ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Як записатися до територіальної оборони Одеси та що для цього потрібно?
26.01.2022 / Газета: Одесская жизнь / № 4 / Тираж: 22070

В Україні пришвидшеними темпами комплектують сили територіальної оборони. Добровольці зможуть захищати своє рідне місто від дій супротивника. Це особливо актуально на тлі загроз із боку росіян.

Давайте розберемося, як потрапити до територіальної оборони Одеси.

Чим займається територіальна оборона?

Сили територіальної оборони потрібні для того, щоб захищати людей та важливі об’єкти, доки прибудуть українські війська. Територіальна оборона не долучається до повномасштабних військових операцій. Це легка піхота, яка допомагає підтримувати лад у місті.

Основні завдання територіальної оборони:

боротися з диверсантами та іншими збройними формуваннями супротивника

охороняти державний кордон

забезпечувати роботу органів влади

охороняти важливі комунікації та об’єкти інфраструктури

патрулювати райони міста

навчати та готувати населення для опору супротивнику

Закон про національний опір також запроваджує поняття Рух опору. Фактично, це підпілля та партизанська боротьба. Члени Руху опору повинні всіляко перешкоджати військам противника та брати участь у проведенні спеціальних операцій. Це робота на окупованих територіях, під прикриттям. Інформація про учасників Руху опору засекречена, а бюджетні витрати на проведення операцій охороняються державною таємницею.

Територіальна оборона Україна – як потрапити?

Доброволець сам обирає, чи діятиме він відкрито, патрулюючи та захищаючи місто від диверсантів, чи перейде до організованого підпілля, під командування Сил спеціальних операцій ЗСУ.

Хто може записатися до територіальної оборони?

До територіальної оборони можуть вступити починаючи з 18 років:

громадяни України

іноземці або особи без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні протягом останніх 5 років

Досвід військової служби не є обов’язковим, військову спеціальність можна буде здобути на курсах. За словами міністра оборони Олексія Резнікова, прямо зараз формується кістяк професійних військовослужбовців, які командуватимуть та навчатимуть добровольців, які записалися до Сил територіальної оборони.

Читайте також: Воинские звания вооруженных сил привели к стандартам НАТО — полный список

До територіальної оборони не візьмуть, якщо в минулому доброволець скоїв тяжкий чи особливо тяжкий злочин. Також відмовлять тим кандидатам, хто має дві або більше судимостей за будь-які умисні злочини.

Територіальна оборона Одеса — як записатися, адреси та телефони.

Як проходитиме служба в територіальній обороні?

Все залежить від конкретного підрозділу. Навчання може проходити у вечірній час або у вихідні. Резервісти територіальної оборони живуть вдома, а не в казармі.

Під час військових зборів держава сплачує добові. Якщо доброволець територіальної оборони офіційно працевлаштований, то на період військових зборів його робоче місце зберігається, а держава виплачує середню зарплатню. Безробітні резервісти під час військових зборів отримають мінімальний прожитковий мінімум – 6500 гривень.

Зброю, яку видають на зборах, забирати додому не можна. Вона має зберігатися у спеціальному місці. Добровольці можуть приїжджати на навчання зі своєю мисливською зброєю, це дозволено законом. Для тренувань на вихідних користуються зброєю для страйкболу або макетами.

Хто може записатися до територіальної оборони Одеси?

Куди звертатися, щоб потрапити до територіальної оборони Одеси?

У кожному районі є територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. Раніше це були військкомати, але наразі їх реформували. Ці центри займаються набором добровольців до територіальної оборони. Кандидат повинен пройти медичний, професійний та психологічний добір.

Направлення на медичний огляд дають після співбесіди з командиром батальйону. Він вирішує, чи годиться людина для Сил територіальної оборони. Частина лікарів є при центрах комплектування, але деякі аналізи потрібно буде здавати у поліклініці. Все залежить від підрозділу.

Контакти територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки в Одесі:

Одеський обласний територіальний центр: Одеса, вул. Пироговська, 6, телефон +380 (48) 752-82-60, сторінка у Facebook

Приморський районний територіальний центр: Одеса, вул. Канатна, 87, 2 поверх, телефон +380 (48) 722‒45‒55

Київський районний територіальний центр: Одеса, вул. Академіка Філатова, 15а, телефон +380 (48) 794-63-17

Малиновський районний територіальний центр: Одеса, вул. Заньковецької, 7/7, телефон +380 (48) 730-43-50, +380 (48) 730-44-33, сторінка у Facebook

Суворовський районний територіальний центр: Одеса, сел. Шевченка-3, вул. 43-я Лінія, телефон +380 (48) 753-17-77, +380 (48) 753-17-76, сторінка у Facebook

Автор: -

Поиск:
расширенный

Мария Дроздова
«Каждый пришёл сюда со своим уставом, а уйдут уже с общим»: жительница Бучи поделилась с читателями ІА «Контекст-Причорномор’я» опытом несколькодневного пребывания в убежище
Главное правило такого тесного убежищепребыаания — делится, делится всем!!! Едой, водой, лекарствами и одеждой, памперсами и кипятком, новостями с теми, у кого нет связи или интернета, делится юмором и хорошим настроением, делится поддержкой, делится надеждой!!! А без надежды выдержать эти испытания невозможно!

Культурна спадщина України, яку зруйнували та знищили окупанти в перебігу російсько-української війни
Розпочавши війну проти України, Російська Федерація взялася цинічно нищити культурне надбання нашого народу. Музеї, які десятиліттями формували свої колекції, опинилися перед загрозою руйнації. Наразі музейники вживають необхідних заходів для убезпечення своїх фондів у перебігу військових дій. Однак перші тижні війни виявились, на жаль, фатальними для багатьох зібрань України.

Последние мониторинги:
00:00 12.05.2022 / Вечерняя Одесса
00:00 12.05.2022 / Вечерняя Одесса
00:00 12.05.2022 / Вечерняя Одесса
00:00 12.05.2022 / Вечерняя Одесса
00:00 12.05.2022 / Вечерняя Одесса


© 2005—2022 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2022 S&A design team / 0.058