ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




На шляху до покращення соціальних стандартів
10.06.2010 / Газета: Рідне Прибужжя / № 61(2949) / Тираж: 6008

8 червня відбулася прес-конференція начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації О. Сивопляс. Темою зустрічі з журналістами були соціальні ініціативи та соціальні стандарти у 2010 році.

Про кожну ініціативу Уряду щодо підвищення соціальних стандартів для населення України Ольга Вікторівна розповіла окремо.

Кабінетом Міністрів України 12 травня 2010 року прийнято рішення щодо підвищення соціальних стандартів та роз'яснено про вісім соціальних ініціатив і нововведень цьогорічного бюджету.

Перша ініціатива — це підвищення прожиткового мінімуму. В абсолютних цифрах прожитковий мінімум Уряд підняв з 638 грн. (це середній за минулий рік) до 843 грн. (середньозважений за 2010 рік), або на 32,1 %. А взагалі, згідно із Законом про підвищення соцстандартів, він зростатиме з 825 грн. (з 1 січня 2010 року) до 875 грн. (з 1 грудня 2010 року). Ця ініціатива, за словами

начальника управління, є важливою у системі соціального захисту ще й тому, що від рівня прожиткового мінімуму залежить цілий ряд соціальних державних допомог.

Підвищення мінімальної заробітної плати — також дуже важлива соціальна ініціатива Уряду. Якщо у грудні 2009 року вона становила 744 гривні, то вже з 1 січня поточного року вона зросла до 869 гривень, а з 1 грудня цього року становитиме 922 гривні, тобто середньорічний показник мінімальної зарплати збільшиться на 38,1 %.

Вкрай необхідним є затверджений у бюджеті цього року мінімальний погодинний розмір оплати праці (зростання з 5,2 до 5,35 гривні за годину протягом цього року), що значно покращить стан на ринку оплати праці.

Третя ініціатива Уряду — це підвищення заробітних плат бюджетйиків за Єдиною тарифною сіткою (ЄТС), які не підвищувалися з 1 вересня 2008 року (для працівників І розряду). Всі працівники, що отримували за ЄТС заробітні плати нижчі за мінімальні, отримуватимуть з 1 січня не менше ніж 869 грн./міс.

Четверта ініціатива — підвищення рівня малозабезпеченості для надання державної допомоги. В бюджеті 2010 року, в порівнянні з 2009 роком, цей рівень збільшено для працездатних осіб — на 37%, для непрацездатних — на 42%, для інвалідів — на 47%,,для дітей віком до 6 років — на 38%, віком до 18 років — на 28,6%. Станом на 1 травня на Миколаївщині різні види державної допомоги протягом поточного року отримали 84700 громадян на загальну суму 182,4 млн. гривень. Заборгованості з виплат в області немає.

Підвищення пенсій — п'ята ініціатива Кабінету Міністрів України по підвищенню соціальних стандартів. Згідно із законами України про держбюджет і про підвищення соцстандартів мінімальний розмір пенсії у порівнянні з груднем 2009 року збільшено на 23%. У травні мінімальний розмір пенсії становить 706 гривень. І, як вже неодноразово наголошувалось, люди отримають перерахунок пенсій, починаючи з першого січня поточного року. Доплати до пенсій за січень-лютий цього року пенсіонери отримали у травні, а різницю за березень-квітень — отримають у червні.

Шоста ініціатива — але за моральною пріоритетністю чи не перша — виплата грошової допомоги ветеранам Великої Вітчизняної війни у зв'язку з 65-річчям Великої Перемоги. Від шестисот до тисячі гривень отримали наші ветерани до 5 травня, як і обіцяв Уряд. У Миколаївській області на ці цілі витрачено 13,5 млн. гривень.

Слід зазначити, що на Миколаївщині для надання одноразової матеріальної допомоги учасникам бойових дій у роки Великої Вітчизняної війни та учасникам бойових дій у роки війни з Японією до 65-ї річниці Перемоги з бюджетів різних рівнів витрачено 1,878 млн. гривень. У середньому кожен з учасників бойових дій до річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні отримав одноразову матеріальну допомогу з коштів обласного та місцевого бюджетів у розмірі 637,5 гривні.

Забезпечення інвалідів І групи Великої Вітчизняної війни автомобілями є ще однією соціально орієнтованою ініціативою Уряду, на яку в цьому році виділено 50 млн. гривень. Цих коштів вистачить, щоб задовольнити потреби всіх ветеранів — інвалідів І групи Великої Вітчизняної війни (таких в області -85 осіб), які стояли в черзі з 1991 до 2002 року. У Миколаївській області на обліку для забезпечення спецавтотранспортом перебуває 1202 інваліда усіх категорій. Ольга Сивопляс наголосила також і на тому, що зусиллями депутатського корпусу обласної ради з обласного бюджету виділяються кошти у сумі 300 тис. гривень на придбання

спецавтотранспорту для інвалідів — ампутантів двох ніг.

Ще однією ініціативою Уряду є забезпечення житлом інвалідів І групи Великої Вітчизняної війни. Для вирішення питання у цьому році буде виділено 140 млн. гривень. Сьогодні в області на обліку для забезпечення житлом перебуває 34 інваліди війни І-ІІІ групи, з яких 13 інвалідів І групи. Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації відправило інформацію про інвалідів війни до Міністерства регіонального розвитку та будівництва України, Міністерства праці та соціального захисту населення України та Державного комітету України у справах ветеранів.

І останнє. Цього року, як і вимагає Закон України про підвищення соціальних стандартів, буде проведено ще три збільшення розмірів зарплат та пенсій -у липні, жовтні та грудні. Кошти для цього в бюджеті передбачені та будуть виплачені вчасно.

Ольга Вікторівна наголосила на тому, що обласне та районні управління праці та соціального захисту радо запрошують до себе людей, щоб надати всю необхідну інформацію щодо підвищення соціальних стандартів та надання державної допомоги.

Автор: Дмитро ШВАРЦ

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям»
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.

Останні моніторинги:
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.014