ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
Доцент ОНУ имени И.И.Мечникова рассказал будущим украинским военным о истории Одессы
14:34 / 02.10.2020
Общество

ОДЕССА, 02 ОКТЯБРЯ 2020 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Доцент кафедры истории Украины факультета истории и философии Одесского национального университета имени И.И. Мечникова Владимир Полторак прочитал украинским военным лекцию «Мифы об Одессе».

Об этом, как передает корреспондент ИА «Контекст-Причерноморье», сообщается на Фейсбук-странице Южного межрегионального отдела Украинского института национальной памяти.

В сообщении УИНП:ЮГ сказано:

1 жовтня в історичній будівлі колишнього Одеського юнкерського училища, а нині Військової академії Південний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам'яті організував лекцію для курсантів та викладачів вишу на тему “Міфи про Одесу”.

Лекцію з відеопрезентацією унікальних матеріалів, мап і документів прочитав кандидат історичних наук, доцент факультету історії та філософії Одеського національного університету імені І.І.Мечникова Володимир Полторак.

Слухачі дізналися про історичні передумови виникнення міста, про його першу згадку в ХV столітті, про литовський, османський і російський період його юрисдикції, про постійних його мешканців — українців, про зруйновані тутешні замки тощо.

На тлі цього демонструвалися матеріали, а також розповідалися події, що призвели до узурпації “русским миром” історії Одеси, а також наукові дослідження, що заперечили правдивість цих версій.

Виступаючи перед присутніми на лекції, керівник відділу УІНП Сергій Гуцалюк згадав про відомих випускників цього вишу, які вписали своє ім'я золотими літерами в історію України:

“Я вам нагадаю імена таких героїв, як Марко Безручко, Всеволод Змієнко. Всі вони, як і ви — випускники цих стін. Один з них став генералом-хорунжим Армії УНР, другий — полковником, його заступником. Обидва вони боронили Україну і зіграли ключову роль у звільненні Польщі рівно 100 років тому. Ми маємо добре пам'ятати це, бо це наша справжня історія, яку десятиліттями намагалися від нас приховати. Так само і з міфами про історію Одеси. Тільки знання справжньої історії дозволить нам не тільки розуміти її вірно, але й відчути власну дотичність до її модулювання тепер”, — зауважив Сергій Гуцалюк.

Також Сергій Гуцалюк розповів військовослужбовцям про діяльність Інституту, та Південного відділу зокрема, про проєкти та цікаві відеоматеріали з історії Південної України та Одеси і передав до бібліотеки комплекти видань УІНП.

Південний міжрегіональний відділ УІНП продовжує знайомити військовослужбовців Півдня України зі справжньою історією нашого краю.


Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
ЦВЕТ ПОБЕДЫ — ЖЕЛТЫЙ
На президентских выборах в Молдове побеждает проевропейский кандидат.

Стріт-харасмент в Україні: дослідження та фотопроєкт #Небезмежність
27 листопада UNFPA Україна, Фонд ООН у галузі народонаселення спільно із партнерами представив фотопроєкт #Небезмежність, та перше соціологічне дослідження щодо стріт-харасменту в Україні.

Последние новости:
17:49 02.12.2020
17:19 02.12.2020
17:02 02.12.2020
16:56 02.12.2020
16:36 02.12.2020


© 2005—2020 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2020 S&A design team / 1.010