ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Територія сонячного дитинства
20.07.2010 / Газета: Рідне Прибужжя / № 77(2965) / Тираж: 6008

Коли на зміну колишньому радянському гаслу: «Усе найкраще — дітям» зараз можна почути: «Діти — наше майбутнє!», постає питання: чому мова йде про день завтрашній, а не сьогодення. Адже піклування про юне покоління для влади річ цілком прагматична. Стає закономірним те, що одним з першочергових завдань владних структур -є конкретні кроки щодо поліпшення становища дітей, захисту їх інтересів. Бо без належної уваги і турботи до найвищої цінності нашого суспільства — дітей, без вирішення іх найнагальніших проблем не можна вибудувати стабільне, цивілізоване і заможне майбутнє.

От тільки одне діло проголошувати, а інше — робити, як, для прикладу, у Новопетрівській сільській раді Снігурівського району. Почуте та побачене на території цього органу місцевого самоврядування і спонукало мене до написання матеріалу. Тут при всіх нинішніх труднощах зуміли спроектувати і виокремити ряд важливих проблем і сміливо взялися за їх реалізацію. Саме про це і треба говорити.

Новопетрівка сьогодні живе повнокровним життям. Як це вдається громаді, розповідає сільський голова Віктор Семенович Бірюк:

- Село живе, доки є у ньому діти. Сьогодні малечі дошкільного віку у нас проживає 120 осіб. А щоб всі вони виросли, справжніми громадянами своєї держави, її заповзятими патріотами, добрими, передусім треба, щоб іх любили. В цьому неабияк переконаний, бо раніше мав справу з педагогічною роботою. І не загальною абстрактною любов'ю,-не шляхом незда-рої і недалекоглядної політики з присмаком неприхованої сором'язливості, коли закликають до поліпшення демографічної ситуації в країні.

Усі ми родом з дитинства. Кожен з нас розуміє, що переважна більшість вад характеру дорослої людини закладається в малолітньому віці. Тому особлива увага у нас прикута до дитячих закладів. Стараємося все зробити, аби діти на кожному кроці відчували, що влада про них піклується. Мені дехто може дорікнути: «Де брати на це гроші?»

При мінімальних витратах місцевого бюджету залучаємо кошти по грантових проектах.

Особливо бережного відношення непоказної, справді щирої людяності потребують найменшенькі — дошкільнята. Коли постало питання про відкриття у дитсадку додатково третьої групи, зволікати не стали. Виділили 70 тисяч гривень з місцевого бюджету, ще 60 — отримали з обласного. Зробили добротний ремонт, закупили необхідний інвентар та іграшки.

У дитячому закладі, яким завідує Т. І. Хоменко, панує атмосфера непоказної доброти і привітності. Це, на моє переконання, найбільший здобуток колективу. Вихователі І. В. Васильєва, О.О. Болгова та О. А. Троцюк мають вищу педагогічну освіту, вміють розвивати здібності, заохотити до творчості малюків, розвеселити їх і зацікавити.

Найвередливіші малі гурмани не відмовляються від смачних страв. Бо готують тут смачні борщі та супи, каші з натуральних продуктів. Завжди свіжі овочі, м'ясо і молоко домашнє, а не розведене до консистенції білої води. Тож для кухаря з хорошим стажем І.М. Васильєвої найбільша

втіха — це щире дитяче «дякуємо» і те, що після її кулінарних страв животики малих не турбують.

А в тому, що меню збалансоване і обіди завжди смачні, неабияка заслуга завгоспу Л.М. Звєрєвої.

Так само сільська рада піклується про поліпшення умов для школярів, хоча школа і не у нас на балансі. Приміщення освітнього закладу, побудоване ще у далекому 1952 році, сьогодні стало замалим. Щоб не вдаватись до двозмінного навчання, вирішили другу частину дитсадка, яка пустує, передати школі, де розмістяться початкові класи. І знову ж потрібні на це кошти. Віднайшли чотириста тисяч гривень, необхідних для проведення ремонту. Це гроші районного — 70 тис. грн. і обласного — 300 тис. грн. бюджетів. Крім цього, за рахунок власних вільних залишків проплатили виготовлення кошторисно-проектної документації.

З початком нового навчального року діти вже зможуть не тільки тут навчатися, а й харчуватися. Нарешті школа матиме власну їдальню.

- Сільська рада, яка впродовж багатьох років співпрацює з колективом школи, — говорить її директор О. В. Андрієвська, — дає плідні результати. Завдяки тому, що в 2005 році в районі віднайшли гроші на опалення школи і ремонт, зараз, коли вирішиться питання переводу меншеньких у виділене приміщення, фактично всі проблеми з порядку денного буде знято.

Адже соціальна країна — це та, котра передусім зорієнтована на створення умов для гармонійного розвитку дитини, з якої виросте гідна, освічена, патріотично налаштована людина.

- Наша сільська громада працює і над реалізацією проекту ПРОООН по заміні водомережі, — продовжує розмову B.C. Бірюк. — Зараз готуємо документацію на участь у Всеукраїнському конкурсі проектів і програм місцевого самоврядування Євро-2012» у селі Новопетрівка. Керівником громадської організації є депутат, районної ради, не побоюся .цього слова, справжній фанат футболу І. В. Бриченко. Як керівник потужного місцевого сільгосппідприємства, він за власний кошт утримує дві футбольні команди.

Скажу чесно, сьогодні працювати нелегко. Та ще важче буде, коли опустити руки і нічого не робити. Тільки цьогоріч з місцевого бюджету сільська рада витратила на утримання об'єктів соцкультпобуту 182 тисячі гривень. Ще 684,5 тисячі грн. надійшло з області, району та залучені кошти по грантах. Планів багато, але я впевнений, що завдяки підтримці обласних та районних владних структур, активній роботі нашої громади все вдасться реалізувати. Ми щиро вдячні їм за розуміння, за підтримку. Хоча розумію: допомагають тому, хто працює. А хто ще й стукає в двері, то їх обов'язково відкривають.

Автор: Анатолій ЗАЄЦЬ

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям»
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.

Останні моніторинги:
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.012