![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
Міськрада: Одеса активно взяла участь у святкуванні Дня української писемності та мови
17:53 / 27.10.2023
ОДЕСА, 27 ЖОВТНЯ 2022 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я — Одесити долучилися до написання Радіодиктанту національної єдності, а в мерії презентували проєкт міської Програми розвитку української мови. Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в департаменті інформації Одеської міськради (телеграм-канал). В повідомленнях міськради сказано: Сьогодні, 27 жовтня 2023 року, у День української писемності та мови, відбувся Радіодиктант національної єдності-2023. До написання диктанту «Дороги України» долучилися одеські освітяни та учні. Мета заходу — об’єднати всіх українців як в Україні, так і за її межами. Авторкою тексту у 2023 році є українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко. Читав його український актор театру та кіно Олексій Гнатковський, відомий за роллю Івана Довбуша у фільмі «Довбуш». Диктанти на перевірку можна надіслати поштою або на e-mail: - паперові листи – на адресу Київ, 01001, вул. Хрещатик, 26; важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше 29 жовтня. - можна сфотографувати чи відсканувати текст і надіслати його на rd@suspilne.media до 11:00 30 жовтня. *** Сьогодні в Україні відзначають День української писемності та мови. З нагоди державного свята в одеській мерії презентували проєкт Міської цільової програми розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя у місті. Цю програму депутати розглянуть на найближчій сесії Одеської міської кради. «Сьогодні українська — мова свободи та єдності, яку впізнають у всьому світі. В Одесі усе публічне життя ведеться українською, а багато одеситів переходять на українську і в побуті», — сказав заступник міського голови Павло Вугельман. В Одесі проводиться значна робота задля популяризації української мови, і цю роботу високо оцінив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. Також міська влада увічнює в назвах обʼєктів топоніміки діячів української культури, творців, дослідників і популяризаторів української мови. Крім того, проводиться навчання в рамках Всеукраїнського мовного проєкту «Єдині», яке вже пройшли близько тисячі одеситів. «І взагалі, багато чого вже зроблено для популяризації державної мови у галузі освіти, що, безумовно, бачать наші школярі», — додав віцемер. |
Пошук:
![]() Одеський зоопарк
Одеський зоопарк підбиває підсумки великої рятувальної операції після екологічної катастрофи, спричиненої ворожим обстрілом наприкінці минулого року. Тоді через витік олії в море на одеському узбережжі постраждали сотні птахів, а до зоопарку доправили близько 300 забруднених пернатих. Завдяки зусиллям працівників зоопарку, ветеринарів, науковців і небайдужих одеситів частину птахів вдалося врятувати та повернути у природне середовище.
![]() 2 березня 2026 року Міжнародна організація з міграції (МОМ) презентувала в Одесі інтерактивну інсталяцію «ТОБІ ЦЕ ЗНАЙОМО?» — фінальний етап загальнонаціонального туру Україною. Простір, розташований на Одеському залізничному вокзалі, у форматі занурення допомагає відвідувачам розпізнати ознаки небезпеки, пов’язані з торгівлею людьми, та дізнатися, куди звертатися по допомогу. Кампанія реалізується у співпраці з Міністерство соціальної політики, сім’ї та єдності України, Національна соціальна сервісна служба України, Національна поліція України та Всеукраїнська коаліція громадських організацій з протидії торгівлі людьми за підтримки Уряду Швеції. Інсталяція працюватиме до 7 березня та інформує про безпечні канали звернення, зокрема Національну гарячу лінію 527.
Останні новини:
13:44 30.03.2026
12:45 30.03.2026
12:15 30.03.2026
12:07 30.03.2026
11:55 30.03.2026
|
||||||||||||||||
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 1.160 |