![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
Співпраця енергетиків та орнітологів заради збереження білого лелеки
10.07.2025 / Газета: Вечірня Одеса / № 53—54 (11501—11502) / Тираж: 10407
Енергетики ДТЕК Одеські електромережі допомогли вченим окільцювати 50 пташенят білого лелеки у співпраці із Західноукраїнським орнітологічним товариством в рамках міжнародного проєкту польського товариства орнітологів Malopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego. Це дозволяє відстежувати вплив на популяцію зовнішніх факторів, зокрема під час повномасштабної війни. У червні орнітологи з допомогою енергетиків ДТЕК Одеські електромережі окільцювали пташенят у 23 гніздах, що знаходяться в Ізмаїльському та Березівському районах Одеської області, повідомили редакції у відділі комунікації компанії. Це вже третє кільцювання птахів у співпраці із Західноукраїнським орнітологічним товариством у рамках міжнародного проєкту польського товариства Malopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego зі збереження білого лелеки. «Це вже не перше кільцювання, яке ми здійснюємо разом з ДТЕК Одеські електромережі за підтримки колег з Польщі. Ми досліджуємо міграційні маршрути лелек: якщо птахів з нашими кільцями побачать, до прикладу, в Болгарії, Греції чи Румунії, ми отримаємо повідомлення та зможемо відстежити рух і зміни в популяції», — пояснює Олександр Гайдаш, орнітолог, науковий співробітник Дунайського біосферного заповідника НАН України. До кожного гнізда орнітологи піднімаються разом з енергетиками за допомогою автопідіймача, попередньо знеструмивши електромережі задля безпеки. Вони чекають, поки дорослі птахи злетять, і лише тоді обережно забирають пташенят для фіксації параметрів та встановлення спеціальних нумерованих кілець на лапку. Уся інформація вноситься у міжнародну базу даних. Після кільцювання пташенята дбайливо повертаються до гнізда. «Нині, в умовах війни, коли орнітологи не завжди мають змогу проводити повноцінні спостереження, міжнародна співпраця набуває особливого значення. Саме тому вже третє літо поспіль ми долучаємося до ініціативи, яка поповнює унікальну глобальну базу даних про білого лелеку. ДТЕК Одеські електромережі прагне не лише забезпечувати надійне електропостачання, а й робити свій внесок у збереження екосистем України», — зазначає Дмитро Григор’єв, генеральний директор ДТЕК Одеські електромережі. Безпосередньо перед кільцюванням обов’язково проводиться моніторинг гнізд, щоб перевірити, скільки птахів повернулися на Одещину та чи є у гніздах потомство. Цього року він показав вражаючі результати — до 98% лелек повернулися до облаштованих енергетиками безпечних гнізд, що є найвищим показником за останні роки. Автор: -
|
Пошук:
![]() Євген Плінський
Період штучного стримування тарифів та гучних політичних обіцянок поступово добігає кінця. Економічні реалії, потреба у відновленні інфраструктури та стабільній роботі комунальних систем змушують владу переходити від популістичних рішень до більш прагматичної тарифної політики. Експерти наголошують: без економічно обґрунтованих тарифів забезпечити якісні послуги та модернізацію галузі буде дедалі складніше.
![]() 5–7 червня 2026 року Одеська національна наукова бібліотека запрошує на головну книжкову подію регіону – XXVI Всеукраїнську виставку-форум «Українська книга на Одещині».
Останні моніторинги:
00:00 07.05.2026 / Вечірня Одеса
00:00 07.05.2026 / Вечірня Одеса
00:00 19.03.2026 / Вечірня Одеса
00:00 19.03.2026 / Вечірня Одеса
00:00 19.03.2026 / Вечірня Одеса
|
||||||||||||||||
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 0.012 |