ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




ПІДГОТОВКА ФАХІВЦІВ З КОМП'ЮТЕРНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ У МИКОЛАЇВСЬКІЙ ПОЛІТЕХНІЦІ
16.06.2010 / Газета: Новая Николаевская газета / № 23(739) / Тираж: 10000

Підготовка фахівців з комп'ютерної інженерії за спеціальністю «Комп'ютерні системи та мережі в Миколаївському політехнічному інституті розпочалась з 2004 року, що було викликано різким підвищенням потреб у фахівцях з інформаційних та телекомунікаційних технологій. Це визначагться наявністю у Миколаївському регіоні великої кількості фірм, державних і приватних підприємств та установ, які займаються використанням, супроводженням або розробкою комп'ютерних систем та мереж, Кожного року заявки підприємств річної форми власності значно перевищують кількість випускників з цієї спеціальності, Кафедра «Комп'ютерна техніки та програмування?» забезпечує підготовку бакалаврів з напрямку «Комп'ютерна інженерія», а також спеціалістів з комп'ютерних систем та мереж.

В процесі навчання значна увага приділяється вивченню і проектуванню апаратної частини комп'ютерних систем комп'ютерних мереж, програмного забезпечення, як системного, так і прикладного, Студентам спеціальності «Комп'ютерні окнами та мережі читаються лекції, проводяться лабораторні заняття з таких базових комп'ютерних дисциплін.

як «Програмування», «Операційні системи», «Системне програмування», «Комп'ютерна електроніка та схемотехніка», «Архітектура комп'ютерів», «Комп'ютерні мережі, «Комп'ютерні системи», «Системи управління базами даних», «Захист інформації та багатьох інших. З широким застосуванням обчислювальної техніки різних рівнів виконуються практичні і лабораторні заняття з дисциплін «Алгоритми та метоли обчислень», «Системи управління базами даних», «Моделювання комп'ютерних систем», «Об'єктне програмування», «Операційні системи», «Мережні інформаційні технології, «Комп'ютерна графіка», «Системне програмне забезпечення, «Технологія розробки web-додатків» та інших.

На кафедрі студент мають змогу ознайомитися із сучасними інформаційними технологіями, зокрема: UML (Unified Modelling Languague — основним засобом програмної інженерії XXI століття,

який дозволяє- здійснювати об'єктно-оріентовний аналіз, проектування і програмування), C/C , Delphi, JAVA та цілим рядом інших.

В ході навчальних курсів студенти знайомляться з сучасним програмним забезпеченням, зокрема; системами керування базами даних; MySQL, PostgreSQL, Firebird, Oracle XE; операційними системами: Linux, FreeBSD, Solaris. Windows 2003 Server; засобами розробки; Delphi, Kylix, Lezarue, NetBeans, Eclipse; web-еерверами: Apache, IIS; математичними засобами; MafLab (Octave), Mathead, Maxima; засобами САПР; Компас, AutoCAD та цілим рядом іншого.

Науково-педагогічну діяльність на випусковій кафедрі здійснюють висококваліфіковані викладачі інституту та провідні фахівці міста Миколаєва, більшість з яких мають науковий ступінь і вчене звання, Кафедрою налагоджені тісні наукові зв'язки з провідними підприємствами регіону, які ( базою виробничої практики етудентів та працевлаштування випускників спеціальності Серйозна увага приділяється підготовні та проведенню конференцій, семінарів, диспутів.

Професійна діяльність студентів-випускників полягає у створенні апаратно-програмних засобів сучасних і перспективних інформаційних технологій, розробці і застосуванні комп'ютерних систем та мереж загального і спеціального призначення, їх системного програмного забезпечення.спеціалізованих комп'ютерних систем та мереж з оптимізованимн параметрами, вбудованих комп'ютерних систем,

технічних засобів захисту інформації в комп'ютерних системах та мережах.

Діяльність фахівців з комп'ютерної інженерії полягає також у розробці, впровадженні та обслуговуванні комп'ютерних систем та мереж для широкого кола застосувань, а саме: універсального апаратного та програмного забезпечення для функціонування систем та мереж. Випускники спеціальності є фахівцями широкого профілю, які можуть працювати як з програмним, так і з апаратним забезпеченням комп'ютерної техніки у будь-якій галузі народного господарства. Відповідно до державного класифікатора професій випускники даної спеціальності можуть працювати:

аналітиками з комп'ютерних комунікацій та комп'ютерних систем;

- інженерами з комп'ютерних систем та програмного забезпечення комп'ютерів, інженерами-програмістами;

- інженерами-дослідниками з комп'ютеризованих систем та автоматики;

- програмістами баз даних;

- конструкторами обчислювальних систем;

- адміністраторами комп'ютерних систем та мереж.

Головною турботою для випускника вищого навчального закладу с працевлаштування за отриманою професією. Можливість такого працевлаштування обумовлена наступними чинниками.

По-перше, сучасні американські і європейські компанії тяжіють до аутсорсингу — витіснення інтелектуальної праці за межі власних країн, зокрема аутсорсингу у сфері інформаційних технологій. Миколаївський регіон нашої держави здатний забезпечувати відповідні потреби, а саме; розробляти і обслуговувати інтелектуальний продукт, за умови наявності висококваліфікованих спеціалістів, Тому можна прогнозувати зростання потреби ринку у відповідних спеціалістах, і як наслідок — гарантоване працевлаштування випускників відповідних напрямків і спеціальностей в Україні,

По-друге, вітчизняний великий і середній бізнес переходить від етапу первинного накопичення капіталу до етапу розвитку капіталізації підприємств з метою збільшення прибутків, що є неможливим без використання сучасних інформаційних технологій, Як наслідок, загальне зростання економіки, малого бізнесу (сфера ІТ-обслуговування), доходів населення, яке є також споживачем ІТ-предуктів.

Таким чином, зп умови нміежнот рівня знань та завдяки сучасним заеооам телекомунікацій випускник може обирати роботодавця як з України, так і з-за кордону, не покидаючи Батьківщини, та отримувати гідну винагороду за власну працю і професійно рости, працюючи у обраному напрямку. Можливість працювати віддалено с суттєвою перевагою спеціаліста в галузі IT, зокрема web-розробника і адміністратора.

Випускники напряму підготовки «Комп'ютерна інженерія» Миколаївського політехнічного інституту працюють в державних та недержавних установах, організаціях, підприємствах України та за її межами (в США, Німеччині та інших країнах). Про якість професійної підготовки фахівців свідчать місця працевлаштування випускників:

- «Укртелеком», «UMC», «UTEL», «KyivStarGSM»;

- «Softline», «Sofrronic», «Квазар-Мікро». Український антивірусний центр;

- науково-дослідні інститути Національної Академії наук України;

- українські банки — Ощадбанк, Приват-Банк, Надра, Укрсонбанк, Правексбанк;

- науково-аналітичні підрозділи СБУ, МВС. митної та податкової служби України та ін.

Обравши спеціальність «Комп'ютерні системи та мережі у Миколаївському політехнічному інституті, як майбутній фаховий напрям, молоді люди набувають можливість отримати глибокі знання та практичні навички, реалізувати себе у майбутньому професійному житті.

Автор: Юлія Черткова, викладач Миколаївського політехнічного інституту

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.015