ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Хом’яки повертаються до Тарутинському степу
13.09.2023 в 22:19
Хом’яки повертаються до Тарутинському степу

Група з 15 хом’яків щойно оселилася в Тарутинському степу на Одещині в рамках продовження програми реінтродукції виду в регіоні, яку реалізують Rewilding Ukraine у співпраці з Київським зоопарком та природно-етнографічним парком «Тарутинський степ». Тварини допоможуть відновити місцеві харчові ланцюги, збільшити біорізноманіття та сприятимуть розвитку екологічного туризму.

У порівнянні з домашніми улюбленцями багатьох українців, дикі хом’яки є досить великими: вони можуть досягати 30 см в довжину і важити більше 500 г. Колись хом’як населяв степи та лісостепи по всій Європі, мешкав й на більшій частині території України. Але сьогодні він майже зник у природі внаслідок знищення оселищ, забруднення навколишнього середовища та переслідування як шкідника сільського господарства. У 2009 році вид був занесений до Червоної книги України.

«Велике значення норних тварин, в першу чергу гризунів, в Тарутинському степу полягає в збагаченні ґрунтово-рослинного покриву, — пояснює Олег Дьяков, фахівець з ревайлдингу Rewilding Ukraine. — Хом’яки допоможуть розсіювати насіння, а їхні нори створюватимуть середовище існування для багатьох інших видів диких тварин і підвищуватимуть родючість ґрунту. Самі гризуни є важливою здобиччю для ряду птахів і ссавців».

Наприкінці минулого року відбувся перший пробний випуск родини з трьох хом'яків, які добре перезимували і адаптувалися. Програма реінтродукції хом’яків триватиме, на наступний рік заплановано більше випусків, в той час як метою є створення кількох колоній у різних місцях Тарутинського степу.

«Київський зоопарк уже кілька років займається розведенням і поверненням хом’яка звичайного у дику природу в рамках програми відновлення популяцій рідкісних і зникаючих видів по всій Україні, — розповідає Михайло Русін, спеціаліст Центру відновлення та реінтродукції Київського Зоопарку. — Сьогодні ми приїхали в Тарутинський степ і привезли ще 15 хом’яків, які закладуть основу стабільної популяції виду в регіоні».

Хом’яків спочатку триматимуть у спеціальному вольєрі площею 600 квадратних метрів, що дозволить їм в повній безпеці акліматизуватися та створити колонію. Як тільки це станеться, огорожу буде видалено.

«Ми створили надійний адаптаційний вольєр для тимчасового розміщення гризунів, — пояснює Олексій Пудовкін, польовий фахівець Rewilding Ukraine. — Конструкція його стін дозволяє утримувати тварин всередині та запобігає проникненню наземних хижаків ззовні. Щоб захистити хом’яків від хижих птахів, вольєр накритий щільною сіткою» .

Команда Rewilding Ukraine вже багато років працює над відновленням та оздоровленням Тарутинського степу, який є однією з останніх ділянок дикого степу в Європі. Хом’яки приєднуються до інших травоїдних тварин, що повертаються до степу зусиллями команди. Серед них кулани, європейські лані та степові бабаки, що добре почуваються тут вже кілька років. Спільний вплив усіх цих видів покращить здоров’я та стійкість степового ландшафту.

Rewilding Europe та Rewilding Ukraine

Rewilding Europe – європейська природоохоронна організація, яка працює у більш ніж 10 країнах, впроваджуючи у своїй роботі підхід ревайлдингу. В Україні організація діє у дельті Дунаю через місцевого партнера – Rewilding Ukraine. Місія організації: зробити Європу більш диким місцем, що надає більше простору дикій природі, біорізноманіттю та природним процесам.

Що таке rewilding (ревайлдинг)? Це прогресивний підхід до збереження природи. Мова йде про те, щоб дозволити природі самій піклуватися про себе, щоб природні процеси самі формували землю та море, відновлювали пошкоджені екосистеми та деградовані ландшафти, створювали дикі, більш біорізноманітні місця існування.

А ми тільки трохи допомагаємо у цьому шляхом відновлення правильних природних умов, наприклад, прибираючи дамби, що стримують ріки, сприяючи відновленню лісу чи повертаючи на природні території види, які існували тут до винищення людиною. Докладніше тут.

Фото: Максим Яковлєв

Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні новини:
12:45 01.05.2024
12:20 30.04.2024
10:53 30.04.2024
09:41 30.04.2024
10:41 29.04.2024


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.013