ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
Ми всюди, де готують майбутніх журналістів
06.06.2024 / Газета: Вечерняя Одесса / № 45-46(11389-11390) / Тираж: 10407

Меморандум підписано

6 червня — день журналіста України

Аяк інакше — молоді люди мають намір прийти в професію, і ми можемо багато чого розповісти, показати, порадити. Цього разу відгукнулися на запрошення із Одеського державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку.

Красива будова на вулиці Кузнечній справляє враження — величні колони, мармурові сходи, велика циркульна аудиторія, здається, одна з кількох в одеських вишах. Чотири факультети — в очікуванні нових здобувачів вищої освіти. Як нам розповіли керівники вишу, журналістів тут навчають на факультеті бизнесу та соціальних комунікацій, місія якого сформульована так: «Забезпечення високоякісної підготовки здобувачів вищої освіти в умовах цифровізації суспільства, з орієнтацією на сучасні вимоги до майбутніх фахівців в контексті євроінтеграційних процесів».

Основною ціллю візиту журналістів було підписання меморандуму про співпрацю між учбовим закладом та редакцією нашої газети. Під документом поставили свої підписи проректор з наукової роботи Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку Катерина Танащук і редактор «Вечерней Одессы» Олег Суслов.

Що передбачає цей договір: конкретні заходи з підготовки майбутніх журналістів — практичні заняття, виробничу практику, лекції практиків газетної справи. Ми із задоволенням познайомимо студентів з процесом макетування та друку. І обов’язково запросимо в музей газети, у якому окрема експозиція присвячена першому редактору, заслуженому журналісту України Борису Дерев’янко.

Музей зв’язкуМузей зв’язку

А поки що навідалися у музей зв’язку, який існує в університеті з 2005 року. Багато цікавого довідалися.

Тут знаходиться понад 300 різних експонатів, які представляють усі основні етапи розвитку електрозв’язку: апарати телеграфного та телефонного зв’язку, радіоприймачі, телевізійна техніка, відеомагнітофони. Особливою гордістю музею є фрагмент кабелю індоєвропейської телеграфної лінії «Лондон — Делі» (1870—1970 рр.), який доходив до Калькутти. Було побудовано кілька ліній, одна з них (11 тисяч кілометрів) проходила крізь Одесу, а далі дном Чорного моря через Керченську протоку. Перше повідомлення телеграфом з Лондона до Калькутти (столицею Британської імперії та її заморськими володіннями) було передано 12 квітня 1870 року. Серед цікавих експонатів — телефонний апарат 1900 року, телеграфний ключ 1929 року, телеграфний апарат Морзе, телетайп зразка 1935 року, перший радіоприймач з дистанційним управлінням «Фестиваль» 1957 року, військові секретні радіостанції, телефонні апарати зразка 1944 року та багато інших цікавих предметів.

Телеграфний апарат МорзеТелеграфний апарат Морзе

Від проректора з наукової роботи Катерини Танащук і вченого секретаря Тетяни Казарян дізнались багато чого про сьогодення університету, сучасні здобутки. Кілька газетних тем вже обговорили, навіть домовилися про зустріч уже цими днями з винахідником дуже важливої розробки, яка рятуватиме життя наших військових на полі бою.

Але про це — згодом.

Автор: Дора Дукова

Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

В Україні з'явилася дитяча книга про дихання “Фух і Дмуха”, що вчить дбати про власний емоційний стан
Книжка допомагає дітям від 6 років та їхнім батькам опановувати дієві дихальні вправи, які відіграють важливу роль у формуванні фізичного та ментального здоров'я. Історія про “Фух і Дмуха” написана Яриною Завадович спільно з дитячою психологинею Наталією Пашко за ініціативи бренду Kite. Ілюстрації до книги розробив митець і графічний дизайнер Олесь Дерега. Книга вийшла у молодому українському видавництві Onde Publishing.

Останні моніторинги:
00:00 06.06.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 06.06.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 06.06.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 06.06.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 06.06.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.013