ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
ОРНЕК — НАДБАННЯ ВСЬОГО ЛЮДСТВА
07.01.2022 / Газета: Чорноморські новини / № 1-2(22324-22325) / Тираж: 8525

Наприкінці минулого року, 16 грудня, ЮНЕСКО внесла кримськотатарський орнамент «Орнек» до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства, повідомляє «Радіо «Свобода» (www.radiosvoboda.org).

У ЮНЕСКО, зокрема, зазначили, що «Орнек» — українська система символів та їх значень, яка нині використовується у вишивці, ткацтві, гончарній справі, гравіюванні, ювелір-них виробах, різьбленні по дереву, розпису по склу та стінах.

Нагадаємо, ще у 2018 році Міністерство культури України внесло кримськотатарський орнамент «Орнек» до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. Тоді у відомстві уточнили, що кримськотатарський орнамент та його елементи переважно використовуються у вишивці, на одязі, взутті, головних уборах як декор, на різних видах аксесуарів, у ювелірних прикрасах, на предметах побуту: керамічному та металевому посуді, виробах з деревини, в обробці меблів, килимових покриттях. Це важливий елемент самоідентифікації та невід’ємна частина життя кожної кримськотатарської родини.

Як сказано на сайті Віртуального музею нематеріальної культурної спадщини України, старшому майстрові, який продовжує створювати унікальні роботи, а також навчати цьому ремеслу, — 90 років. Наймолодшим носіям цього елементу нематеріальної культурної спадщини — учням гуртків, що вивчають особливості побутування та використання кримськотатарського орнаменту, — 10—12 років.

«Рішення ЮНЕСКО про внесення орнаменту «Орнек» до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства має важливе значення для кримськотатарського народу — корінного народу України, оскільки сприятиме захисту ідентичності кримських татар у тимчасово окупованому Криму», — прокоментувала подію перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова у твітері.

Справді знаковою подією назвав рішення ЮНЕСКО очільник зовнішньо-політичного відомства України

Дмитро Кулеба. «Самобутня культура корінного народу українського Криму визнана надбанням людства. Вірю, що список нематеріальної культурної спадщини і надалі поповнюватиметься скарбами культурної мозаїки нашої держави», — написав він у твітері.

Автор: -

Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
ТУРЦИЮ НЕ МОЖЕТ НЕ ВОЛНОВАТЬ СИТУАЦИЯ НА ЧЕРНОМ МОРЕ — эксперт
Интервью Eurasia Diary с экспертом Национального института стратегических исследований (Украина) Артемом Филипенко

Парижcкие выставки: коллекция Морозовых и Musée Marmottan Monet
Конец 2021 — начало 2022 года ознаменовалось проведением в Париже уникальных художественных выставок. О наиболее впечатляющих рассказывает побывавшая на них корреспондент ИА «Контекст-Причорноморье».

Последние мониторинги:
00:00 20.01.2022 / Вечерняя Одесса
00:00 20.01.2022 / Вечерняя Одесса
00:00 20.01.2022 / Вечерняя Одесса
00:00 20.01.2022 / Вечерняя Одесса
00:00 20.01.2022 / Вечерняя Одесса


© 2005—2022 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2022 S&A design team / 0.031