ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




А пам'ять нетлінна!
30.09.2010 / Газета: Рідне Прибужжя / № 107(2995) / Тираж: 6008

Такого свята, що відбулося у селі Рибаківка Березанського району 27 вересня, у день Воздвиження Хреста Господнього, місцевим мешканцям давно не доводилось бачити. Навіть погода посміхалася їм яскравим, погожим, по-літньому теплим сонечком. А скільки гостей з'їхалося в село у цей день! Зібрав усіх сюди досить важливий захід — увіковічнення пам'яті предків. За ініціативи сільського голови Віктора Бізікова і його безпосередньої участі тут упорядкували територію старого кладовища, оскільки територія «Некрополя» перетворилася на пустир, зарослий бур'янами. Та ще й як упорядкували! Такого не побачиш, певно, в жодному районі нашої області.

Гарні мармурові сходи закінчуються ошатними алеями, обабіч яких встановили не менш гарні, зручні лави. На території «Некрополя» вже тягнуться вгору, до сонця, молоді пагони дерев майбутнього парку, буяють квіти. Посередині ж цього меморіального комплексу височіє величезний, триметровий позолочений хрест оригінальної конструкції. Все це викликає захоплення і повагу до творців такої доброї і вельми потрібної для духовності справи.

Так, історія села Рибаківки триває у часі вже майже два з половиною століття. За підрахунками, на старому кладовищі було поховано понад п'ять тисяч чоловік, що жили і творили на цій благодатній землі. Колись вони обробляли землю, розводили худобу, рибалили, відбудовували свій край, воювали за рідну землю. Як бачимо, вдячні рибаківці не забули цього. Як сказав, звертаючись до присутніх, Віктор Іванович Бізіков, «наша пам'ять — це зв'язок поколінь, який неможливо перервати, бо це буде безвідповідально. Пам'ять про минуле збагачує людей, виховує, зближує їх. Тож нехай порадіють душі похованих наших предків за встановлений їм хрест, за квіти, за дерева, за збереження пам'яті про них...».

І ось настала урочиста мить — освячення хреста. Преподобні отці на чолі з Митрополитом Миколаївським і Вознесенським Питиримом провели молебень за душі покійних. Схилили у скорботному мовчанні голови рибаківці та гості села, прислуховуючись до праведних слів молитов. Прийняли благословення від самого Митрополита Миколаївського і Вознесенського Владики Питирима, який у своїй промові дуже дякував сільському голові за добру справу, за підтримку храма святого Миколая, рибаківцям, котрим не байдужа доля їхнього села. Владика говорив про те, що всім миром вони прагнуть не забувати, чиї вони діти, чиє у них коріння.

- У кожного з нас є свій Хрест, своя Голгофа, — наголосив Преподобніший. — Ми повинні про це пам'ятати. Настав час збирати каміння. Те, що освячення Хреста відбувається у таке велике християнське свято як Воздвиження Хреста Господнього, є великою, знаковою подією для рибаківців. Вітаю всіх мирян із цим святом, із святом села. Нехай благословить вас Господь!

Звичайно ж, промовці на цьому урочистому заході — голова Березанської райдержадміністрації Сергій Корчевський, голова райради Валентин Гуртовий та інші привітали рибаківців із такою визначною подією, що відбулася в їхньому селі, відзначили неоціненний внесок у неї сільського голови Віктора Бізікова. В урочистій церемонії оновлення «Некрополя» взяв участь перший заступник голови обласної ради Володимир Пащенко, депутати обласної ради.

Автор: Тетяна КОНОВАЛЬЧУК

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям»
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.

Останні моніторинги:
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.015