ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




На Миколаївщині немає безробітних?
10.04.2010 / Газета: Рідне Прибужжя / № 39(2922) / Тираж: 6008

Чи матимуть школярі села Богданівка Доманівського району куди піти навчатися 1 вересня? Як легалізувати тіньове працевлаштування? Чи буде на Миколаївщині обласний пологовий будинок? Ось короткий перелік питань, які розглянули 7 квітня на засіданні члени постійної комісії обласної ради з питань житлово?комунального господарства, будівництва, приватизації та власності (голова — Олександр ЗУБКО). У роботі комісії взяла участь голова обласної ради Тетяна ДЕМЧЕНКО.

Ситуація із Богданівською загальноосвітньою школою вже неодноразово висвітлювалася на сторінках нашої газети. Внаслідок проведення реконструкції школу було частково зруйновано, тому діти змушені були навчатися і в аварійній будівлі, і у приміщенні дитсадка. НАЕК «Енергоатом» виступила з ініціативою виділити кошти на ремонт будівлі у розмірі 2 мільйонів гривень. «Усі ми чудово розуміємо, — прокоментував дану ситуацію голова комісії Олександр Зубко, — що школа терміново потребує фінансування, але поки не маємо прийнятого бюджету, обласна рада не може розраховувати відповідні видатки. До кінця навчального року залишається буквально два місяці, тому, сподіваємось, за ці кошти за період літніх канікул школу буде відремонтовано».

Дискусійним виявилося питання «Про виконання Програми зайнятості населення Миколаївської області на 2008-2009 роки» і продовження даної програми на 2010-2011 роки. На думку депутатів, Головним управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації та обласним центром зайнятості не було виконано основне завдання програми — зменшення рівня безробіття на Миколаївщині. «Сьогодні область захлинається у безробітті, — наголосила Тетяна Демченко. — Навіть ті люди, які працювали офіційно, йдуть у тінь». Натомість статистика, надана і управлінням праці, і обласним центром зайнятості, засвідчує протилежне: у 2009 році на 22% зменшилась кількість звернень до служби зайнятості порівняно з 2008 роком, рівень безробіття не перевищує 3%, тоді як навіть у розвинених європейських країнах він сягає 10%. То хто лукавить: цифри чи люди, які їх подають?

Особливе занепокоєння у членів комісії викликало й суттєве скорочення кількості штатних працівників підприємств області (майже на 9 тис. чоловік), зростання долі тіньової економіки. У той же час директор обласного центру зайнятості Микола Ворона запевняє, що готовий надати інформацію буквально щодо кожного працевлаштованого. «В наші обов'язки не входить створювати нові робочі місця, — прокоментував він, — лише забезпечення людей роботою у разі наявності вакансій». Невідомою залишається також подальша доля профтехучилищ та їхніх випускників, забезпечення їх робочими місцями. Депутати констатували, що з боку облдержадміністрації суттєвих кроків для поліпшення ситуації на ринку праці області не зроблено.

Були розглянуті на засіданні й доповнення до Комплексної програми «Турбота», пов'язані із виплатами разової матеріальної допомоги учасникам бойових дій та сім'ям загиблих у роки Великої Вітчизняної війни. Єдине запитання викликало те, чи зараховувати до учасників бойових дій тих, хто брав участь у війні з Японією? Ця воєнна кампанія, як відомо, була оголошена через три місяці після Великої Перемоги, у серпні 1945 року. У Миколаївській області проживають 77 учасників цих військових дій. Члени комісії не заперечували щодо виплати їм допомоги, єдине — порадили представникам облдержадміністрації узгодити усі необхідні витрати.

Обговорюючи питання про затвердження Програм «Цукровий діабет» на 2010-2013 роки та Імунопрофілактика та захист населення Миколаївської області від інфекційних хвороб на 2010-2015 роки», члени постійної комісії торкнулися й питання про обласний пологовий будинок. Міські власті, зазначили депутати, побоюються, чи будуть забезпечені лікарськими послугами жителі міста Миколаєва, якщо пологовий будинок передадуть на баланс обласної ради, а в той час Миколаївська область залишається чи не єдиною в Україні, де такого закладу немає.

Крім того, на засіданні члени постійної комісії констатували незадовільний стан забезпечення школярів дитячим харчуванням. За даними обласної санітарно-епідеміологічної служби лише 37,2% учнів 5-9?х і 32,1% учнів 10-11?х класів охоплені гарячим харчуванням. А у багатьох школах Миколаївщини цей показник є набагато нижчим. На сьогодні повноцінно не харчується практично кожен третій учень.

Депутати також розглянули ряд проблем стосовно лісових ресурсів області, охорони довкілля, геологічного вивчення надр тощо.

Автор: Тетяна КОРЕНКІВСЬКА

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.018