремих творів одеських майстрів слова Олекси Шеренгового, Геннадія Щипківського, Олекси Різникова, Віталія Березінського, Станіслава Конака, Володимира Гараніна, Валентина Мороза та інших. Кожна обкладинка книжки, оформлена її рукою, — то справжній витвір мистецтва.

Багато років поспіль пані Лариса творчо співпрацює з Одеською національною науковою бібліотекою. Зокрема, бере активну участь у масштабних Всеукраїнських виставках-форумах «Українська книга на Одещині» — як презентантка, як експертка на різних заходах і як дарувальниця видань до фонду книгозбірні.

У 2016-у у величних залах ОННБ експонувалася її персональна виставка графіки та живопису «Стояла я і слухала весну…», присвячена 145-річчю від дня народження Лесі Українки. У 2018-у в рамках «круглого столу» «Культурне розмаїття Південної України — вагомий чинник європейської інтеграції» усіх зачарували роботи народних майстрів нашого краю, надані обласним центром української культури (керівник — Валентина Вітос) для спільної експозиції «Багатонаціональна Одещина: територія толерантності та діалогу культур». Цю виставку прикрашали прекрасно оформлені пані Ларисою назви розділів. Маючи професійний смак, вона дуже тонко відчула й передала колорит українського Півдня.

Ми дякуємо Ларисі Семенівні, за те, що вона є надійним другом і партнеркою нашої бібліотеки, завжди щиро відгукується на наші ініціативи, підтримує наші проєкти, просвітницькі заходи, мистецькі акції та виставки, які популяризують українську культуру, літературу, мистецтво.

Наш невеликий колектив відділу краєзнавства «Одесика» ОННБ щиросердечно вітає вельмишановну пані Ларису з ювілеєм! Бажаємо Вам здоров’я через вінця, родинного затишку, сонячного настрою, творчого натхнення та щирих друзів на життєвому шляху. Нехай кожен день дарує Вам нові ідеї та цікаві проєкти на мистецькій ниві!

Тетяна ІВАНОВА, Лія ВУКОВИЧ.

Відділ краєзнавства «Одесика» ОННБ.

Автор: -
Поиск:
расширенный

Сергей Гриневецкий
Бизнес-форум «Одесса 5Т» и зоны приоритетного развития: видео выступления и послесловие Сергея Гриневецкого
В Одессе прошел Международный инвестиционный бизнес-форум «Одесса 5Т», одной из тем которого было создание зоны приоритетного развития в Одессе.

«НІКОГО НЕ ЗАЛИШИТИ ОСТОРОНЬ»: ЗАЛУЧЕННЯ 20 ПАРТНЕРІВ ДО ЕСТАФЕТИ SDG RELAY
25 вересня, відзначається п’ята річниця прийняття Резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Перетворення нашого світу: Порядок денний у сфері сталого розвитку до 2030 року». Це важливий день для всієї планети, який покликаний ще раз нагадати, що від кожної людини залежить зміна світу на краще.

 

Последние мониторинги:
00:00 30.09.2020 / Комсомольская правда
00:00 30.09.2020 / Одесская жизнь
00:00 30.09.2020 / Чорноморські новини
00:00 30.09.2020 / Чорноморські новини
00:00 30.09.2020 / Чорноморські новини


© 2005—2020 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2020 S&A design team / 0.053