ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час



Реформа освіти продовжується
20.11.2025 / Газета: Вечірня Одеса / № 91—92 (11539—11540) / Тираж: 10407

Одещина приймала заступницю міністра освіти і науки України Надію Кузьмичову. Основною темою робочої поїздки стало впровадження реформи старшої профільної школи — ключового етапу концепції «Нова українська школа» та переходу до 12-річної системи освіти.

Реформа профільної школи: що зміниться. Старша школа функціонуватиме за двома напрямами: академічний — для підготовки до вступу у заклади вищої освіти; професійний — для здобуття фаху та навчання у коледжах.

На Одещині вже сформована мережа із 138 академічних та 35 професійних ліцеїв, що стане основою для запуску нової моделі з 1 вересня 2027 року.

Важливою частиною візиту стало спілкування з батьками учнів. Надія Кузьмичова відзначила, що такі відкриті діалоги дозволяють пояснити логіку освітніх змін, донести позицію Міністерства та отримати зворотний зв’язок від родин.

Під час розмови йшлося про суть профілізації 10—12-х класів; оновлені навчальні програми; можливість вибору профільних предметів; створення сучасних освітніх просторів, у яких учні зможуть навчатися відповідно до своїх інтересів та здібностей.

Заступниця міністра також представила брендбуки академічних ліцеїв — сучасну систему візуальної ідентичності, що формує новий імідж профільної школи.

Участь у відкритому діалозі з колегами та представниками батьківської громадськості взяв директор департаменту освіти і науки Одеської ОВА Олександр Лончак.

Реформа старшої профільної школи — це крок до того, щоб кожна дитина мала можливість обрати власний освітній шлях та отримати сучасні знання, а батьки були впевнені у якості освіти, яку отримують їхні діти.

Автор: -

Пошук:
розширений

Євген Плінський
Тарифний популізм завершується: ринок переходить до реальних економічних умов
Період штучного стримування тарифів та гучних політичних обіцянок поступово добігає кінця. Економічні реалії, потреба у відновленні інфраструктури та стабільній роботі комунальних систем змушують владу переходити від популістичних рішень до більш прагматичної тарифної політики. Експерти наголошують: без економічно обґрунтованих тарифів забезпечити якісні послуги та модернізацію галузі буде дедалі складніше.

30 травня парк імені Т. Шевченка перетвориться на великий простір дитинства, радості та щирих емоцій
KIDS FEST на Мушлі «Маленькі. Вільні. Щасливі» — це масштабне міське свято для дітей і родин із сімейним забігом, концертною програмою, творчими та спортивними локаціями, аніматорами, ростовими ляльками, роботами-велетнями, подарунками, фарбами-холі, фонтаном емоцій від пожежних машин та багатьма сюрпризами.

Останні моніторинги:
00:00 07.05.2026 / Вечірня Одеса
00:00 07.05.2026 / Вечірня Одеса
00:00 19.03.2026 / Вечірня Одеса
00:00 19.03.2026 / Вечірня Одеса
00:00 19.03.2026 / Вечірня Одеса


© 2005—2026 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 0.013