ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
 
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Використання державних коштів — на контролі керівництва Одеської ОДА
25.11.2021 / Газета: Вечерняя Одесса / № 132-133(11122-11123) / Тираж: 10407

Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький провів селекторну нараду в режимі онлайн із головами райдержадміністрацій, райрад, міськими, селищними та сільськими головами.

Під час наради директор Департаменту фінансів Одеської обласної державної адміністрації Марина Зінченко доповіла щодо використання коштів державного фонду регіонального розвитку та субвенцій з держбюджету.

Так, за її словами, у 2021 році місцевим бюджетам Одеської області було передбачено 23 субвенції з державного фонду регіонального розвитку. Однак станом на 15.11.2021 використано лише 75,8% суми, що надійшла. Майже чверть коштів (1 млрд. 984 млн. грн.) знаходиться на рахунках головних розпорядників коштів та місцевих

бюджетів територіальних громад. Основною причиною невикористання коштів місцевими громадами, як правило, є несвоєчасна підготовка та проведення тендерних процедур.

«Для отримання коштів для області докладено значних зусиль, тому нагальне завдання сьогодні — швидко, ефективно, відповідно до цільового спрямування освоїти наявні кошти, тобто необхідно прискорити проведення тендерних процедур, укладання договорів, розрахунків з постачальниками», — зазначила директор Департаменту фінансів Марина Зінченко.

Варто зазначити, що у разі невикористання коштів у повному обсязі, решта повертається. Однак Департамент фінансів на разі готує лист до Міністерства фінансів України та Комітету з питань бюджету Верховної Ради України щодо внесення змін до законодавства в частині можливості збереження деяких субвенцій на рахунках місцевих бюджетів для здійснення відповідних витрат у 2022 році (з урахуванням їх цільового призначення).

Марина Зінченко зауважила, що, коли громади не встигають освоїти кошти, вони мають попереджати про це облдержадміністрацію. У такому випадку гроші можна було б перерозподілити іншим громадам, а не втрачати їх зовсім.

«Нам необхідно донести усім територіальним громадам, що насамперед вони зацікавлені в освоєнні коштів з субвенцій для розвитку своїх територій», — наголосила директор Департаменту фінансів.

В свою чергу голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький закликав проаналізувати причини неосвоєння коштів та вжити заходів щодо своєчасного та повного використання субвенцій державного бюджету.

«На цьому тижні проведемо відповідну роботу із департаментами і управліннями облдержадміністрації для того, щоб ми ефективно могли відпрацювати за ці три тижні використання субвенцій. Долучаю головам районних державних адміністрацій взяти це під особистий контроль», — підсумував Сергій Гриневецький.

Головам територіальних громад, міст, сіл, селищ та структурних підрозділів доручено забезпечити цільове та ефективне використання коштів державного бюджету до 15 грудня поточного року.

Автор: -

Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
ТРЕТІ ВИБОРИ ДО ПАРЛАМЕНТУ — ПРО ПЕРІОД ПОЛІТИЧНОЇ ТУРБУЛЕНТНОСТІ У БОЛГАРІЇ
Про підсумки президентських виборів у Болгарії та результати третіх виборів до Парламенту Болгарії за 2021 рік

Українська мова у просторі національної культури: нові видання з мовознавства в Одеській національній науковій бібліотеці
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці з 5 по 12 листопада проходить Тиждень мови, під час якого відбувається низка заходів: відкриття книжкової виставки «Мови велич і краса», on-line лекція мовознавця й мистецтвознавця Володимира Островського «Барокові наголоси в українській мові», а 9 листопада у головному читальному залі – Всеукраїнський диктант національної єдності.

Последние мониторинги:
00:00 25.11.2021 / Вечерняя Одесса
00:00 25.11.2021 / Вечерняя Одесса
00:00 25.11.2021 / Вечерняя Одесса
00:00 25.11.2021 / Вечерняя Одесса
00:00 25.11.2021 / Вечерняя Одесса


© 2005—2021 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2021 S&A design team / 0.029