ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
 
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Геннадій Труханов та представники ЄС вшанували пам’ять жертв сталінських репресій
17:50 / 22.10.2021
Общество

ОДЕСА, 22 ЖОВТНЯ 2021 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Вчора, 21 жовтня 2021 року, в Одесі вшанували пам'ять жертв сталінських політичних репресій, розстріляних на 6-му км Овідіопольської дороги.

Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в департаменті інформації Одеської міськради.

Захід відбувся в рамках візиту до Одеси Директора відділу Східної Європи Центру ліберальної сучасності пані Марілуізе Бек. Спільно з мером Одеси Геннадієм Трухановим, Почесним консулом Німеччини в Одесі Олександром Кіфаком і членами робочої групи з питань увічнення пам'яті жертв політичних репресій вона відвідала територію на 6-му км Овідіопольської дороги, що стала братською могилою для понад 8 тисяч жителів Одещини.

Пані Марілуізе Бек підкреслила, що сьогодні Україна відкриває себе Європі, в тому числі Німеччині. І на цьому етапі дуже важливо отримувати інформацію не тільки про сучасну Україну, а й дізнаватися її історію. Вона зазначила: «Це місце не має відношення до ситуації, коли німці робили подібні злочини. Але для мене було важливо прийти сюди до німців — жертв сталінського режиму. Важливо, щоб ми пам'ятали про всі жертви, повернули їм імена і надали останнє місце спочинку, гідне людини».

Керівник робочої групи з питань увічнення пам'яті жертв політичних репресій Олег Бриндак розповів німецьким партнерам про хід пошукових робіт, зазначивши, що у вересні роботи були законсервовані у зв'язку з виявленням ще трьох розстрільних ям. Загалом у результаті польових досліджень виявлено 32 розстрільні ями з жертвами політичних репресій. Також Олег Бриндак зазначив, що в наявних архівних документах розстріляними числиться велика кількість людей з німецькими прізвищами. Архівно-дослідницька діяльність триває.

Учасники зустрічі поклали квіти до місця поховання, вшанувавши пам'ять загиблих хвилиною мовчання.


Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
ТРЕТІ ВИБОРИ ДО ПАРЛАМЕНТУ — ПРО ПЕРІОД ПОЛІТИЧНОЇ ТУРБУЛЕНТНОСТІ У БОЛГАРІЇ
Про підсумки президентських виборів у Болгарії та результати третіх виборів до Парламенту Болгарії за 2021 рік

Українська мова у просторі національної культури: нові видання з мовознавства в Одеській національній науковій бібліотеці
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці з 5 по 12 листопада проходить Тиждень мови, під час якого відбувається низка заходів: відкриття книжкової виставки «Мови велич і краса», on-line лекція мовознавця й мистецтвознавця Володимира Островського «Барокові наголоси в українській мові», а 9 листопада у головному читальному залі – Всеукраїнський диктант національної єдності.

Последние новости:
14:06 30.11.2021
13:23 30.11.2021
12:57 30.11.2021
11:57 30.11.2021
11:35 30.11.2021


© 2005—2021 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2021 S&A design team / 1.173