ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Сільське господарство має розвиватися за планом
15.04.2010 / Газета: Рідне Прибужжя / № 41(2924) / Тираж: 6008

У ході підготовки до чергової сесії обласної ради 13 квітня відбулося засідання постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин, сільського будівництва та соціального розвитку села (голова — Володимир КЛЮЧНИК). У роботі комісії взяв участь заступник голови обласної ради Володимир ПАЩЕНКО. Депутати обговорили близько тридцяти питань, які виносяться на розгляд ХХХVI сесії обласної ради п'ятого скликання.

Спочатку заслухали інформацію, що стосується виконання Програми соціально-економічного розвитку Миколаївської області на 2009-2010 роки «Миколаївщина-2010». Розглядаючи питання, члени постійної комісії звернули увагу на численні неточності, наявні у наданій інформації, зокрема щодо завищення результатів від використання прогресивних технологій та вдосконалення структури посівних площ, щодо розширення площ поливу сільськогосподарських культур, на відсутність відомостей про розрахунок з селянами за використання земельних паїв тощо.

Водночас сильне занепокоєння викликала в депутатів ситуація з розвитком тваринництва в області. Згідно з даними головного управління статистики в Миколаївській області нормальні показники спостерігаються лише з виробництва яєць, водночас виробництво м'яса (у живій вазі) та молока з року в рік систематично зменшується. І за такої, скажемо відверто, кризової ситуації в галузі на підтримку аграрного сектора планується виділити лише 5 млн. гривень. Звісно ж, поки не прийнято Державного бюджету, ця сума є лише приблизною і суто декларативною. «Але що таке зараз 5 мільйонів для всього сільського господарства, коли оборот валової продукції одного господарства коливається в межах 8-9 мільйонів?», — запитав Володимир Ключник.

Депутати також звернули увагу на відсутність з боку обласної державної адміністрації будь-яких конкретних пропозицій щодо покращення ситуації в агропромисловій сфері. «Раніше сільське господарство працювало, бо був план. А зараз селянин працює і не знає, що він отримає, — зауважив голова комісії Володимир Ключник. — Якщо отримав гарний урожай, нема стабільної ціни, щоб його продати, якщо урожай пропав, селянин знову у збитку. Коли раніше був план, то кожен знав, що якщо виростить продукцію, то за визначеною ціною її реалізує. Нехай це буде не план, але певний прогноз обов'язково повинен бути в державі, в області і районі.

Депутати наголосили на необхідності здешевлення вартості електроенергії для виробників сільгосппродукції, зменшення плати за використання земель несільськогосподарського призначення, встановлення єдиного податку на землю.

Під час розгляду питання про затвердження звіту щодо виконання обласного бюджету Миколаївської області та резервного фонду непередбачених видатків за 2009 рік комісія з питань АПК рекомендувала облдержадміністрації під час формування проекту бюджету Миколаївської області на 2010 рік передбачити повернення коштів обласного бюджету за зернозбиральні комбайни ВАТ «Баштанська МТС» та ЗАТ «Миколаївоблагротех», повернення фінансової підтримки, наданої в минулі роки для погашення заборгованості сільгоспвиробникам за придбання паливно-мастильних матеріалів, засобів захисту рослин та зернозбиральних комбайнів.

Також депутати акцентували увагу на недостатньому фінансуванні обласних програм. Зокрема Програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» була профінансована у минулому році лише на 58% від запланованих 83%, а на Програму розвитку земельних відносин у Миколаївській області з обласного бюджету виділено лише 30% від запланованих коштів.

Чимало суперечок викликало питання про зайнятість населення, особливо щодо залучення на громадські роботи, допомоги селянам у створенні окремих господарств, участі їх у сезонних роботах тощо. Як зазначила начальник головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ольга Сивопляс, проект Програми зайнятості населення Миколаївської області на 2010-2011 роки складений на основі районних програм. Але це, як зауважив заступник голови обласної ради Володимир Пащенко, не пояснює появи у програмі таких «цікавих» пунктів, як інформування населення про проведення в Україні Євро-2012 і залучення громадян нашої області на роботи, пов'язані з його організацією (наприклад, ремонт доріг). У зв'язку із наявністю багатьох неточностей, суперечливих моментів і відсутністю конкретних пропозицій у Програмі зайнятості члени комісії проголосували за те, щоб не виносити її затвердження на розгляд сесії.

У той же час одноголосно були підтримані зміни до програми «Турбота», пов'язані із виплатою матеріальної допомоги учасникам бойових дій та сім'ям загиблих, прийняття обласних програм «Цукровий діабет» та Імунопрофілактика та захист населення Миколаївської області від інфекційних хвороб на 2010-2015 рр.», встановлення лімітів на спеціальне використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів (горіх, шипшина, інші лікарські рослини) тощо.

Автор: Тетяна КОРЕНКІВСЬКА

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.015