ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Що чекає трудових мігрантів з України в Польщі, Чехії та Німеччині
26.09.2023 в 18:45

Робота команднаЖахливі події, які відбуваються на території України, відкрили додаткові можливості трудової міграції для наших співвітчизників. Для виїзду за кордон достатньо мати біометричний паспорт, а вже на місці можна звернутися в місцеві органи та оформити документи на тимчасове проживання в країні. Такі можливості надають не тільки в Євросоюзі, але й в інших країнах. З цими документами можна не лише легально жити за кордоном, але й працевлаштуватися.

Трудова міграція до Польщі

Багато мігрантів з України виїжджають саме до цієї країни. Тут пропонують найпростіші умови працевлаштування та багато вакансій як для сезонного підробітку, так і на постійній основі. Офіційна робота в Польщі https://1viza.com/vacancies/krayina=polsha можлива лише за умови легального перебування мігранта на території країни. Для цього громадянин повинен мати один з таких документів:

  • Біометричний паспорт дає можливість перебування на території Євросоюзу не довше, ніж 90 днів.
  • Посвідка на постійне чи тимчасове проживання.
  • Довідка про використання тимчасового захисту, видана Управлінням у справах іноземців.

Якщо громадянин України виїжджає в Польщу з метою працевлаштування та має відповідне запрошення від роботодавця, то можна відразу оформити трудову візу. Таким чином українець економить гроші, потрібні для проживання в чужій країні в період пошуку роботи.

Працевлаштування в Чеській Республіці

Багато українців втратили роботу в зв’язку з воєнними діями, тому вимушені шукати прихистку в сусідніх країнах. Одним із варіантів є виїзд до Чехії. Сюди, як і в Польщу можна переїхати по біометричному паспорту, трудовій візі або звернутися до місцевих органів з проханням надати прихисток. Робота в Чехії для українців https://1viza.com/vacancies/krayina=chehiya здебільшого пропонується на виробничих підприємствах, будівництві, готельно-ресторанному бізнесі.

Для більш перспективного працевлаштування на посадах вищої кваліфікації потрібно гарно володіти місцевою мовою та пред’явити підтверджувальні документи про освіту та досвід роботи. При наявності контракту не менше, ніж на 1 рік, мігрант може претендувати на отримання Трудової або Синьої карти. При наявності одного з цих документів додаткових дозволів на працевлаштування не потрібно.

Робота на літо за кордоном найчастіше буває сезонною. Роботодавці не практикують працевлаштування іноземців на вакансії з постійною зайнятістю на короткі терміни. Вони зацікавлені в довготривалій співпраці.

Переїзд до Німеччини

Хоча Чехія та Польща є європейськими країнами, але рівень життя та заробітних плат тут нижчий, ніж в Німеччині. Тому в пошуках кращого життя наші співвітчизники обирають цю країну для трудової міграції. Робота в Німеччині для українців https://1viza.com/vacancies/krayina=nimechchina може бути з повною або частковою зайнятістю. Другий варіант більше підходить сім’ям, які виїхали за кордон з дітьми.

Популярні сфери працевлаштування – це будівництво, виробничі та торгові компанії, готельно-ресторанний бізнес. Німці часто наймаються наших жінок нянями для своїх дітей або доглядальницями для людей похилого віку або хворих, що потребують особливого догляду. В останньому випадку часто потрібно мати мінімальну медичну освіту.

Робота в Німеччині для українців без знання мови також є. З великим напливом біженців з України німці послабили вимоги щодо мовних обмежень. В такому випадку не варто розраховувати на висококваліфіковану роботу, але на посадах, які не вимагають спілкування з клієнтами, можна працювати і без володіння мовою.

Робота за кордоном на зиму підійде українцям, чия діяльність на Батьківщині пов’язана з сезонною зайнятістю. На період простою в зимову пору можна приїхати до Німеччини та отримати високу заробітну плату. Перед працевлаштуванням слід обміркувати, яке житло краще обрати, вияснити, як потрібно буде добиратися до роботи та скільки коштів на це витрачатиметься. Чистий дохід залежить від сукупності цих факторів, тому потрібно раціонально все спланувати.

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні новини:
14:35 15.01.2025
17:06 13.01.2025
15:18 13.01.2025
11:24 12.01.2025
12:28 11.01.2025


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.033