ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час



Оплот Альянсу під Констанцою
21.03.2024 / Газета: Чорноморські новини / № 12(22490) / Тираж: 8525

У нашій чорноморській країні-сусідці — Румунії — почали будувати найбільшу у Європі базу НАТО.

Як повідомляє Euronews Romania, цим проєктом планується розширити існуючу 57-у авіабазу імені Михаїла Когелничану, розташовану в повіті Констанца. Нова база включатиме важливу військову інфраструктуру, зокрема злітно-посадкові смуги та ангари для військових літаків, а також цивільні об’єкти — школи, дитсадки, магазини і лікарню.

На румунській базі НАТО проживатимуть 10 тисяч військовослужбовців разом із членами їхніх сімей.

Ця база, наголошується у повідомленні, має стати найважливішим об’єктом Альянсу в Європі.

Як нагадує «Укрінформ», 9 лютого президент Румунії Клаус Йоганніс повідомив, що його країна дозволила розміщення на своїй території сил швидкого розгортання НАТО високої готовності у разі серйозних загроз безпеці. За його словами, завдяки цьому Північноатлантична рада може ухвалити рішення про розгортання на румунській території об’єднаних оперативно-тактичних груп дуже швидкого реагування у разі раптової серйозної загрози національній незалежності й суверенітету країни «з метою швидкого реагування на кризу і запобігання її ескалації».

Нагадаємо також, що ще 24 березня 2022 року генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що лідери країн Альянсу ухвалили розгортання чотирьох нових бойових груп — у Болгарії, Угорщині, Румунії та Словаччині, на додаток до чотирьох таких багатонаціональних бойових груп, створених раніше на території країн Балтії і Польщі.

Автор: -

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Сергій Токарєв і SET University відкрили стипендію на MBA-програму в UC Berkeley Haas
SET University і Tokarev Foundation відкрили стипендію на навчання в Берклі. Ініціатива дозволить будь-якому громадянину України подати заявку та отримати компенсацію 100% вартості дворічної програми. Йдеться про 178 000 доларів. Стипендія покриває лише витрати на навчання, а вступ і підготовку документів кандидат здійснює самостійно. Про це розповів Сергій Токарєв — інвестор і засновник Tokarev Foundation.

В Одесі відкрилася виставка «Радісний подих» до Дня Української Державності
В Одеському обласному центрі української культури відкрили виставку образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Радісний подих», присвячену Дню Української Державності. Експозиція об’єднала роботи митців артгурту «Одеський вулик», які через живопис, графіку, вишивку, витинанку та інші мистецькі техніки відображають красу української культури, духовну силу народу та незламність державотворчих традицій. Виставка триватиме до 14 серпня.

Останні моніторинги:
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса
00:00 24.06.2026 / Вечірня Одеса


© 2005—2026 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 0.015