ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




В Одесі стартував «Тиждень болгарської культури»: мистецтво, дипломатія та спільна історія
10:09 / 28.10.2025
В Одесі стартував «Тиждень болгарської культури»: мистецтво, дипломатія та спільна історія

ОДЕСА, 28 ЖОВТНЯ 2025 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – В Одесі розпочався Тиждень болгарської культури — подія, що об’єднує мистецтво, історію та добросусідські відносини між Україною і Болгарією. Захід збігся зі святкуванням Дня бессарабських болгар і Дня національного пробудження. Відкриття розпочалося виставкою сучасних болгарських митців Івана та Злати Шишман і стало ще одним свідченням того, що Одеса залишається важливим центром культурної дипломатії.

Як повідомляє кореспондент ІА «Контекст-Причорномор’я», про це йдеться в телеграм каналі виконуючого обов’язки Одеського міського голови, секретаря Одеської міської ради.

У повідомленні Ігоря Коваля сказано:

В Одесі розпочався Тиждень болгарської культури.

Під час урочистого відкриття я вiдзначив:

«Одеса залишається осередком культурної дипломатії між Україною та Болгарією. Мистецькі фестивалі, наукові конференції та культурні обміни свідчать про динаміку та глибину добросусідських відносин».

«Тиждень болгарської культури в Одесі співпадає зі святкуванням Дня бессарабських болгар та Днем національного пробудження», — зазначив Генеральний консул Республіки Болгарія в Одесі Святослав Іванов.

Одесько-болгарські культурні зв’язки мають глибоке історичне коріння. Саме в Одесі діяли болгарські просвітницькі організації, формувалося інтелектуальне середовище, яке сприяло збереженню ідентичності громади та розвитку міжкультурного діалогу.

Тиждень стартував з виставки Івана та Злати Шишман — сучасних болгарських митців.


Пошук:
розширений

Вікторія Марченко
«Укриття в школах — не формальність, а базовий обов’язок влади»: експертна думка Вікторії Марченко
Забезпечення закладів освіти укриттями в умовах повномасштабної війни — це питання не комфорту, а елементарної безпеки. Про системні проблеми з укриттями в школах Одеси, управлінську бездіяльність та ризики для дітей розповіла фахівчиня освітнього напрямку громадської організації «За Одесу!» Вікторія Марченко.

В Одесі відкривається фотовиставка «Місто світла і тіні»
15 грудня о 15:00 в АРТ-просторі за адресою вул. Європейська, 67 відкривається фотовиставка Одеської обласної організації Національної спілки фотохудожників України «Місто світла і тіні».

Останні новини:
16:26 11.12.2025
16:20 11.12.2025
15:32 11.12.2025
15:27 11.12.2025
14:52 11.12.2025


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 1.378