ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час



У четвер відкриється виставка робіт видатного одеського художника
17:16 / 23.09.2025
Культура

ОДЕСА, 23 ВЕРЕСНЯ 2025 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – 25 вересня 2025 року в одеському музеї імені О.В. Блещунова відбудеться відкриття виставки творів Олександра Постеля.

Як повідомляє кореспондент ІА «Контекст-Причорномор’я», про це йдеться на Фейсбук-сторінці Департаменту культури, міжнародного співробітництва та євроінтеграції Одеської міськради.

У повідомленні департаменту сказано:

25 вересня о 15:00 у виставково-комунікаційному залі «Квартира №6» Одеського муніципального музею особистих колекцій імені О.В. Блещунова відбудеться відкриття виставки творів видатного одеського художника Олександра Постеля (1904–1989).

Експозиція налічує 32 роботи з колекції Одеського будинку-музею ім. М.К. Реріха: 5 живописних полотен та 27 офортів, створених у період з 1940 по 1986 рік.

Особливе місце посідає серія офортів, присвячених архітектурі Одеси, її узбережжю та порту. Ці роботи вирізняються не лише досконалою технікою, а й здатністю передати атмосферу та історичний дух Одеси середини ХХ століття. Вони зберігають живу пам’ять міста, його пейзажів і характер. Крім того, глядачі побачать офорти, натхненні творчістю Франсіско Гойї та Пабло Пікассо — визнаних майстрів цього жанру.

Про митця

Олександр Борисович Постель народився 1904 року в Одесі. Навчався в Одеському художньому училищі, де опановував техніку офорту під керівництвом В.Х. Заузе. Викладав у художньому училищі імені М.Б. Грекова, під час Другої світової війни працював у Ташкенті, а згодом повернувся до Одеси, де багато років поєднував педагогічну діяльність із творчістю.

У 1963 році художник отримав звання заслуженого діяча мистецтв УРСР, а його роботи увійшли до колекцій понад 45 музеїв світу. Постель залишив по собі багатий спадок, який і сьогодні надихає шанувальників мистецтва.

Про офорт

Офорт — це одна з найвишуканіших технік друкованої графіки, яка бере свій початок у Європі XVI століття. Серед найвидатніших майстрів цього мистецтва — Дюрер, Рембрандт, Гойя, Пікассо та Тарас Шевченко. Постель поєднав класичну традицію із власним баченням, створивши глибокі й проникливі образи.

Відкриття виставки — 25 вересня о 15:00.

Тривалість виставки: 26 вересня — 12 жовтня 2025 року.

Графік роботи: четвер — неділя, 11:00 — 17:00 (виставково-комунікаційний зал «Квартира №6» імені О.В. Блещунова).


Пошук:
розширений

Одеський зоопарк
Одеський зоопарк розповів, скільки птахів вдалося врятувати після екокатастрофи
Одеський зоопарк підбиває підсумки великої рятувальної операції після екологічної катастрофи, спричиненої ворожим обстрілом наприкінці минулого року. Тоді через витік олії в море на одеському узбережжі постраждали сотні птахів, а до зоопарку доправили близько 300 забруднених пернатих. Завдяки зусиллям працівників зоопарку, ветеринарів, науковців і небайдужих одеситів частину птахів вдалося врятувати та повернути у природне середовище.

«ТОБІ ЦЕ ЗНАЙОМО?» — МОМ представила в Одесі інсталяцію, що вчить розпізнавати небезпеку торгівлі людьми
2 березня 2026 року Міжнародна організація з міграції (МОМ) презентувала в Одесі інтерактивну інсталяцію «ТОБІ ЦЕ ЗНАЙОМО?» — фінальний етап загальнонаціонального туру Україною. Простір, розташований на Одеському залізничному вокзалі, у форматі занурення допомагає відвідувачам розпізнати ознаки небезпеки, пов’язані з торгівлею людьми, та дізнатися, куди звертатися по допомогу. Кампанія реалізується у співпраці з Міністерство соціальної політики, сім’ї та єдності України, Національна соціальна сервісна служба України, Національна поліція України та Всеукраїнська коаліція громадських організацій з протидії торгівлі людьми за підтримки Уряду Швеції. Інсталяція працюватиме до 7 березня та інформує про безпечні канали звернення, зокрема Національну гарячу лінію 527.

Останні новини:
16:42 27.03.2026
16:38 27.03.2026
15:28 27.03.2026
14:20 27.03.2026
13:41 27.03.2026


© 2005—2026 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 1.836