ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
Журналісти чекають від влади реальної підтримки
26.11.2020 / Газета: Вечерняя Одесса / № 128-129(10975-10976) / Тираж: 10407

Керівництву Одеської обласної ради,

Одеської обласної держадміністрації,

міським, селищним і сільським головам,

головам об’єднаних територіальних громад Одеської області

В Україні щойно завершилися місцеві вибори, обрано міських і селищних голів, керівників територіальних громад, депутатів органів самоврядування. Зараз проходять перші сесії, йде формування депутатських фракцій і комісій. Кадрові зміни очікуються і в обласній та районних держадміністраціях.

А для журналістів сьогодні — розпал передплатної кампанії газет на 2021 рік. Цього року «Укрпошта» оголосила її із значним запізненням, що загрожує великим падінням тиражів, зменшенням реальних доходів редакцій і небезпекою закриття багатьох видань. Щоб уникнути колапсу в інформаційній сфері Одещини, колективи редакцій потребують реальної підтримки і допомоги органів місцевої влади, які, так сталося, сьогодні ще перебувають у процесі формування. А передплатна кампанія обмежена в часі, і визначення тиражів газет на наступний рік завершиться до 25 грудня.

Тому від імені редакторів газет Одеської області хочу висловити керівникам місцевої влади усіх рівнів деякі пропозиції і побажання журналістів з приводу того, якої реальної підтримки від них чекають журналісти.

Найперше відзначу, що мова йде про громадсько-політичні газети, засновниками яких є трудові колективи редакцій. А таких у нас не дуже багато, бо значна частина одеських видань належить до інформаційно-довідкових і рекламних, виживати яким легше. На межі закриття сьогодні саме традиційні газети, які виходять уже десятки років і формують місцевий інформаційний простір. Допомога їм потрібна негайна і конкретна, бо передплата швидко завершиться.

Найперша пропозиція в тому, щоб обласна рада і облдержадміністрація допомогли організувати передплату всім структурам органів державної влади і місцевого самоврядування, комунальним установам і організаціям: по 1 примірнику кожної громадсько-політичної газети місцевої сфери розповсюдження. Безперечно, місцеві газети повинні одержувати всі бібліотеки Одеси і області, школи, лікарні, інші організації та установи, яким на це треба виділити кошти.

Таку практику обласна влада повинна рекомендувати також районним радам, райадміністраціям і об’єднаним територіальним громадам.

Пропонуємо також через управління соціального захисту виділити кошти на передплату газет інвалідам, пенсіонерам, малозабезпеченим і багатодітним сім’ям. Але не можна організовувати передплату лише якоїсь окремої газети. Треба дозволити пільговим категоріям населення передплатити на сім’ю одну місцеву громадсько-політичну газету за своїм вибором.

Редакції газет чекають від місцевої влади і конкретної матеріальної підтримки за висвітлення їх діяльності, що передбачено законодавством. Тільки фінансування це має бути прозорим і відкритим, а не перетворюватися у виділення коштів обраним виданням.

В Україні є досвід, коли органи місцевої влади формують програму висвітлення діяльності своїх структур у вигляді кількох десятків тематичних лотів, які розігруються між газетами. Таким чином, участь у конкурсі може взяти кожен журналістський колектив, а обмеження кількості лотів для однієї редакції дасть змогу всім газетам взяти участь у програмі, виконати конкретну творчу роботу і одержати за неї грошову винагороду.

Такий підхід дозволить припинити необгрунтовані витрати на повне утримання окремих газет і без збільшення коштів у бюджеті поліпшити інформування громадян про діяльність влади.

Хочемо нагадати, що в Україні завершився процес роздержавлення ЗМІ. Це передбачає зміну ставлення влади до преси, і журналісти усіх видань чекають справедливого підходу влади до всіх газет без поділу на «свої» і «чужі», бо у кожного видання є свої читачі і передплатники, які мають право на інформацію, і їх інтереси повинна захищати влада.

Юрій РАБОТІН. Голова Одеської регіональної організаціі Національної спілки журналістів України, заслужений журналіст України

Автор: Юрій РАБОТІН
Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
Визит дамы
Чем завершилась поездка в Украину Майи Санду

Соборність України: сила і єдність нації
22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель. Адже 22 січня 1918 року вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання УНР і ЗУНР в одну державу.

Последние мониторинги:
00:00 22.01.2021 / Сегодня
00:00 21.01.2021 / Вечерняя Одесса
00:00 21.01.2021 / Вечерняя Одесса
00:00 21.01.2021 / Вечерняя Одесса
00:00 21.01.2021 / Вечерняя Одесса


© 2005—2021 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2021 S&A design team / 0.041