|
Філарет: «Тільки незалежна церква гарантує українську незалежність»
14.04.2010 / Газета: Український Південь / № 12(856) / Тираж: 3000
Саме на цьому наголошував патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет у ході зустрічі з представниками ЗМІ, де обговорювалося питання щодо створення єдиної Помісної православної церкви в Україні. Як зазначив Філарет, український народ хоче мати єдину Українську помісну православну церкву. Адже яку б частину нашої держави йому не доводилося відвідувати, всюди, де велася мова про об'єднання церков, лунали лише схвальні відгуки. Також він зазначив, що Помісна православна церква в Україні існує. Та стоїть значно важливіше завдання — об'єднати українське православ'я задля створення єдиної помісної УПЦ. Щоб цей задум реалізувався недостатньо лише усвідомлення необхідності цього, про що відкрито говорять представники Московського патріархату, а ще має бути добра воля та кроки з їхньої сторони. «Вдалий старт ми зробили. Відбувся контакт з Українською православною церквою Московського патріархату. Неодноразово на цю тему відбувалися зустрічі. Створено комісії, які займатимуться підготовкою до церковного об'єднання», — зазначив Філарет. Стосовно ж перспектив створення Помісної церкви в нових політичних умовах, патріарх сказав: «Вони є не безхмарними, проте залишаються реальними. Справа в тому, що держава може сприяти, а може й навпаки, протидіяти процесу об'єднання. При попередньому президентові державна підтримка відчувалася, більше того, саме в період президентства Віктора Ющенка процес об'єднання розпочався. Як буде зараз, як Віктор Янукович поставиться до цієї ідеї, ми побачимо. Та те, що УПЦ Московського патріархату й надалі висловлює бажання щодо об'єднаня — це факт. В даній ситуації новий президент повинен прийняти намагання церкви, яка його підтримувала, або протидіяти. І складно сказати, який варіант розвитку міжцерковного діалогу обере він». На думку Філарета, у створенні єдиної помісної УПЦ не зацікавлена лише російська сторона, зокрема РПЦ, яка, за словами патріарха, побоюється втратити статус «Третього Риму», послаблення її впливу і втрати близько половини своїх вірян. «Я хотів би нагадати статистичні дані, які надає Міністерство внутрішніх справ України і Міністерство внутрішніх справ Російської Федерації про участь віруючих під час пасхальних богослужінь. В Україні на такому богослужінні було 11 млн. людей, а в РФ — всього 8 млн. Це свідчить про те, що релігійне життя в Україні набагато активніше. Тому, якщо ця церква повністю відокремиться від Московського патріархату, то він просто залишиться великим, та вже не всемогутнім. Це одна з двох основних причин, яка заважає створенню єдиної помісної УПЦ», — зауважив він. Інша причина, підкреслив він, політична: «Росія, як ви знаєте, спить і бачить Україну в складі нової імперії, нової держави, на чолі якої стоїть Москва. І всі прекрасно знають, що на сьогодні єдиним та поки що впливовим важелем Росії на Україну залишається церква». Автор: Михайло Чубай
|
Пошук:
Сергій Токарєв
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.
Останні моніторинги:
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
|
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.024 |