ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час



Міськрада: в Одесі знизилася захворюваність на гострі кишкові інфекції
18:48 / 04.10.2023

ОДЕСА, 04 ЖОВТНЯ 2023 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Офіційні дані Одеської міської ради про захворюваність інфекційними хворобам в Одесі за минулий тиждень.

Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в департаменті інформації Одеської міськради.

У повідомленні міськради сказано:

За інформацією Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, захворюваність на гострі кишкові інфекції в Одесі за минулий тиждень знизилася на 10,3%, порівняно з попереднім тижнем.

Всього за останній тиждень на гострі кишкові інфекції захворіли 104 одесити, з яких 58,7% склали діти віком до 17 років. Захворюваність на гострі кишкові інфекції серед дитячого населення за тиждень знизилася на 23,7%.

Згідно з факторним аналізом, більшість випадків захворювань пов’язані із вживанням готових домашніх страв із порушенням технології приготування і зберігання, немитих ягід, овочів і фруктів, а також порушенням правил догляду за дітьми.

Триває моніторинг циркуляції холерного вібріона в об'єктах довкілля, а також обстеження хворих із розладами шлунково-кишкового тракту на холеру. Протягом тижня досліджено 13 проб із зовнішнього середовища, з яких: морська вода — 10 проб, стічні води — 3 проби.

За результатами досліджень морської води, загалом виділено 9 холероподібних вібріонів на пляжах «Ланжерон», «Аркадія», «Дача Ковалевського», 10-а та 16-а станції Великого Фонтану. Вони не є збудниками холери, але можуть спричиняти кишкові інфекції. Результат досліджень проб стічної води негативний.

Також за тиждень обстежено на холеру 98 хворих із розладами шлунково-кишкового тракту, всі з негативним результатом.

Для проведення моніторингу питної води в Одесі досліджено 10 проб на санітарно-мікробіологічні і 9 проб — на санітарно-хімічні показники. Усі проби відповідали нормативним вимогам.

Захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції з урахуванням COVID-19 в Одесі залишається на невисокому рівні. За даними на 4 жовтня 2023 року, у міській клінічній інфекційній лікарні перебувають 27 пацієнтів з діагнозом COVID-19.

Щодня до інфекційної лікарні загалом госпіталізують 25-35 пацієнтів з різними діагнозами, що є звичним показником работи для закладу. Епідситуація в Одесі є стабільною та контрольованою.


Пошук:
розширений

Одеський зоопарк
Одеський зоопарк розповів, скільки птахів вдалося врятувати після екокатастрофи
Одеський зоопарк підбиває підсумки великої рятувальної операції після екологічної катастрофи, спричиненої ворожим обстрілом наприкінці минулого року. Тоді через витік олії в море на одеському узбережжі постраждали сотні птахів, а до зоопарку доправили близько 300 забруднених пернатих. Завдяки зусиллям працівників зоопарку, ветеринарів, науковців і небайдужих одеситів частину птахів вдалося врятувати та повернути у природне середовище.

29 березня Одеса втратила двох видатних артистів
29 березня померли відомі одеські артисти Володимир Комаров та Віллен Новак

Останні новини:
17:20 01.04.2026
16:44 01.04.2026
16:33 01.04.2026
15:36 01.04.2026
15:31 01.04.2026


© 2005—2026 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 2.035