ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




У МИКОЛАЇВСЬКІЙ ПОЛИТЕХНИЦІ ГОТУЮТЬ ФАХІВЦІВ З ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ
23.06.2010 / Газета: Новая Николаевская газета / № 24(740) / Тираж: 10000

Останнім часом у. медицині все більше утверджується реабілітаційний напрямок. Тому в Україні існує відносно нова професія фахівця з фізичної реабілітації. Підготовка фахівців з цієї спеціальності здійснюється у кількох десятках вищих навчальних закладів, що свідчить про потребу суспільства у фахівцях нового профілю.

Витоки реабілітаційної роботи прослідковуються з давніх часів. Фізична реабілітація поліпшує якість лікування, запобігає можливим ускладненням, прискорює процеси відновлення, повертає працездатність, а у випадках інвалідності допомагає хворому розвинути навички самообслуговування, професійно перекваліфікуватися та створити всі умови для незалежного та повноцінного життя згідно із основними постулатами реабілітації «Дивись на потенціал, а не на обмеження».

Високе професійне мистецтво — головний критерій сучасних вимог до спеціалістів з фізичної реабілітації, адже саме вони вирішують одне із найважніших завдань — збереження та зміцнення здоров'я людей.

Миколаївський політехнічний інститут (МПІ), на підставі ліцензії та акредитаційного сертифікату Міністерства освіти і науки України, здійснює підготовку бакалаврів за напрямом 6.010203 «Здоров'я людини» та спеціалістів за спеціальністю 7.010202 «Фізична реабілітація».

Підготовку фахівців, на рівні державних вимог, забезпечує кафедра фізичної реабілітації інституту. Навчання на очній і заочній формах виконується кваліфікованим професорсько-викладацьким персоналом. Студенти навчаються за кредитно-модульною системою, яка відповідає ідеям Болонського процесу. При цьому вони оволодівають різними видами техніки конспектування, здобувають навички роботи з бібліотечними каталогами та активним використанням основних форм самостійної роботи. Найбільш активні студенти планують і за вимогами державних стандартів ефективно виконують студентські науково-дослідні роботи.

В інституті створені сприятливі умови для підготовки фахівців фізичної реабілітації, Кожен студент мас необмежений доступ до інформаційного простору, наукової роботи, Майбутні фахівці отримують знання з питань анатомії, фізіології людини, фізіологічних основ фізичної культури, лікувальної фізкультури, фізичної реабілітації при різних захворюваннях і травмах, спортивної медицини, практичних навичок з масажу, мануальної терапії, лікувальної фізкультури щодо використання технічних засобів та методів фізичної реабілітації,

У процесі навчання студенти вивчають комплекси загальноосвітніх, професійно орієнтованих дисциплін ти найважливіші профссійні дисципліни — масаж, лікувальна фізкультура, анатомія людини, біологія та біохімія спорту.

Студенти ознайомлюються з побудовою тканин тіла, отменами і сними організму людини, розгляди, індивідуальні, статеві та вікові особливості організму, паренатальний розвиток (органогенез), анатомо-топографічний зв'язок органів, їх рентген анатомію. Вони дізнаються про взаємозалежність і єдність структури і функції органів людини, варіанти мінливості органів в процесі філогенезу і онтогенезу та;вади розвитку. На основі сучасних досягнень макро- і мікроскопічної анатомії, біології і фізіології студенти вивчають особливості лікувально-оздоровчого впливу масажу на організм, навчаються прийомам, методикам проведення масажу та кваліфікованому проведенню локального, загального масажу і самомасажу, набувають навички раціонального застосування системи фізичних вправ в ранковій та лікувальній гімнастиці при різних патологічних станах людини, особливості впливу різних систем лікувальної фізкультури на організм людини, прийоми застосування їх у відновнувальному лікуванні та з метою оздоровлення. У студентів формуються навички застосування одержаних теоретичних знаннь з предметов для правильної організації тренувального процесу, використання біохімічних методик дослідження для контролю за тренувальним процесом та процесом відновлення після фізичних вправ.

Протягом всього курсу студенти вивчають за навчальним планом 64 дисципліни, з яких фахові — це такі провідні дисципліни, як «Фізична реабілітація при захворюваннях опорно-рухового апарату», «Валеологія», «Організація та методика масової фізичної культури», «Теорія та методика фізичного виховання», «Олімпійський та професійний спорт», «Фізіологічні основи фізкультури», «Спортивна метрологія», «Спортивна медицина», «Фізична реабілітація при захворюванні внутрішніх органів», «Фізична реабілітація при захворюванні нервової системи», «Фізична реабілітація при захворюванні серцево-судинної системи», «Реабілітаційна психологія», «Організація діяльності реабілітаційних закладів» тощо.

Для підвищення якісного рівня практичної підготовки, крім інституту, кафедра проводить заняття в обласному госпіталі ветеранів Великої Вітчизняної війни, науково-дослідному інституті морської медицини, морському медичному центрі, санаторії-профілакторії Інгул», протезно-ортопєдичному центрі НДІ «Укрпротез», спортивно-оздоровчому центрі «Вікторій» та спортивному клубі «Досконалість», Працюють науково-навчальні лабораторії! «Здоров'я літніх людей», «Сучасні оздоровчі реабілітаційні технології, «Комплексна реабілітація при захворюваннях серцево-судинної системи пацієнтів високого ризику»,

Кафедра співпрацює з міжнародними організаціями США, Великої Британії, Германії, які займаються проблемами фізичної реабілітації літніх людей та інвалідів, з багатьма педагогічними закладами області, медичними те спортивно-оздоровчими установами. За роки існування підготовлено більше 100 фахівців з фізичної реабілітації, які успішно працюють в обласних центрах

здоров'я, приватних медичних салонах та фітнес-центрах, реабілітаційних центрах, санаторно-профілактичних закладах і закладах освіти. Перші випускники політехнічного інституту стали висококваліфікованими спеціалістами, відомими не тільки в місті, а й за його межами. Керівництво МПІ особливу увагу приділяє конкурсам, організовує презентації кращих наукових робіт, забезпечує участь талановитої молоді у регіональних і Всеукраїнських олімпіадах і конференціях, сприяє впровадженню студентських досліджень у практику. Це допомагає майбутнім фахівцям фізичної реабілітації розвивати логічне мислення, знайомитися з кращим світовим досвідом.

Відмінники, переможці та призери всеукраїнських олімпіад та конференцій,, активні учасники «круглих столів» є гордістю нашого навчального закладу. Вони складають основу науково-педагогічного кадрового резерву. Досягнення викладачів і студентів інституту висвітлюються в сюжетах регіонального та загальноукраїнського телебачення, у численних статтях провідних обласних та міських газет і журналів, а також в яскравій багатотиражній газеті «Миколаївська політехніка». Велике значення при підготовці фахівців приділяється виховній роботі. Студенти займаються волонтерською діяльністю, беруть участь і організовують благодійні акції. Створені і успішно працюють спортивні секції для студентів і викладачів. Студенти неодноразово одержували призові місця в спортивних змаганнях, а інститут за останні три роки є лідером обласних студентських спартакіад.

Під керівництвом провідних викладачів інституту та високоосвічених фахівців лікувально-професійних, реабілітаційних, освітніх та оздоровчих установ студенти проходять практику, передбачену-навчальним планом спеціальності. Так, уміння та досвід майбутніх фахівців з фізичної реабілітації збагачуються на базі обласного госпіталю інвалідів та ветеранів Великої Вітчизняної війни, науково-дослідного інституту морської медицини, фізкультурно-оздоровчих та реабілітаційних центрів, пансіонатів м. Миколаєва та області.

Особам, які повністю виконали навчальний план та захистили кваліфікаційну роботу, видається диплом встановленого державного зразка про здобуття вищої освіти за спеціальністю «Фізична реабілітація» та відповідно до вимог Міністерства освіти та науки України присвоюється кваліфікація спеціаліста,

Диплом фахівця — спеціаліста з фізичної реабілітації дає змогу працювати в реабілітаційних центрах, спеціалізованих дошкільних установах для дітей-інвнлідів та дітей з вадами розвитку, науково-дослідних інститутах та закладах спортивно-оздороічого напряму.

Навчайтеся за цим фахом, і Ви не пожалкуєте.

Автор: Наталія Володка, викладач кафедри фізичної реабілітації Миколаївського політехнічного Інституту

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям»
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.

Останні моніторинги:
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.018