![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
Укрпошта презентує марки з вишивками Одещини та Сумщини
13:41 / 02.09.2025
ОДЕСА, 02 ВЕРЕСНЯ 2025 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Філія «Укрпошти» випустила дві поштові марки, присвячені вишивкам Одещини та Сумщини, передає кореспондент ІА «Контекст-Причорномор’я». Про це повідомила пресслужба «Укрпошти». Укрпошта продовжує серію художніх марок «Українська вишивка – код нації». З 2018 року випуски охопили 13 регіонів країни і АР Крим, і стали одними із найбільш очікуваних серед колекціонерів. У новому випуску – дві поштові марки, присвячені вишивкам Одещини та Сумщини. Одеську область представляє чоловіча сорочка, прикрашена «брокарівським» рослинним орнаментом із хрестиків та зубців. Сумську – жіноча сорочка з домотканого полотна. Її рукави оздоблені смугами з ромбів і гірляндами квітів. Обидва предмети одягу — XX століття та зберігаються у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» та Національному музеї народної архітектури та побуту України. Чому Укрпошта обрала такі різні вишиванки? Чоловічі сорочки здавна мають стримані геометричні візерунки на грудях і манжетах, що символізують силу та захист. Жіночі ж більш пишні, з рослинними орнаментами, уособлюють родючість, материнство та захист сім'ї. «Кожна марка цієї серії – це жива історія, вишита нитками пам’яті. Ми прагнемо, щоб Україну у світі впізнавали за красою традицій, силою культури та любов’ю до своєї землі», – зазначає генеральний директор АТ «Укрпошта» Ігор Смілянський. Номінал поштових марок – U, що відповідає вартості пересилання простого листа вагою до 50 грамів. Тираж кожної – 320 000 примірників. Крім того, у поштовий випуск входять картка, конверт першого дня та папка. Придбати випуск можна у філателістичних крамницях, відділеннях Укрпошти та у Поштовому маркеті онлайн. |
Пошук:
![]() Сергій Токарєв
Центральна та Східна Європа (ЦСЄ) має сильні сторони, які роблять з неї серйозного конкурента на світовому ІТ-ринку. Загальний обсяг стартап-екосистеми з 2014 року виріс у 15,5 рази в порівнянні з країнами Західної Європи. Але через брак відданих менторів і релокацію засновників стартапів регіон все ще залишається обмеженим. ІТ-бізнесмен та інвестор Сергій Токарєв розповів, як ЦСЄ мусить діяти, аби стати потужним стартап-хабом.
![]() Балет «Снігова Королева» на музику Туомаса Кантелінена у постановці творчої команди театру надихає, зворушує і повертає віру в казку маленьким і дорослим глядачам та не втрачає актуальності попри свою холодну назву — ні в спеку, ні коли на вулиці сніжить. Адже його сенси — поза сезоном і поза часом: про силу любові, яка здатна розтопити будь-яку кригу, про вірність, вибір серця і шлях крізь випробування.
Останні новини:
14:34 13.01.2026
14:29 13.01.2026
13:39 13.01.2026
11:36 13.01.2026
11:33 13.01.2026
|
||||||||||||||||
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 1.244 |