ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 
Боротьба з американським білим метеликом
28.07.2022 / Газета: Вечерняя Одесса / № 58-59(11195-11196) / Тираж: 10407

Одна з найнебезпечніших для ведення сільського господарства комах — американський білий метелик (Hyphantria cunea Drury) — належить до обмежено поширених карантинних організмів на території України.

Американський білий метелик шкодить квітам, листям та плодам близько 300 видів плодових, декоративних, лісових та інших культур. Найбільш пошкоджує фруктові культури: яблуню, шовковицю, черешню, сливу, вишню, виноград, грушу, горіх волоський.

Метелик поширюється по всьому світу, в основному, під час перевезення вантажів, в першу чергу при збиранні ягід та фруктів. Також шкідник пересувається в транспортних засобах, з контейнерами та пакувальним матеріалом.

Ці комахи літають вночі, тому мають мало природних ворогів, метелики переміщуються швидко і на великі відстані. Гусениця білого американського метелика коричневого кольору, бархатиста, з чорними цятками по всьому тілу, пухнаста. Лялечки шкідника зимують в корі дерев, в стеблах сухих рослин, під грудками землі і навіть у будівлях. Отже, зими цьому шкіднику не страшні, навіть з сильними морозами.

Білі метелики з’являються навесні, в період цвітіння фруктових дерев. У травні-червні метелики активно відкладають яйця, а вже через пару тижнів з них виходить гусениця, яка буквально зжирає листяну частину дерева. Гусениця живе колоніями — це ті самі «кубла» з павутини, які ми бачимо на уражених шкідником деревах. Біля 50 днів гусениця нищить все на своєму шляху і лише потім заляльковується. Вже в липні з’являється наступне покоління метеликів, самки другого покоління ще плодовитіші, кожна відкладає 2500 яєць. Гусениця другого покоління об’їдає дерева до самої осені.

Для попередження занесення та розповсюдження шкідника слід проводити детальний огляд імпортних та вітчизняних вантажів, пакувального матеріалу, транспортних засобів, які надходять з карантинних зон, регулярно обстежувати багаторічні насадження. Вивіз плодів і садивного матеріалу із заражених господарств, населених пунктів проводити під контролем державних інспекторів.

Для боротьби застосовують агротехнічні, хімічні та біологічні методи. Агротехнічні: знищення шкідника проводити шляхом обрізання гнізд з личинками та збирання лялечок, яких слід шукати у всіх щілинах дерев, парканів, стін, під камінням і цеглинами, які лежать навколо ураженого дерева, під відсталою корою на стовбурах дерев, в старих зім’ятих павутинних гніздах. Гілки з гніздами обрізають. На уражених деревах видаляють мертву кору, стовбури обмазують вапном. На присадибних ділянках застосовують ловильні пояси із картону чи гофрованого паперу, який перед заліковуванням гусениці знімають.

Хімічний метод застосовують на початку відродження гусениць та після їх виходу з павутинних гнізд — 2—3-разовими обробками гусениць 1—2-го поколінь інсектицидом з інтервалом 7—10 днів, згідно Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні (Антигусінь, Антикліщ Макс, Армет, Базало 100, Бомбардир, Діабло, Конфідор Максі та ін.).

Біологічний метод доцільно застосовувати в населених пунктах проти гусениць молодших віків (1—3) і за відсутності опадів протягом 3—5 днів (біоінсектицид Скарадо-М-20-30 г на 1 сотку). Біологічні препарати діють повільніше, ніж хімічні.

Ірина ЧУМАЧЕНКО. Провідний спеціаліст сектору фітосанітарного контролю №6 відділу фітосанітарних заходів на кордоні

Автор: -

Пошук:
розширений

Руслан Весел
Народні санкції. Як протидіяти міжнародному бізнесу на крові
Як допомогти владі очищати країну від підприємств, що не можуть розпрощатися з РФ

«Коти бібліотечного світу»: до Міжнародного дня котів
Щороку 8 серпня відзначається Міжнародний день котів – неофіційне свято на честь котів, започатковане у 2002 році Міжнародним фондом захисту тварин. Цього дня котам дякують за їх заслуги, виказують своє шанування і любов. У 2020 році піклування про Міжнародний день котів перейшло до Міжнародної організації догляду за котами, яка з 1958 року прагне покращити здоров'я та добробут домашніх улюбленців у всьому світі.

Останні моніторинги:
00:00 13.08.2022 / Чорноморські новини
00:00 13.08.2022 / Чорноморські новини
00:00 13.08.2022 / Чорноморські новини
00:00 13.08.2022 / Чорноморські новини
00:00 13.08.2022 / Чорноморські новини


© 2005—2022 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2022 S&A design team / 0.051