ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Фіктивні фірми в Одесі та Києві: викрито «конвертаційний центр» із мільйонними податковими схемами
16:51 / 06.01.2026
Фіктивні фірми в Одесі та Києві: викрито «конвертаційний центр» із мільйонними податковими схемами

ОДЕСА, 06 СІЧНЯ 2026 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я — У межах розслідування масштабної схеми ухилення від сплати податків, що діяла зокрема на території Одеської області, правоохоронці повідомили про підозру організатору «конвертаційного центру», директору приватного товариства та двом бухгалтерам, які через мережу фіктивних підприємств допомагали бізнесу мінімізувати податкові зобов’язання на десятки мільйонів гривень.

Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в прес-службі Офісу Генерального прокурора.

В повідомленні ОГП сказано:

Печерська окружна прокуратура міста Києва спільно з СБУ повідомила про підозру організатору «конвертаційного центру», директору приватного товариства та двом бухгалтерам, які з використанням фіктивних фірм надавали підприємствам послуги з мінімізації податків.

Їх дії кваліфіковано за ч. 3 ст. 212 КК України, а саме як ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

За даними слідства, підприємства з ознаками «фіктивності» зареєстрували у Києві та Одеської області. Йдеться про близько 50 фірм. З їх допомогою підприємствам реального сектору економіки допомагали мінімізувати сплату податків.

Задокументовано, що з січня по серпень 2025 року підприємствам допомогли умисно занизити ПДВ на суму в понад 53,8 млн грн, що є особливо великим розміром.

Під час досудового розслідування підозрювані відшкодували до державного бюджету України несплачені податки у сумі 53,8 млн грн.

Досудове розслідування триває.

Комплексні заходи проводили співробітники ГУ СБУ у м. Києві та Київській області за процесуального керівництва Печерської окружної прокуратури міста Києва.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Сергій Токарєв розповів про способи зміцнення та масштабування стартап-екосистеми ЦСЄ
Центральна та Східна Європа (ЦСЄ) має сильні сторони, які роблять з неї серйозного конкурента на світовому ІТ-ринку. Загальний обсяг стартап-екосистеми з 2014 року виріс у 15,5 рази в порівнянні з країнами Західної Європи. Але через брак відданих менторів і релокацію засновників стартапів регіон все ще залишається обмеженим. ІТ-бізнесмен та інвестор Сергій Токарєв розповів, як ЦСЄ мусить діяти, аби стати потужним стартап-хабом.

Одеська національна опера 26 та 27 грудня запрошує на заключні у 2025 році покази балету «Снігова Королева»
Балет «Снігова Королева» на музику Туомаса Кантелінена у постановці творчої команди театру надихає, зворушує і повертає віру в казку маленьким і дорослим глядачам та не втрачає актуальності попри свою холодну назву — ні в спеку, ні коли на вулиці сніжить. Адже його сенси — поза сезоном і поза часом: про силу любові, яка здатна розтопити будь-яку кригу, про вірність, вибір серця і шлях крізь випробування.

Останні новини:
18:42 07.01.2026
17:53 07.01.2026
17:50 07.01.2026
17:20 07.01.2026
16:38 07.01.2026


© 2005—2026 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 0.030