ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Чому ром вважається напоєм піратів
30.05.2024 в 19:22

У світі існує багато легенд та казок про неймовірні пригоди морських розбійників. І хоча вони нападали та грабували цивільні кораблі, мали жахливі манери та поведінку, все ж стали улюбленими героями відомих книг і фільмів. В образі пірата проглядається авантюрна романтика. А один із головних атрибутів героя — пляшка рому.

Історичний та економічний аспекти формування стереотипу

Сучасний ринок наповнений різноманітними та доступними видами популярного напою. При цьому деякі споживачі бажають купити ром Бакарді саме через асоціації з пригодами. Поява напою тісно пов'язана з піратством та історією Карибського басейну. Цукрова тростина, яку привезли до Америки європейські колонізатори, стала основною культурою на плантаціях, що належали Іспанії, Португалії, Великій Британії, Франції та Нідерландам. Виробництво солодкого продукту створювало багато відходів, особливо патоки. Саме з неї почали виробляти ром у XVII столітті. Піратство також процвітало в Карибському басейні в той самий період. Розбійники нападали на іспанські галеони, які перевозили багатства і, звичайно, ром із Нового Світу до Європи. Напій був популярним серед моряків, адже довго зберігався на кораблях, не псувався та був ефективним проти різних хвороб, особливо цинги. Спиртне часто змішували з водою для знезараження. Крім того, ром був дешевшим і доступнішим, ніж інші алкогольні напої. Це робило його привабливим для розбійників, які часто мали обмежені ресурси.

Культурна популяризація «піратського напою»

Ром і морські бандити стали невіддільними елементами літературних і кінематографічних творів. Алкоголь — обов'язковий атрибут піратського життя. Багато відомих фільмів і романів посилюють цей образ. Серед найвідоміших робіт:

  1. «Пірати Карибського моря»;
  2. «Острів скарбів»;
  3. «Капітан Філіпс»;
  4. «Капітан Крюк»;
  5. «Пітер Пен» та інші.

Образ пірата наповнений символікою свободи й бунтарства. Типові елементи включають трикутний капелюх, пов'язку на оці, шкіряний одяг та численні прикраси. Чорний прапор із черепом і кістками символізує небезпеку. Герої часто зображуються з шаблею або пістолетом, що підкреслює їхній бойовий дух. Важливими рисами є відвага, харизматичність, хитрість і любов до пригод. Цей образ романтизований літературою і кіно, проте в реальності вони були безжалісними морськими розбійниками. Ром вважається напоєм піратів через історичні, економічні та культурні причини. Його виробництво та розповсюдження пов'язані з Карибським регіоном, де поширювалося піратство. А література та кінематограф закріпили стереотип, створюючи образ вільних чоловіків, вживання алкоголю яких стало способом життя. Кожен споживач має можливість відчути дух морських авантюр. Для цього потрібно лише зазирнути на маркет алкогольних штук та ознайомитися з відомими піратськими напоями. Головне — не організовувати розбійницькі напади на інші кораблі.

Пошук:
розширений

Автор
Безоплатна освіта для партнерок українських військовослужбовців та ветеранів: Projector Foundation оголошує другий набір
Projector Foundation< оголошує набір на безоплатне онлайн-навчання у сфері креативних та IT індустрій. Це продовження проєкту, спрямованого на здобуття професійних навичок та підтримку кар’єрних можливостей жінок-партнерок українських військовослужбовців та ветеранів.

В Україні з'явилася безоплатна онлайн-платформа для вивчення математики
Наразі на Khan Academy доступні три курси українською – з арифметики, основ алгебри та матаналізу – все у форматі коротких відеоуроків, конспектів і тестів.

Останні новини:
12:13 05.09.2024
12:14 04.09.2024
12:01 03.09.2024
14:41 02.09.2024
12:34 02.09.2024


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.009