ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Воєнпрокуратура: на Одещині виявлено багатомільйонні порушення при будівництві житла для військовослужбовців
15:35 / 23.07.2025

ОДЕСА, 23 ЛИПНЯ 2025 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Спеціалізована прокуратура Південного регіону вимагає повернення понад 12 мільйонів гривень бюджетних коштів, які, на думку правоохоронців, були незаконно сплачених приватній компанії.

Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в прес-службі Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону.

У повідомленні військових прокурорів сказано:

За позовом керівника Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону суд відкрив провадження у справі про стягнення коштів на користь держави з одного з приватних підприємств.

Йдеться про безпідставно отримані грошові кошти, зокрема, податок на додану вартість, а також нарахування 3% річних та інфляційних втрат. Позов подано в інтересах Міністерства оборони України.

Установлено, що між Міністерством оборони України (в особі Південного управління капітального будівництва) та Товариством з обмеженою відповідальністю було укладено договір на будівництво 10-поверхового будинку в Одесі. Об'єкт мав забезпечити житлом військовослужбовців Збройних Сил України. Вартість робіт за договором становила понад 55 мільйонів гривень.

Згідно із законодавством, подібні проєкти, що реалізуються коштом державного бюджету, звільняються від оподаткування. Проте, всупереч цим нормам, на рахунок приватного підприємства було безпідставно перераховано понад 12 мільйонів гривень як податок на додану вартість.

Прокуратура, виявивши порушення економічних інтересів держави, невідкладно звернулася до суду з вимогою повернути вказані кошти до бюджету, з нарахуванням 8,7 мільйонів гривень інфляційний втрат та 1,7 мільйона гривень (3% річних) за прострочену суму.

Судовий розгляд справи триває. Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону вживатиме всіх необхідних заходів для поновлення порушених прав держави та повернення бюджетних коштів.


Пошук:
розширений

Игорь Коваль
Дискусійний клуб: Китай – нова наддержава? 🌏
У подкасті одеських полiтологiв «Дискусійний клуб Ігоря Коваля» говоримо про роль Китаю у світі та що це означає для України. Дивіться зараз!

Його пісні зігріють всіх! CHEEV 7 грудня в Одесі з грандіозним концертом
7 грудня надзвичайний CHEEV з великим концертом виступить в Одесі. Початок о 18.00 у філармонії.

Останні новини:
13:17 05.12.2025
12:50 05.12.2025
12:28 05.12.2025
11:24 05.12.2025
11:22 05.12.2025


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 1.575