ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Професії в тренді: DevOps-інженер. Хто це?
26.01.2022 / Газета: Одесская жизнь / № 4 / Тираж: 22070

Ми вже звикли, що для програм у телефоні регулярно виходять оновлення. З’являються новий функціонал та можливості. Але іноді трапляються помилки, коли програма не завантажується, або погано працює.

Давайте розберемося, хто такий DevOps-інженер і чим він займається.

Що роблять DevOps-інженери?

DevOps – це не посада, а назва методології, Development та Operations (розробка та експлуатація). Ця методологія потрібна для того, щоб програмісти та кінцеві користувачі ефективно взаємодіяли. Коли програміст додає новий функціонал у додаток, його код проходить безліч етапів. Код тестують, перевіряють на вразливості, відправляють на сервер або до хмари для запуску в інтернеті. DevOps-інженер стежить за тим, щоб весь цей виробничий процес був швидким та автоматичним.

Що роблять DevOps-інженери?

У великих ІТ-компаніях працює кілька команд розробників. Одні пишуть код, а інші запускають його та експлуатують. DevOps-інженери потрібні, щоб робота між командами була злагодженою. Будь-які зміни коду, які вносять програмісти, мусять швидко потрапляти до користувачів. Це важливо, інакше компанії втрачатимуть прибуток. Ніхто не любить, коли в програмі виникають помилки, а розробники не поспішають їх виправляти.

Стаття на тему: Хто такий тестувальник ігор і скільки заробляє?

Які навички потрібні DevOps-інженеру?

Девопси на роботі багато спілкуються із розробниками. Не буває стабільних програм, негаразди постійно трапляються: то програма не працює, то не «збирається» код у хмарі. З усіма цими проблемами зазвичай звертаються до DevOps-інженеру. Усе, що пов’язане зі стабільністю інфраструктури, лягає на його плечі. Важливо вміти спілкуватися з людьми, шукати спільні точки дотику.

У роботі DevOps-інженера багато технологій швидко застарівають або стають неактуальними в конкретній компанії. Щоб залишатися на плаву, варто вибрати певний набір технологій: спеціалісти називає його стеком. Олег Миколайченко, який обіймає посаду Head of Infrastructure, рекомендує AWS , Terraform, Kubernetes, Prometheus Stack , EFK . Краще досконало знати один стек, ніж нахопитися по верхівках різних технологій.

Стек технологій DevOps

Як стати DevOps-інженером?

Зазвичай у DevOps-інженери приходять із системних з адміністраторів. Навички сисадміну дозволяють впоратися з більшістю завдань на початковому етапі. З часом DevOps «прокачує» потрібні знання та методи, які використовують у компанії.

Профільна освіта для DevOps-інженера не є обов’язковою. Роботодавцям важливо, щоб людина була з досвідом, або вміла автоматизувати процеси.

Вас може зацікавити: Курси англійської для спеціалістів

Багато компаній готують DevOps-інженерів на інтенсивних курсах, які називаються буткемпами. Цей процес триває від 3 до 6 місяців. Найчастіше, після закінчення курсів компанія гарантує працевлаштування. Варто зазначити, що курси є досить дорогими — від 2 тисяч доларів. Але й зарплати у цій сфері не малі.

Скільки заробляє DevOps-інженер в Україні?

Скільки заробляє DevOps-інженер?

Середня зарплата DevOps -інженера в Україні – 60 тисяч гривень. На випробувальному терміні спеціалісти отримують від 15 до 40 тисяч гривень. Просунуті Senior DevOps одержують від 5 тисяч доларів.

Великі компанії шукають людей з досвідом роботи системним адміністратором щонайменше 2 роки. За такий термін сисадмін стикається з усіма можливими проблемами та вміє їх вирішувати. Працювати потрібно, як правило, в офісі, але є й віддалені варіанти. Компанії передбачають системи бонусів, щоб утримати та мотивувати DevOps-інженера.

Автор: -

Поиск:
расширенный

Мария Дроздова
«Каждый пришёл сюда со своим уставом, а уйдут уже с общим»: жительница Бучи поделилась с читателями ІА «Контекст-Причорномор’я» опытом несколькодневного пребывания в убежище
Главное правило такого тесного убежищепребыаания — делится, делится всем!!! Едой, водой, лекарствами и одеждой, памперсами и кипятком, новостями с теми, у кого нет связи или интернета, делится юмором и хорошим настроением, делится поддержкой, делится надеждой!!! А без надежды выдержать эти испытания невозможно!

Культурна спадщина України, яку зруйнували та знищили окупанти в перебігу російсько-української війни
Розпочавши війну проти України, Російська Федерація взялася цинічно нищити культурне надбання нашого народу. Музеї, які десятиліттями формували свої колекції, опинилися перед загрозою руйнації. Наразі музейники вживають необхідних заходів для убезпечення своїх фондів у перебігу військових дій. Однак перші тижні війни виявились, на жаль, фатальними для багатьох зібрань України.

Последние мониторинги:
00:00 12.05.2022 / Вечерняя Одесса
00:00 12.05.2022 / Вечерняя Одесса
00:00 12.05.2022 / Вечерняя Одесса
00:00 12.05.2022 / Вечерняя Одесса
00:00 12.05.2022 / Вечерняя Одесса


© 2005—2022 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2022 S&A design team / 0.028