ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Духовна криниця, або Новий коледж на Миколаївщині
02.06.2010 / Газета: Родной причал / № 22(1136) / Тираж: 8000

Хоча створення Миколаївського коледжу культури і мистецтв (далі — МККіМ) затверджено ще 16 квітня цього року рішенням облради 35-ї сесії п'ятого скликання та новим його можна назвати умовно. Умовно, бо бере він свої витоки у вересні 1954 року, коли було відкрито технікум підготовки культосвітніх працівників, а до 1 липня цього року він ще де-юре матиме свій статус Вищого училища культури.

На місяць молодший від нього нинішній директор — кандидат педагогічних наук, заслужений працівник культури України, доцент Віктор Алмабайович Соловйов. 1976 року двадцятиоднорічний випускник Миколаївського педінституту розпочав свою наукову і викладацьку роботу в місцевому інституті культури (нині МФ КНУКІМ) і впродовж 30-ти років пройшов шлях від викладача до заступника директора.

За час його піврічного директорування на рахунку добрих справ нового (і першого!) керівника коледжу пристойно зроблений ремонт навчальних кабінетів, і вдало проведений звітний концерт, і добрі відгуки акредитаційної комісії, які засвідчили, що МККіМ є бакалавратом, тобто вищою школою другого рівня. Слушно нагадати дев'ятикласникам і випускникам середньої школи, що цьогоріч у МККіМ, як і у всіх вишах України, прийом документів для вступних випробувань здійснюватиметься протягом одного тижня (15-22 липня), а з 23 липня розпочнуться вступні випробування за адресою: вул. Фалєєвська, 5 (тел. 37-09-15, 37-24-41, 37-01-24, 37-09-96, 37-04-94).

Упродовж усіх років навчання у цьому вищому навчальному закладі студентів, безперечно, приваблює високий професіоналізм багатьох викладачів, їх доброзичливість та відповідальне ставлення до навчання тих, хто серйозно вирішив пов'язати своє життя з культурою і мистецтвом. Назвемо лише кращих із кращих. Це — ветеран праці Петро Васильович Гуйван — старший викладач української словесності, він тут здобув культосвітню професію ще 52 роки тому, а двома роками пізніше у нинішньому коледжі навчався і нинішній керівник прославленого народного хору заслужений працівник культури України Анатолій Ілліч Затурян.

Мені приємно відзначити, що протягом багатьох років у коледжі працюють ті, хто були моїми студентами ще у шістдесятих та сімдесятих роках минулого століття. Це — заступники директора Людмила Вікторівна Рура, Ольга Валентинівна Комінарець, інспектор відділу кадрів Валентина Олександрівна Шамрай, згодом — завідувач заочного відділення Наталя Павлівна Ковальчук, старші викладачі Олександр Васильович Кондратюк, Валентина Григорівна Сандул, Марія Миколаївна Яковлева та багато інших.

Навчальний процес МККІМ забезпечують понад 80 викладачів та концертмейстерів (з-поміж них доценти, заслужені працівники культури України, викладачі-методисти, старші викладачі,

які мають вищу або першу категорію). Його матеріальна база — це 15 спеціалізованих кабінетів у двох навчальних корпусах, 6 лабораторій, 55 аудиторій для занять, майстерні, окремі комп'ютерні класи, спортивний зал, їдальня, гуртожиток. Далеко не в кожному миколаївському коледжі знайдете таку чудову бібліотеку, де працюють такі старанні фахівці з вищою спеціальною освітою, як Антоніна Федорівна Павленко, Альона Георгіївна Транжеєва і Аліса Валеріївна Чекулаєва.

Понад піввіковий педагогічний стаж має старший викладач Анна Сергіївна Ісайченко. Тут довгі роки працювали єдина в Україні кавалер трьох орденів «За заслуги», лауреат Шевченківської премії доцент Світлана Георгіївна Фоміних, Володимир Прокопович Хандусенко, який 1 липня відзначить 75-й день народження, Віра Василівна Крамаренко та Людмила Василівна Шулежко, Світлана Марківна Перлова.

Підґрунтям стабільної та успішної роботи навчального закладу є вдалий тандем директора Віктора Алмабайовича Соловйова і головного бухгалтера Наталі!' Миколаївни Швець.

Окремо доброго слова заслуговує безперечно людина на своєму місці — секретар приймальні — привітна і толерантна Олена Юріївна Лупенко. За своїми діловими і людськими якостями можу її порівняти з її колегою з МФ КНУКІМ Наталією Анатоліївною Шевцовою.

Як і директор коледжу та його безпосередні заступники, головний бухгалтер Наталія Миколаївна та секретар Олена Юрмвна бездоганно володіють українською мовою, що є незаперечливим прикладом для студентів захисту її державного статусу.

...Менше двох місяців залишається до прийому документів на обраний фах МККІМ. Цьогорічним і минулорічним випускникам 9-х і 11-х класів Миколаївщини та інших регіонів є з чого вибирати. У цьому легко переконатися, розглянувши наступні спеціалізації, запропоновані правилами прийому на денне і заочне відділення МККІМ.

Дев'ятикласники можуть здобути такі кваліфікації на денному відділенні:

1. За спеціальністю «Хореографія» (спеціалізації — «Народна хореографія» і «Сучасна хореографія» — керівник аматорського танцювального колективу, артист ансамблю народного танцю, викладач). Студенти цієї спеціальності (керівник — старший викладач Л. П. Щербина) отримують ґрунтовні та стабільні знання щодо керівництва хореографічним колективом; композиції і постановки танцю; мистецтва українського і народно-сценічного танцю; з основ класичного, сучасного, бального, історико-побутового танцю; гриму, основ аматорської майстерності; педагогіки і психології; гри на одному з музичних інструментів. Ансамбль народного танцю «Вітражі (керівник — викладач С. М. Краснова) має незаперечний успіх у багатьох шанувальників Миколаївщини та загалом України.

2. За спеціальністю «Народна художня творчість»

а) спеціалізація «Народне пісенне мистецтво (академічний хор) (керівник — старший викладач О. І. Іваєва) — керівник аматорського академічного хорового колективу, організатор культурно-дозвіллєвої діяльності, який отримає знання щодо роботи з творчими академічними колективами; з постановки голосу, гри на двох музичних інструментах за вибором; керівництва фольклорними ансамблями. Академічний жіночий хор коледжу своїм мистецтвом завоював шанувальників не лише в Україні та країнах співдружності, а і в Югославії, Німеччині, Франції, Болгарії. Угорщині, Польщі, Іспанії.

б) спеціалізація «Народне інструментальне мистецтво» (керівник — старший викладач Г. О. Грищенко) — керівник аматорського колективу фахівців із народних інструментів, організатор культурно-дозвіллєвої діяльності, який отримає знання з методики організації роботи з оркестром, гри на різних музичних інструментах (за вибором): гітара, бандура, кобза, баян, акордеон, скрипка, контрабас, альт, віолончель, цимбали, ксилофон, кларнет, флейта, сопілка та інші.

3. Спеціальність «Декоративно-прикладне мистецтво» (керівник — старший викладач О. Б. Гоголь) — керівник аматорського колективу з вивчення декоративно-прикладного мистецтва. Випускники набувають знання з рисунку, живопису, скульптури; педагогіки і психології; композиції; шрифтів, художнього ткацтва, різьби по дереву; графіки, методів керівництва художнім колективом та викладання фахових дисциплін,

4. Спеціальність «Бібліотечна справа» (керівник — старший викладач І. Ю. Мальцева). Майбутні бібліотекарі оволодівають гуманітарними та соціально-економічними дисциплінами; основами документознавства; організацією роботи з персональним комп'ютером; кожний випускник обізнаний з роботою в бібліотеках; володіє аматорським мистецтвом; знає палітурну справу тощо.

5. Спеціальність «Діловодство» (керівник — старший викладач І. Ю. Мальцева). За цією спеціальністю готуються секретарі-референти, які оволоділи діловодною службою та роботою з документами; комп'ютерною технологією при обробці та друкуванні ділових паперів.

Примітка. Усі дев'ятикласники навчаються 3 роки і 10 місяців, а майбутні бібліотекарі і діловоди — 2 роки і 10 місяців.

На базі 11-ти класів за спеціальністю «Народна художня творчість» готуються фахівці з таких спеціалізацій, де навчаються 2 роки і 10 місяців:

1. Видовищно-театралізовані заходи (керівник — викладач-методист В. М. Сандул). Кваліфікація — режисер театралізованих народних свят та обрядів, організатор культурно-дозвіллєвої діяльності, який уміє працювати з творчим колективом, проводити театралізовані масові заходи, писати сценарії, має бути обізнаним з акторською майстерністю, сценічною мовою, гримом, сольним співом, уміти грати на музичному інструменті.

2. Народне пісенне мистецтво (народний хор) (керівник — старший викладач Н. Г. Жадик). Кваліфікація — керівник аматорського народно-хорового колективу, організатор культурно-дозвіллевої діяльності. Дана спеціалізація дає знання щодо роботи з творчим народно-хоровим колективом; з постановки голосу; гри за вибором на двох інструментах, керівництво фольклорним ансамблем. Народний хор МККіМ (керівник — заслужений працівник культури України А. І. Затурян) відомий у багатьох країнах світу.

Заочне навчання (завідуюча заочним відділенням Н. П. Ковальчук) всі спеціальності на базі 11 класів:

1. Спеціальність «Народна художня творчість» за спеціалізацією «Видовищно-театралізовані заходи».

2. Спеціальність «Хореографія».

3. Спеціальність «Декоративно-прикладне мистецтво».

4. Спеціальність «Бібліотечна справа».

Термін навчання: на бібліотечному відділі 2 роки, на всіх інших — 3 роки.

Від автора. Як колишній викладач цього навчального закладу раджу всім, хто мас бажання присвятити своє життя культурі і мистецтву, вступати на вибрану спеціалізацію МККІМ • і ви не помилитесь. Зробіть правильний вибір!

Автор: Семен ТУПАЙЛО.

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.016