ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
Поезія сильніше ракет!
11.04.2024 / Газета: Вечерняя Одесса / № 29-30(11373-11374) / Тираж: 10407

Переможцями стали всі!

Це довели учасники поетичного фестивалю-конкурсу «Нова Одіссея», який ініціювали поет, лауреат конкурсу «Люди справи» Ілля Камінський (США) і Офіс «Одеса — місто літератури ЮНЕСКО», та був підтриманий Центральною бібліотечною системою для дітей м. Одеси, секцією дитячої літератури Одеської організації НСПУ та газетою «Вечерняя Одесса».

Тому, як проходило творче змагання, газета присвятила з десяток публікацій. Юні поети не тільки готували вірші на конкурс, але й займалися у літературній студії «Літера» під керівництвом досвідчених одеських літераторів. Організатори «Нової Одіссеї» підготували для учасників різноманітну культурно-освітню програму, про що ми теж розповідали. Поетичний конкурс, який замислювався як форма підтримки творчої молоді Одеси та їх однолітків з сімей вимушених переселенців, несподівано став всеукраїнським. До речі, географія «Нової Одіссеї» — 20 різних міст України.

І ось відбулася урочиста церемонія нагородження у бібліотеці № 21, що знаходиться на вулиці Посмітного, 33.

Вірші учасників конкурсу друкувалися і у газетіВірші учасників конкурсу друкувалися і у газеті

Призи дісталися всім — і переможцям в кожній віковій номінації, і тим, чиї вірші потрапили у шорт-лист конкурсу, і просто учасникам, для яких «Нова Одіссея» стала першою пробою пера. Звичайно, не всі, кого чекали подарунки, змогли прийти на церемонію нагородження. Адже ситуація в Одесі після нещодавніх ракетно-дронових обстрілів досить напружена, деякі родини прийняли рішення тимчасово виїхати з міста. Організатори передбачали таку ситуацію, тому заздалегідь повідомили, що призи для тих, хто не зможе їх отримати особисто, будуть надіслані поштою.

Майя Дімерлі вручає нагороду Никиті ГерусуМайя Дімерлі вручає нагороду Никиті Герусу

Конкурс зібрав міцну команду партнерів, які влаштували дітям справжнє свято. Це мережа дитячих магазинів «Антошка», яка надіслала фантастичні подарунки, і компанія «Смайлфуд», яка допомогла відсвяткувати нагородження смачними стравами. Одеський видавець Борис Ейдельман, який забезпечив випуск альманаху, де надруковані вірші всіх учасників конкурсу (уявляєте, яке це свято для дітей — побачити своє ім’я на сторінках друкованого видання), і фундатори Джаз-клубу при Всесвітньому клубу одеситів Олена Шевченко і Олексій Пєтухов, які запропонували поетам написати вірші про… джаз.

Магію джазу творить Олексій ПєтуховМагію джазу творить Олексій Пєтухов

До речі, «Нова Одіссея» має підстави вважатися ще й міжнародним конкурсом. Тому, що юних поетів підтримали подарунками міста літератури ЮНЕСКО: Леуварден (Нідерланди), Нотінгем (Велика Британія), Мельбурн (Австралія), Любляна (Словенія), Тарту (Естонія), Вільнюс (Литва), Гайдельберг і Бремен (Німеччина), Львів (Україна).

Дуже хочеться відмітити злагоджену роботу команди, яку зібрала коло себе керівник Офісу «Одеса — місто літератури ЮНЕСКО» Майя Дімерлі. Це члени журі, одеські літератори Марія Галіна, Аркадій Штипель, Владіслава Ільїнська, Інна Іщук. А також Ельвіра Заборцева, Ірина Даньшина, Євгенія Красноярова, які займалися підготовкою альманаху, дипломів, грамот, баннеру конкурсу.

А діти… Вони справжні герої! Своєю жагою до творчості вони довели, що життя сильніше смерті. Що вони зневажають війну. Що вірші сильніше ракет. І в цьому — запорука майбутньої перемоги.

Що ж стосується конкурсу «Нова Одіссея», то він не закінчується. До вересня буде працювати літературна студія «Літера». А восени всіх бажаючих буде чекати нове творче випробування.

Автор: Олег Суслов

Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні моніторинги:
00:00 16.05.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 16.05.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 16.05.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 16.05.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 16.05.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.015