ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Обєктивно і прозоро
04.08.2010 / Газета: Родной причал / № 31(1145) / Тираж: 8000

Слова, винесені у заголовок, якнайкраще характеризують вступні іспити до Миколаївського коледжу культури і мистецтв, що проходили у липні цього року. Надалі у нашій розповіді аж ніяк не обійтися без слова «вперше» Уперше очолював приймальну комісію кандидат педагогічних наук. заслужений працівник культури України доцент Віктор Соловйов. У культосвітній вищій школі, яка місяць тому вперше отримала статус коледжу. І хоча Віктор Алмабайович усе ще де-юре є в. о. директора, сподіваємось, що наприкінці цього тижня рішенням чергової сесії облради стане повноправним директором, без в. о. І це буде справедливо. В арсеналі добрих справ в. о. (поки що!) директора — капітально відремонтовані й обладнані на сучасному рівні кращі в місті навчальні кабінети, пристосовані до підготовки фахівців культури і мистецтва за рівнем бакалаврату.

Надзвичайно плідно та ефективно проведено підготовку до цьогорічних вступних іспитів. І результати очевидні. Якщо демографічна ситуація загалом в Україні залишає бажати кращого, то це, на щастя, ніяк не відбилося на вступній кампанії у МККіМ. Звісно, тут відіграла позитивну роль і робота усього колективу, вишу і інформаційна підтримка ЗМІ. Звернімося до фактів. Майже 400 цьогорічних вступників стануть студентами коледжу — це Денна та заочна форми навчання. А наявному конкурсу по окремих спеціалізаціях може позаздрити будь-який вищий навчальний заклад. Наприклад, за спеціальністю «Декоративно-прикладне мистецтво» — 7 чоловік на місце, близько 5 чоловік — «Діловодство», на інші спеціалізації — близько 4-х чоловік на одне місце. Рекорд установили вступники на спеціалізацію «Сучасна хореографія». За свідченням старшого викладача хореографії, ветерана училища Людмили Щербини, тут було 10 чоловік на місце.

- Аби ще більше забезпечити об'єктивність в оцінюванні знань абітурієнтів, ми на іспити з української мови та літератури запросили університетського викладача, кандидата філологічних наук Людмилу Водяну, — розповідає директор коледжу. -1 оскільки ми заздалегідь, за півроку, повідомили про відповідну Підготовку, то й маємо втішні результати. 6' основному, диктант з української мови дев'ятикласники написали на «вісім».

Багато схвальних слів Віктор Алмабайрович сказав на адресу своїх колег, які брали участь в організації та проведенні вступних випробувань. Це — і Валентин Сандул, і Анатолій Затурян, і -(Людмила Щербина, і Ольга Гоголь, і Надія Жадик. Та й не дивно. Навчальний процес у коледжі здійснюють кільканадцять викладачів, які мають звання заслуженого працівника культури або артиста України, і стільки ж реально претендують на ці почесні звання. Більше половини педагогів — викладачі першої та вищої категорій, відмінники народної освіти та викладачі-методисти. Протягом останнього часу, особливо з приходом до керівництва Віктора Соловйова, у коледжі склався добрий психологічний мікроклімат, який сприяє успішній творчій та виробничій діяльності. Чи не тому у цьому виші, який реально претендує на статус інституту, багато років поспіль працює друге покоління викладачів і навчається третє покоління студентів.

Мені, який понад чверть століття в різні часи приймав загальноосвітні предмети у цьому та інших навчальних закладах, приємна висока оцінка з боку керівника коледжу оперативної, дійової та високопрофесійної роботи молодого і завзятого, енергійного, Сергія Васильовича Мицика, який упродовж усієї приймальної кампанії старанно виконував нелегкі обов'язки відповідального секретаря. Його, виважену, винятково ретельну роботу можу порівняти з виконанням своїх обов'язків на такій же посаді у 70-х роках минулого століття надзвичайно чесної і високопорядної людини, ветерана цього навчального закладу Володимира Прокоповича Хандусенка (директором тоді був, світла йому пам'ять, напрочуд толерантний і доброзичливий Федір Йосипович Ревенко). Володимир Прокопович таким же високоорганізованим був упродовж двадцяти років як кращий командир народної дружини у Центральному районі й чудовим методистом заочного відділення. Добре, що кращі традиції, закладені ветеранами, у коледжі зберігаються і примножуються Цього року шановний ветеран В. П Хандусенко відзначив своє 75-річчя. Отож побажаємо йому і надалі міцного здоров'я і усяких гараздів. На належному рівні працювала і апеляційна комісія, очолювана заступником директора коледжу Людмилою Вікторівною Рура.

Заради справедливості зауважимо, то нинішнє керівництво МКЮМ дбає не лише про матеріально-технічне забезпечення одного із найпрестижніших вищих навчальних культурно-мистецьких закладів ув Україні. яке є досить пристойним, але й про духовні джерела як першорядної основи майбутнього інтелектуального потенціалу народу. Свідченням цього є високопрофесійна робота дружного колективу працівників бібліотеки цього закладу. Про них уже йшлося в попередніх публікаціях. Всі вони мають вищу фахову освіту. Це — Антоніна Павленко, Альона Танжеєва, Аліса Чекулаєва Упродовж усієї вступної кампанії до послуг абітурієнтів були 25 тисяч томів довідкової навчальної, спеціальної га художньої літератури, книжкові виставки та стенди з новітніми посібниками.

- Ми не шкодуємо коштів на поповнення книжкового фонду. Комплектування навчальної і методичної літератури задовольняє цілком потреби студентів будь-якої спеціалізації, — не без гордості запевнив директор коледжу.

І це справді так. З-поміж численних нових книг звертаю увагу на солідний фоліант «Библиотечной энциклопедии» (московське видання!).

- Номінальна ціна цієї книги становить 1 500 гривень, — підказує бібліотекар Аліса Чекулаєва.

Цей факт, як ще багато інших, переконує нас у тому, що з першого вересня цього року понад 600 студентів денного і заочного відділення МККіМ мають усі умови здобувати високоякісні знання, аби стати першокласними фахівцями з вищою освітою.

Велику дружну студентську родину коледжу цьогоріч поповнять і ті, хто навчатиметься за новою спеціальністю — «Журналістика. Видавнича справа і редагування» за ліцензією місцевого університету магістерського рівня «Україна».

Про значний інтерес до майже всіх спеціальностей і спеціалізацій, на які можуть вступити абітурієнти на базі дев'яти класів і середньої школи, можна було переконатися хоча б з того, що, починаючи з 15 липня (першого дня подачі документів), на ґанку і біля ґанку ошатного 4-поверхового приміщення коледжу з самісінького ранку юрмилися і вступники, і їхні батьки, бабусі, дідусі. Мене особисто навіть не здивувало, копи до мене підійшла немолода (м'яко кажучи) жінка і сказала:

- Ви мене не пам'ятаєте? Ви були нашим класним керівником.

-! що Вас тепер сюди привело?

- Онука вступає. Ви нас навчали 1964 року...

Що ж, як казав Гераклід з Ефеса 2 500 років тому: «Усе тече, все змінюється». Має рацію і поет з Рязанщини, автор «Анны Снегииой» С Єсенін: «Другие юноши поют другие песни, они, пожалуй, будут интересней». А його великий попередник у захваті промовив: «Здравствуй, племя, молодое, незнакомое».

Оте пушкінське «племя молодое, незнакомое» для мене набуло поняття не уява-ним і далеким, а конкретним і зримим при безпосередньому знайомстві з абітурієнтами, як: наприкінці цьогорічного липня стали студентами.

Охоче ділиться своїми враженнями від вступних випробувань випускниця школи № 3 обласного центру (директор — заслужений працівник освіти Д. Є. Зінченко), нині • першокурсниця Світлана Дементьева:

Мені дуже поталанило, що я за три роки здобуду кваліфікацію режисера театралізованих -народних свят та обрядів, організатора культурно-дозвіллєвої діяльності. Адже ця спеціалізація навчить мене працюва-

ти о творчим театральним колективом і професійно проводити театралізовані заходи.

- Крім того. Ви після закінчення коледжу можете продовжити навчання за обраним фахом з університеті культури, розташованому за три квартали, — підтримує розмову з Світланою викладач-методист Валентин Миколайович Сандул.

- До речі, щомісячно отримуватимете стипендію близько 500 гривень, — додає заступник голови приймальної комісії Людмила Вікторівна Рура.

Про доброзичливе ставлення екзаменаторів до абітурієнтів під час вступних випробувань висловились і самі батьки Світлани — працівники миколаївських підприємств Тетяна Борисівна і Андрій Вікторович Дементьєви.

...Розмовляю зі студентами, які щойно зараховані на спеціальність «Декоративно-прикладне мистецтво» (дев'ятикласники, термін навчання — 4 роки). Виявилось, що дехго з них устиг побувати на відкритті персональної виставки відомої миколаївської художниці Ольги Марківни Артим — члена НСХУ. Виставку відкрито в художньому музеї ім. В. Верещагіна і триватиме вона впродовж двох місяців. її відкриття було приурочене до ювілею художниці — 23 липня. Особливе враження на студентів справили портрети найдорожчих людей для Ольги Марківни — батька Марка Фотійовича, який понад 20 років працював на миколаївському підприємстві «Машпроект», і матері Віри Василівни Крамаренко, ветерана-педагога вищого училища культури (нині -МККІМ) та доньки Юлії, яка теж стала художницею

- До речі, — додав я, — розповідь про Ольгу, Артим можна знайти в першому томі нової української енциклопедії.

...Ще після перших публікації про МККіМ мені зателефонувала учениця 4 класу школи № 1 м Вознесенська Надія з поетичним прізвищем Пушкіна:

- Прочитавши Ваш нарис про коледж культури і мистецтв, я вирішила навчатися саме в ньому. 9 березня мені виповнилося лише 10 років, та вже сьогодні приваблюють мене в ньому і багато названих Спеціальностей, і те, що в коледжі можна здобути вищу освіту, вступивши до нього навіть після 9-ти класів. Отож я вступатиму-2015 року. Приваблює мене і місто Миколаїв, де в минулому столітті працювала на заводі ім, 61 комунара моя бабуся. її, Ольгу Андріївну Лукіну, інженера за фахом, з пошаною згадують і нині.

Десятирічна Надійка Пушкіна з Вонесенська справді має рацію. А тому не чекатимемо 2015 року, а для абітурієнтів наступного року ще раз нагадаємо, що вступні випробування на базі 9-ти класів проходять за такими спеціальностями:

• народна художня творчість;

• хореографія;

• декоративно-прикладне мистецтво;

• бібліотечна справа;

• діловодство;

• журналістика.

Ті, хто має середню освіту, можуть ста(tm) відомими режисерами, хореографами, бс навчатимуться за спеціальністю «Народне пісенне мистецтво».

Випускники коледжу — це ті, хто служитиме культурі та мистецтву.

Автор: -

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям»
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.

Останні моніторинги:
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.012