|
Без суттєвих порушень
09.02.2010 / Газета: Рідне Прибужжя / № 15(2903) / Тираж: 6008
7 лютого, поки комунальники ще розчищали замерзлі дороги до виборчих дільниць, а у церквах молилися за чесні й справедливі вибори, громадяни України потихеньку рушили на голосування. На одну з виборчих дільниць завітали й ми. На вході до виборчої дільниці № 41 м. Миколаєва громадян зустрічали члени ДВК, направляючи до того чи іншого столу, відповідно до номера будинку, в якому проживають виборці. Хоча більшість громадян і не потребувала таких консультацій, але процедура була дотримана. Біля столів люди отримували бюлетені і відповідні поради щодо голосування: «Маєте прізвища двох кандидатів і графу «не підтримую жодного», навпроти яких можете поставити відповідну позначку. Прізвища не закреслювати, бюлетені не розмальовувати». Таку інструкцію отримували всі виборці. Далі кожен робив свій вибір. Як же проходили вибори порівняно із першим туром, поцікавились ми у голови дільничної виборчої комісії № 41 Раїси Коломієць. - Яка динаміка голосування у другому турі президентських виборів? - Якщо порівнювати вибори січневі і зараз, то активність виборців була трішечки більша тоді, ніж сьогодні, 7 лютого. Я не знаю, чим це пояснити. На даний час (17?та година) вже проголосувало 1610 чоловік. Я думаю, що десь 50 % явки виборців буде, може, трохи більше. - Чи були випадки, коли люди не знаходили себе у списку виборців? - Так, були. У такому разі ми телефонували у відділ ведення Держреєстру виборців, звірялись з реєстром, бо більшість із тих людей, які приходили і не знаходили себе у нас в списках, були в реєстрі. Тож нам дозволяли вносити їх в уточнений список, що ми й робили. За словами Раїси Коломієць, серйозних порушень на дільниці не зафіксували, а з несерйозних — хіба що надіслано більше бюлетенів, аніж було заявлено. Щодо тих, хто голосував удома, то таких було 19 чоловік: 5 за списками лікарень і 14 — за заявами самих громадян. Це на дві людини більше, ніж у першому турі. Для тих виборців, яким важко було дістатися до виборчих дільниць, був організований підвіз. От тільки цю місію міських властей взяла на себе Партія регіонів. Не обійшлося й без містифікацій. Зокрема громадяни скаржилися на дивні телефонні дзвінки, в яких невідомий давав інструкції, як потрібно голосувати. Мовляв, навпроти імені кандидата, якого підтримуєте, поставте плюс, навпроти імені іншого — мінус. Таким чином бюлетені вважалися б недійсними. Проте члени дільничної виборчої комісії добросовісно пояснювали громадянам, що в бюлетені можна ставити лише одну позначку. Але, незважаючи на все це, члени ДВК оцінили процес голосування на ввіреній їм дільниці як досить спокійний, мовляв, ідеальних виборів не буває і курйози так чи інакше можуть трапитись. Автор: Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
|
Пошук:
Сергій Токарєв
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.
Останні моніторинги:
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
|
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.016 |