ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Про важливі питання і необхідні зміни
13.02.2010 / Газета: Рідне Прибужжя / № 17(2905) / Тираж: 6008

У середу, 10 лютого, відбулося засідання постійної комісії облради з питань культури, науки і освіти, сім'ї та молоді, спорту (голова Таміла БУГАЄНКО), в ході якої було розглянуто ряд важливих питань функціонування програм обласної ради, статутів освітніх та медичних закладів, передачі майна тощо.

Одними з перших розглянули питання про надання згоди на передачу нерухомого майна з балансу обласної ради на баланс міста Миколаєва. До таких об'єктів належить, зокрема, каналізаційно-насосна станція (КНС), яка обслуговує міську спеціалізовану школу-інтернат № 6, а також санаторій-профілакторій «Перемога». Але, незважаючи на те, що КНС була збудована лише для обслуговування школи, останнім часом до системи було підключено ряд п'ятиповерхівок та частину приватних будівель. Тому утримувати цю станцію на балансі обласної ради і витрачати щороку до 100 тис. гривень, на думку депутатів, не є доцільним. Водночас було розглянуто і питання зворотної передачі, тобто об'єктів, що перебувають на балансі міста, на баланс обласної ради. До них належать Антонівська школа-інтернат Новоодеського району та інтернат № 3 міста Миколаєва. Кількість учнів у них становить 150 і 190 осіб відповідно. Так, у дещо кращому стані Антонівський інтернат, а щодо міського, то в ньому, наприклад, повноцінне харчування передбачене лише для дітей-сиріт. Інші ж вихованці, а їх переважна більшість, харчуються за рахунок батьківських внесків. Але ж часто-густо батьки взагалі не знають, де знаходяться їхні діти, не те щоб піклуватися про їхнє харчування та умови навчання. Тому рішення про передачу даних інтернатних закладів на баланс обласної ради, як зазначив начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Мельніченко, сприятиме покращанню і умов утримання дітей, і матеріально-технічної бази, і харчування. Єдина проблема полягає в тому, що міський інтернат № 3 поки не має акта на постійне користування землею, на відміну від аналогічного закладу в Антонівці. Але робота в цьому напрямку ведеться, і керівництво обіцяє вчасно оформити всі відповідні документи.

Члени постійної комісії розглянули також ряд питань стосовно зміни статутів навчальних та культурних закладів, зокрема Миколаївського державного вищого музичного училища та Російського драматичного театру. Так, у листопаді минулого року Миколаївському художньому російському драматичному театру було надано статус академічного. До того ж останній раз статут театру приймався у 1997 році, а Закон України «Про театри і театральну справу» з усіма відповідними змінами і доповненнями був прийнятий аж у 2005 році. Тому, відповідно до змін у законодавстві і змін у статусі самого театру, депутати погодили необхідність затвердження нового статуту.

Щодо обласних програм. Були запропоновані зміни до програми «Турбота», пов'язані з виділенням допомоги ветеранам — учасникам Великої Вітчизняної війни, а також інвалідам війни в Афганістані та сім'ям загиблих, зміни до програми «Безбар'єрна Миколаївщина», зокрема пропозиції щодо її продовження до 2015 року і щорічного виділення коштів на допомогу людям без обох ніг, дітям-інвалідам, інвалідам війни у сумі 300 тис. гривень. Було запропоновано продовжити програми реконструкції та відновлення дитсадків у сільській місцевості, «Шкільний автобус». Стосовно останньої програми депутати зазначили, що наразі склалася плачевна ситуація із наповнюваністю шкіл учнями. «Сьогодні 35 шкіл в області, де наповнюваність не класу, а школи менше 10 чоловік, і 37 шкіл, де наповнюваність до 40 учнів», — заявив начальник управління освіти і науки облдержадміністрації. А це, на його думку, може призвести до закриття малонаповнюваних навчальних закладів, укрупнення шкіл і необхідності підвезення учнів із сіл, де школи закриваються. І, відповідно, зростає потреба в шкільних автобусах. У той же час Валерій Мельніченко зауважив, що в цьому навчальному році вперше, починаючи з 1991?го, спостерігалося збільшення кількості першокласників. Тому точно спрогнозувати, які школи закриються, які ні, неможливо, а потреба у шкільних автобусах залишається.

Не менш важливим виявилось питання про загальний склад Миколаївської обласної ради шостого скликання. Відповідно до рекомендацій створеної робочої групи, до якої увійшли представники всіх депутатських фракцій, було вирішено залишити її у тому ж складі, що й у п'ятому скликанні, тобто 120 депутатів.

На останок депутати торкнулися питання трансляції обласного телевізійного каналу «Миколаїв» у районах області, зокрема зазначили, що трансляції ведуться не у всіх районах. Тому внесли пропозицію щодо проведення модернізації Миколаївської обласної держтелерадіокомпанії і розширення її частотного діапазону.

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА

Здоров'ю — максимальну увагу!

10 лютого відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань роботи з громадськими об'єднаннями, засобами масової інформації та зв'язків з органами місцевого самоврядування (голова комісії Олена СИМОНЕНКО).

Проблему стосовно фінансування розвитку спорту в області депутати розглядали вже не вперше. Зокрема приділили увагу питанню внесення змін та доповнень до Програми розвитку фізичної культури і спорту в Миколаївській області на період до 2012 року. Як зазначила радник голови обласної ради з гуманітарних питань Таміла Бугаєнко, ситуація зі спортом в області складна, оскільки обласна програма існує, але реально коштів на її фінансування виділяється дуже мало. Вона також наголосила на тому, що перспективним молодим спортсменам потрібно допомагати. Актуальним є питання щодо тренування наших спортсменів у басейні «Водолій», який є приватною власністю. Спортсменів зі стрибків у воду необхідно забезпечити тренуваннями, тому питання полягає в тому, щоб обласна рада могла виділити кошти управлінню з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації, яке, в свою чергу, буде сплачувати орендну плату басейну. Наразі цим управлінням була рекомендована сума необхідних коштів для фінансування програми, яку необхідно уточнювати з прийняттям Держбюджету.

Розглянули депутати і питання про оголошення 2010 року роком полководця Олександра Суворова на території Миколаївської області. Як проінформував начальник управління культури облдержадміністрації Михайло Димитров, сьогодні вже існує проект архітектурної добудови Воєнно-історичного музею імені О. Суворова в м. Очакові. Крім того, Михайло Димитров оголосив суму коштів, необхідних на завершення робіт у музеї (3 млн. 300 тис. грн.), добудову діорами «Штурм фортеці Очаків» (1 млн. 700 тис. грн.), її реставрацію та відтворення (1 млн. 300 тис. грн). Щоб музей сьогодні виглядав достойно, для роботи над його новим «обличчям» слід докласти чимало зусиль. Проте в тому, який вигляд мають об'єкти культурної та історичної спадщини, виявляється людське ставлення до минулого. Депутати постійної комісії також зауважили, що всі заходи, на які планується виділення коштів, мають бути узгоджені з управлінням з питань туризму і курортів облдержадміністрації, та підтримали пропозицію з оголошення 2010 року роком ушанування пам'яті Олександра Суворова і заходи, рзроблені у зв'язку з цим.

Від питань культури депутати перейшли до питань, пов'язаних з охороною здоров'я. Так, була висловлена пропозиція щодо внесення змін до Статуту Миколаївського обласного дитячого туберкульозного санаторію «Дубки», який є закладом обласної комунальної власності. Заступник начальника управління охорони здоров'я облдержадміністрації Ірина Шамрай повідомила, що зміни обґрунтовані тим, що в діючому Статуті не передбачена медична практика як предмет діяльності закладу, внаслідок чого відсутнє ліцензування в цьому напрямку. До того ж у санаторії «Дубки» створено рентгенкабінет, який працює, але його потрібно офіційно ввести в структуру лікувального закладу. За нинішнім Статутом санаторій забезпечує доступну кваліфіковану лікувально-профілактичну допомогу дітям, хворим на туберкульоз, віком від 2,5 до 14 років, які проживають на території Миколаївської області. Пропонується виключити уточнення про Миколаївську область, оскільки заклад не може відмовляти у наданні допомоги дітям з інших областей. Також пропонується додати в пункт про надання допомоги дітям, хворим на туберкульоз, доповнення і щодо надання допомоги тим дітям, які часто хворіють, тубінфікованим та з віражем туберкульозної реакції. Ще одним із суттєвих доповнень є пункт про те, що матеріально-технічне забезпечення здійснюватиметься відповідно до необхідності ефективної роботи закладу, тобто санаторій буде здійснювати закупівлю всього необхідного для своєї діяльності на основі укладених угод та відповідно до чинного законодавства.

Ще одне питання, яке розглянули депутати, стосувалося внесення змін до Статуту Миколаївської обласної інфекційної лікарні. Зміни обумовлені тим, що в попередньому Статуті від 2003 року не передбачена медична практика як предмет діяльності закладу й ліцензія на це, як і в санаторію «Дубки», відсутня. Без ліцензії заклад не може придбати необхідні для хворих медичні засоби, особливо це стосується реанімаційного відділення. Також змінилася структура інфекційної лікарні, оскільки було створено приймально-діагностичне відділення, яке тепер потрібно зафіксувати у Статуті. Депутати підтримали пропозиції по внесенню змін до статутів лікувальних закладів області та винесли їх на розгляд сесії обласної ради.

Насамкінець члени комісії розглянули питання про внесення доповнень до обласної Цільової програми «Ліси Миколаївщини на 2001-2015 роки». Заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Гурко зауважив, що у 2008 році утворилося нове підприємство Єланецьке лісове господарство», яке потрібно «прописати» в зазначеній програмі. Також він сказав, що у зв'язку з великою лісовою пожежею, яка сталася в урочищі Балабанівка Жовтневого району, залишились неприбраними 1860 кубометрів деревини. Тому слід очистити ліс від згарища і провести лісовідновлення на цій ділянці. Окрім того, таке першочергове завдання, як санітарна, протипожежна обробка лісових насаджень теж потребує коштів, з чим депутати погодились і підтримали внесення змін до програми.

Автор: Юлія ПУСТОВІТ

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.019