ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Конституції України — 14 років
23.06.2010 / Газета: Український Південь / № 21(865) / Тираж: 3000

Сповнюється 14 років з часу прийняття Конституції незалежної України. Це дійсно історична подія у житті українського народу, який століттями боровся за незалежність своєї держави і котра відродилася наприкінці ХХ століття як результат реалізації українською нацією основного незаперечного права на самовизначення, отримала цивілізоване уконституювання, яке відповідає правовим традиціям демократичного світу.

Неможливо уявити демократичну державу сучасного світу, яка б не мала своєї Конституції. Адже саме в Конституції закріплюються вихідні положення, на яких грунтуються найголовніші форми життя суспільства. Вона закладає підвалини організації та функціонування державних і громадських структур, формулює основи правового статусу особи, є базисом усієї правотворчої діяльності. Конституцію України було прийнято Верховною Радою України на її п'ятій сесії 28 червня 1996 р., що стало чи не найвизначнішою подією в політичному та суспільному житті незалежної демократичної України. Цей день тоді ж було проголошено державним святом українського народу, оскільки Конституція є Основним Законом держави, який визначає та закріплює підвалини всього суспільного життя, статус людини й громадянина, основи організації та принципи діяльності державного апарату України. Термін «конституція» походить від латинськогo слова «constitutio», що означає «устрій», «встановлення». Конституція України складається з преамбули та 15 розділів (161 статті) та гарантує права і свободи громадян нашої держави. Основними серед них є права на життя та охорону здоров'я, на свободу та особисту недоторканність, на повагу до його гідності, на працю та на достатній рівень життя. Зважаючи на порівняно довгий процес творення конституційних норм в Україні (починаючи від «Руської Правди», Конституції Пилипа Орлика 1710 р., IV Універсалу Центральної Ради 9 січня 1918 року і закінчуючи Конституцією УРСР 1978 року, яка була прийнята за основу Конституції України 1996 року) можна сміливо сказати, що прийняття Конституції — Основного Закону України було і є визначною подією у творенні нашої молодої держави.

Автор: Л.М. Ходченко, начальник Березанського районного управління юстиції

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям»
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.

Останні моніторинги:
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.023