ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час



Офіс Генпрокурора: на Одещині заблокувано канал збуту зброї
15:04 / 17.03.2026
Офіс Генпрокурора: на Одещині заблокувано канал збуту зброї

ОДЕСА, 17 БЕРЕЗНЯ 2026 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я — 5 військовослужбовцям повідомлено про підозру у налагодженні незаконного збуту зброї та боєприпасів, привезених із зони бойових дій.

Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в прес-службі Офісу Генерального прокурора.

В повідомленні ОГП сказано:

За процесуального керівництва Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону викрито та повідомлено про підозру п’ятьом військовослужбовцям, які налагодили незаконний збут зброї та боєприпасів, привезених із зони бойових дій.

Їм інкриміновано незаконне придбання, зберігання та збут вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухових пристроїв, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 263 КК України).

За даними слідства, з січня 2026 року підозрювані організували схему продажу зброї та боєприпасів, призначених для забезпечення обороноздатності держави.

Асортимент засобів ураження, які пропонували ділки, включав різні види озброєння: реактивні протитанкові та штурмові гранати; протитанкові гранатомети; автоматичну вогнепальну зброю та боєприпаси до неї; постріли осколкові.

Встановлено, що частину «товару» вони відправляли через сервіс поштового перевізника, а великі партії доставляли особисто. Зброю та боєприпаси підозрювані частково доставили автомобілем на Одещину, де сховали їх у схроні на території станції технічного обслуговування.

Задокументовано, що вони продали зброї на понад 1,5 млн гривень.

Збут зброї та боєприпасів відбувався під контролем правоохоронних органів.

У березні 2026 року їх затримали в порядку ст. 208 КПК України після одержання коштів за «доставку» зброї та боєприпасів до Одеси.

Суд обрав їм запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в сумі 1,9 млн грн (двом підозрюваним), 1,6 млн грн, 260 тис. грн, 200 тис. гривень відповідно.

Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років.

Досудове розслідування здійснювали слідчі Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Одесі) ТУ ДБР у м. Миколаєві, за оперативного супроводу Другого оперативного відділу (з дислокацією у м. Одесі) ТУ ДБР у м. Миколаєві, УКР ГУНП в Одеській області.


Пошук:
розширений

Євген Плінський
Тарифний популізм завершується: ринок переходить до реальних економічних умов
Період штучного стримування тарифів та гучних політичних обіцянок поступово добігає кінця. Економічні реалії, потреба у відновленні інфраструктури та стабільній роботі комунальних систем змушують владу переходити від популістичних рішень до більш прагматичної тарифної політики. Експерти наголошують: без економічно обґрунтованих тарифів забезпечити якісні послуги та модернізацію галузі буде дедалі складніше.

Галерея #ARTODESSA Літнього театру Міського саду запрошує на виставку фоторобіт Георгія Гергаї «ЕНСО»
Георгій Вікторович Гергая — одеський фотограф, Почесний член НСФХУ. Виставка присвячена 85-річчю автора. В експозиції представлені автопортрети з проекту “ЕНСО”. Проект створено при підтримці Одеської обласної організації НСФХУ.

Останні новини:
17:53 20.05.2026
17:10 20.05.2026
16:49 20.05.2026
16:12 20.05.2026
16:06 20.05.2026


© 2005—2026 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 0.017